Intencje Mszalne
Intencje mszalne od 13.05 do 19.05.202411/05
Poniedziałek 13.05.2023 |
|
Godz. 700 |
1) +Andrzeja Czarnotę (urodzinowa) 2) |
1800 |
+Antoninę Stela |
Wtorek 14.05.2024 Śięto Św. Macieja |
|
Godz. 700 |
1) +Wojciecha Lekkiego –z. rodzina Łaskawców i Ostalaków 2) Podziękowanie za dar kapłaństwa, z prośbą o zdrowie, bł. Boże, dary Ducha św. oraz opiekę Matki Bożej dla ks. Tomasza z okazji 8 r. święceń kapłańskich. |
1800 |
+Elżbietę Zięba i zm. z rodziny Ziębów |
Środa 15.05.2024 |
|
Godz. 700 |
1) +Mieczysława Stelę 2) Za parafian |
1800 |
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 1. O zdrowie, bł. Boże i potrzebne łaski dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. 2. O nowe i święte powołania z naszej parafii i z naszej diecezji. 3. O silną wiarę, bł. Boże, dary Ducha Św. dla dzieci i młodzieży naszej parafii oraz dla ich rodziców. 4. O pomyślność dla naszej Ojczyzny i światło Ducha Św. dla tych, którzy odpowiadają za jej losy. 5. O zdrowie, bł. Boże, światło i dary Ducha Św. oraz opiekę Matki Bożej dla Kamila z okazji 20 r. urodzi o raz dla Daniela z okazji 5 r. urodzin. 6. O zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Anny z okazji 40 r. urodzin 7. +Stanisława Bugaja –z. rodzina Płonków 8. +Barbarę Wilczek (1 r. śm.) –z. córki z rodzinami 9. +Wojciecha Lekkiego –z. rodzina Poczęsnych 10. +Stanisławę Korfel -z. Barbara i Leszek 11. +Helenę Trzcionkowską -z. Ewa i Krystyna Cebo 12. +Danutę Stach -z. mieszkańcy Ujkowa Nowego 13. +Henryka Labisko –z. koledzy z pracy w kopalni Bolesław 14. +Apolonię Sajdak –z. Iwona Kosiorkiewicz z córką 15. +Kazimierza Leśniaka –z. brat Stanisław z zoną 16. +Zbigniewa Królika (11 r. śm.) –z. syn z rodziną 17. +Zofię Szlęzak i Zofię Woźniak 18. +Antoniego Kalarusa (36 r. śm.), Helenę Glanowską (34 r. śm.) |
Czwartek 16.05.2024 Święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika |
|
Godz. 700 |
+Mariana Milasa (9 r. sm.) |
1800 |
1) +Emilię, Edwarda Ślusarczyków 2) +Marcina Adamczyka -z. rodzina Bigajów i Filów |
Piątek 17.05.2024 |
|
Godz. 700 |
W pewnej intencji. |
1800 |
1) +Stanisława Buczyńskiego –z. Katarzyna i Romuald 2) +Wojciecha Lekkiego –z. zona i córka z mężem |
Sobota 18.05.2024 |
|
Godz. 700 |
+Edmunda Szlęzaka (39 r. śm.) |
1800 |
1) +Izydora Piekoszewskiego (3 r. śm.) –z. córki Emilia, Joanna i Małgorzata 2) +Jana, Annę, Jana Gałków, Józefa, Annę, Władysława Stawickich |
Niedziela 19.05.2024 Zesłanie Ducha Świętego |
|
730 |
+Marię (19 r. śm.), Zygmunta Probierzów |
1000 |
W intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do Komunii św., aby ich przyjaźń z Jezusem eucharystycznym nieustannie się pogłębiała, a ich rodzice i chrzestni, wierni obietnicom chrztu św., byli prawdziwymi przewodnikami w wierze. |
1100 |
Laski: 1. |
1215 |
1) O zdrowie, bł. Boże, łaskę wzrastania w mądrości u Boga i u ludzi oraz opiekę Matki Bożej dla Tymona Stanka z okazji 1 r. urodzin. 2) O zdrowie, bł. Boże, światło i dary Ducha Św. oraz opiekę Królowej Rodzin dla Olgi i Marka z okazji 1 r. ślubu. |
1600 |
+Zofię (31 r. śm.), Stanisława (59 r. śm.) Lorków, zm. z rodziny Wilków i Lorków |
|
|
Intencje mszalne od 6.05 do 12.05.202404/05
Poniedziałek 6.05.2023 Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba |
|
Godz. 700 |
1) +Zofię Szlęzak –z. sąsiedzi 2) +Bogusława Kosmalę (urodzinowa) |
1800 |
+Leszka Sadowskiego (1 r. śm.) –z. żona |
Wtorek 7.05.2024 |
|
Godz. 700 |
1) +Amelię Wadowską (18 r. śm.) 2) +Mariana Perka –z. koledzy i koleżanki z MOPS w Wadowicach |
1800 |
+Kazimierza Gondka (22 r. śm.) |
Środa 8.05.2024 Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika |
|
Godz. 700 |
1) O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Stanisława Kani z okazji imienin 2) O pomyślne zdanie egzaminu i dostanie się do wybranej szkoły średniej dla Tomasza. |
1800 |
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 1. O zdrowie, bł. Boże i potrzebne łaski dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. 2. O nowe i święte powołania z naszej parafii i z naszej diecezji. 3. O silną wiarę, bł. Boże, dary Ducha Św. dla dzieci i młodzieży naszej parafii oraz dla ich rodziców. 4. O pomyślność dla naszej Ojczyzny i światło Ducha Św. dla tych, którzy odpowiadają za jej losy. 5. O zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski, światło i dary Ducha Św. oraz opiekę Matki Bożej dla Marty z okazji 40 r. urodzin. 6. +Stanisława Stempniowskiego 7. +Józefę, Piotra, Ewę, Franciszka Supernaków, zm. z rodziny Piętków 8. +Stanisława Czajkowskiego (r. śm.) 9. +Stanisława Ścierzyńskiego (imieninowa) 10. +Stanisława Wierkowicza –z. przyjaciele z Olkusza 11. +Stanisławę, Ignacego Gawronów, Zofię, Teofila Gonerów 12. +Elżbietę Gądek (1 r. śm.) –z. mąż z rodziną 13. +Wojciecha Lekkiego –z. Aleksandra i Zbigniew Krzyśko z rodziną 14. +Stanisławę Korfel –z. rodzina Lubaszków 15. +Helenę Trzcionkowską –z. pracownicy Zakładu Budowlanego 16. +Danutę Stach –z. koleżanka Maria Imielska 17. +Henryka Labisko –z. brat z żoną 18. +Martę (30 r. śm.) i Stanisława Tarasów 19. +Kazimierza Leśniaka –z. syn Piotr z rodziną 20. +Antoninę, Jana, Aleksandra i zm. z rodziny Czyżów 21. +Annę, Stanisława, Zbigniewa Szlęzaków, zm. z rodziny Kubańskich, Anielę, Stanisława Lekkich 22. +Annę Jochymek (15 r. śm.) i zm. z rodziców 23. +Stanisławę Trzcionkowską (imieninowa) 24. +Stanisława Kołodziejczyka (imieninowa) –z. żona z dziećmi 25. +Kazimierza (4 r. śm.), Lucynę Michalskich |
Czwartek 9.05.2024 |
|
Godz. 700 |
+Mariana, Zdzisławę Kubańskich |
1800 |
1) +Marcina Adamczyka –z. sąsiadka Joanna 2) +Wojciecha Lekkiego –z. teściowie i szwagier z rodziną |
Piątek 10.05.2024 |
|
Godz. 700 |
1) +Wojciecha Rosińskiego (22 r. śm.) 2) +Wandę Kocjan –z. wnuki i prawnuki |
1800 |
Podziękowanie za przeżyte lata i otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, bł. Boże i dalszą opiekę Matki Bożej dla Zofii Chojowskiej z okazji 100 r. urodzin oraz dla jej rodziny. |
Sobota 11.05.2024 |
|
Godz. 700 |
1) +Władysławę Suwalską –z. Ewa, Klaudia i Filip 2) +Genowefę Kulka (r. śm.) |
1800 |
+Stanisława Chojowskiego , Krystynę Żaba, Adama, Genowefę Żertków, Zofię, Jana Żrałków |
Niedziela 12.05.2024 Wniebowstąpienie Pańskie |
|
730 |
+Stanisława Michalaka, Stanisława Szumerę (imieninowa) |
1000 |
+Józefa Imielskiego (17 r. śm.), Witolda Szlęzaka (26 r. śm.) |
1100 |
Laski: +Stanisława i Macieja Imielskich |
1215 |
Za parafian |
1600 |
+Mariana Kikę (7 r. śm.), Leszka Sadowskiego (1 r. śm.) |
|
|
Intencje mszalne od 29.05 do 5.05.202427/04
Poniedziałek 29.04.2024 Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy |
|
Godz. 700 |
1) +Tomasza Sawickiego –z. sąsiedzi Mariola i Błażej Pieccy 2) |
1800 |
+Marcina Adamczyka –z. rodzina Kotów z Milonek |
Wtorek 30.04.2024 |
|
Godz. 700 |
1) +Kazimierza leśniak –z. żona 2) |
1800 |
+Wojciecha Drozdzowskiego –z. Zbigniew z żoną |
Środa 1.05.2024 |
|
Godz. 700 |
1) Podziękowanie za przeżyte lata z prośbą o zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Wacława z okazji 70 r. urodzin 2) +Martę Kulig (30 dzień od śmierci) –z. syn z rodziną |
1800 |
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 1. O zdrowie, bł. Boże i potrzebne łaski dla ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. 2. O nowe i święte powołania z naszej parafii i z naszej diecezji. 3. O silną wiarę, bł. Boże, dary Ducha Św. dla dzieci i młodzieży naszej parafii oraz dla ich rodziców. 4. O pomyślność dla naszej Ojczyzny i światło Ducha Św. dla tych, którzy odpowiadają za jej losy. 5. +Józefę Kubańską(4 r. śm.) –z. koleżanki 6. +Mieczysławę , Adama Imielskich, zm. z rodziny Imielskich, Annę Ćwik, zm. z rodziny Ćwików i Łaskawców 7. +Zygmunta Kuliga –z. Stanisława i Edward Olesińscy z rodziną 8. +Grzegorza Ratajczaka (6 r. śm.) -z. żona z dziećmi 9. +Wojciecha lekkiego –z. rodzina Kujawów i Zub 10. +Stanisławę Korfel -z. sąsiedzi 11. +Helenę Trzcionkowską –z. rodzina Jałowiec 12. +Henryka Labisko –z. córka z mężem i wnuczką 13. +Wacławę (35 r. śm.) i Mariana (2 r. śm.) Lorków 14. +Józefa, Kazimierę Krzyśków (imieninowa) |
Czwartek 2.05.2024 Wspomnienie Św. Atanazego , Biskupa i Doktora Kościoła |
|
Godz. 700 |
+Stefanię Pelan (24 r. śm.) |
1800 |
1) O zdrowie, bł. Boże, łaskę wzrastania w mądrości u Boga i u ludzi dla Mikołaja Zbroi z okazji 5 r. urodzin 2) +Annę Gładysz –z. koleżanki i koledzy ze Stacji Dializ |
Piątek 3.05.2024 Uroczystość NMP Królowej Polski |
|
Godz. 730 |
|
1000 |
+Zygmunta (imieninowa), Wacławę Kondków |
1100 |
Laski: +Marię Staniec –z. rodzina Skórów i Bogackich |
1215 |
+Tomasza Sawickiego –z. brat Roman z rodziną |
1600 |
+Marcina Adamczyka –z. rodzina Gądków z Zadroża |
Sobota 4.05.2024 Wspomnienie Św. Floriana, Męczennika |
|
Godz. 700 |
+Danielę, Zygmunta, Bronisława Łaskawców |
1800 |
1) +Piotra Odiasa 2) +Marcina Adamczyka –z. Anna i Janusz Gutowie z dziećmi z Podszkla |
Niedziela 5.05.2024 |
|
730 |
+Zdzisława (38 r. śm), Barbarę, Jana, Sewerynę, Jana Kików |
1000 |
O zdrowie, bł. Bożę, potrzebne łaski i opiekę św. Floriana dla czynnych i emerytowanych hutników ZGH Bolesław i ich rodzin, a także dla strażaków naszej parafii –z Dyrektor Produkcji ZGJ Bolesław Leszek Stencel i strażacy |
1100 |
Laski: Msza św. zbiorowa za zmarłych: 1. +Marię Staniec –z. rodzina Liszków i De Gregorio 2. +Kazimierę Jeleń (2 r. śm.), Wandę Gołąb (2 r. śm.) 3. +Jolantę Łaskawiec –z. Jadwiga i Stanisław Staroniowie z córkami 4. +Elwirę Molęda –z. rodzina Chachułów i Fulbiszewskich 5. +Ireneusza , Zofię, Antoniego Łaskawców, , Wandę Gołąb, Wacławę Słota, Bronisława Łaskawca 6. +Władysława, Lucjana, Stanisławę Łaskawców, zm. z rodziny Łaskawców i Gonerów 7. +Leszka Wesołowskiego 8. +Mieczysława Chłostę –od uczestników pogrzebu |
1215 |
Za parafian |
1600 |
+Artura Drożdża –z. syn z rodziną |
|
|