Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocy

1. Słowo Boże mówi nam o Wniebowstąpieniu. Chrystus choć przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, to nadal jest obecny w Kościele, dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność daje i nam nadzieję bycia razem z Bogiem w niebie.

2. Za tydzień obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Św. Bez Ducha Św. Bóg jest daleki, Chrystus Zmartwychwstały należy do historii, a Kościół wydaje się zwyczajną organizacją. Z Duchem Świętym, Zmartwychwstały Chrystus staje się obecny, Bóg jest bliski, a Ewangelia staje się mocą życiową. Do tej uroczystości przygotowuje nas duchowo nowenna, którą oprawiamy codziennie w czasie nabożeństwa majowego.

3.  W tym dniu na mszy św. o godz. 12.15 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców w ciągu tygodnia.

4.  Bardzo gorąco dziękuje pielgrzymom grupy Fioletowej za przygotowanie i poprowadzenie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia. Po krótkiej przerwie znów mogliśmy się zjednoczyć w modlitwie. Przy okazji pragnę poinformować, że tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę na chwilę obecną jest niemal niemożliwa. Jakaś niewielka nadzieja płynie z możliwości znoszenia obowiązujących ograniczeń.

5.  We wtorek soje święto mają nasze mamy. Trudno na co dzień słowami wypowiedzieć to wszystko, co im zawdzięczamy. Dobrze więc, że jest taki dzień im poświęcony, bo wtedy możemy to wszystko wypowiedzieć sercem. Pamiętajmy o wszystkich mamach, także tych, które odeszły już do domu Ojca.

6.  Od 31 maja kontynuowane będą w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia małżeństwa. Pary, które już uczestniczyły, zapraszamy. Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć to również jest to możliwe.

7.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie +Józefa Niespodziewanego i Witolda Skubisa. Niech dołączą do grona głoszących wieczną chwałę Boga.

8.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Ponadto o kryzysie w przemyśle górniczym spowodowanym epidemią oraz o znakach, jakie poprzedzą paruzję. W tygodniku Niedziela przeczytamy list papieża emeryta Benedykta na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Tygodnik sporo miejsca poświęca mamom, tym biblijnym i tym współczesnym widzianym oczyma dzieci ” Dla dzieci i młodzieży w najnowszym Małym Gościu –komiks przybliżający postać prymasa Stefana Wyszyńskiego Polecamy też miesięcznik WPiS.

9.  Hans Urs von Balthasar: Matka daje dziecku nie tylko swe ciało i krew, ale jednocześnie coś ze swej duszy i swego ducha”. Za wszystko, co dały nam nasze matki okażmy im wdzięczność.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 4

Koncert Laureatów

    LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę