Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Św.

1.  Słowo Boże uświadamia nam, że oddawanie chwały Bogu Trójjedynemu to również zachwyt nad Jego miłością i nad tym, co od Niego otrzymujemy.

2.  Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

3.  W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja odbywać się będzie w stronę Olkusza, a o przygotowanie ołtarzy chcemy prosić:

  • I Ołtarz: (w okolicy parku) –ul. Chmielna i Browarna
  • II Ołtarz: (przy poczcie) –ul. Kluczewska i Wyzwolenia
  • III Ołtarz: (przy kapliczce) –ul. Laskowska, Kopalniana i Poręba
  • IV Ołtarz: państwo Odiasowie z pomocą mieszkańców Wodącej.

              Wszystkich prosimy o udekorowanie okien w naszych domach, zwłaszcza na trasie      przejścia procesji. Niech to będzie znak szacunku dla Eucharystii, nasze wyznanie wiary i    przypomnienie innym, że jest to święto, gdzie publicznie wyznajemy swoją wiarę, a wyznawanie jej jest naszą chlubą.

4.  Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, wszystkie ugrupowania społeczne, asystę liturgiczną. Dzieci, które chcą sypać kwiaty w czasie procesji i brać w niej czynny udział prosimy o zgłoszenie się do katechetek i na próbę w najbliższy poniedziałek po wieczornym nabożeństwie. Z uwagi na mszę św. i procesję, która w tym dniu odbywa się także w Laskach o godz. 16.00, nie ma mszy św. popołudniowej w kościele w Bolesławiu.

5.  W czasie trwania Oktawy Bożego Ciała codziennie po mszy wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy codziennie asystę i dzieci do sypania kwiatów.

6.  Dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie kolejnego Dekanalnego Wieczoru Uwielbienia. W każdą trzecią sobotę miesiąca wraz z młodzieżą naszego dekanatu możemy tak cudownie się modlić. Wciąż zachęcam do liczniejszego udziału.

7.  W minionym tygodniu zostały podjęte kolejne prace gospodarcze. Od strony kaplicy, betonowymi płytami ogrodzony został cmentarz przykościelny. Rozpoczęły się także prace związane z wymianą dachu na pomieszczeniach gospodarczych plebanii. Pokrycie z eternitu zostannie wymienione na blachę.

8.  4 czerwca 2016 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbywać się będzie Diecezjalna Pielgrzymka. Przeżywamy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, dlatego w gronie parafian i wraz z całą diecezją chciejmy przekroczyć bramę Miłosierdzia. Oprócz udziału we mszy św. nawiedzenie grobu św. Faustyny oraz Centrum Jana Pawła II.

9.  W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. Ponadto o mistyczce ze Szczecina, którą jest zwyczajna nauczycielka. W Małym Gościu Niedzielnym dekoracja do okien na Boże Ciało.

10.  Reinhold Schneider powiada: „Chrześcijanin powinien iść tam, gdzie nie ma żadnego światła, aby samemu świecić. ”Czy w nadchodzącym tygodniu uda mi się zapalić komuś swoje światło?  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 9

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę