Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że nosimy w sobie obraz Boga. Należymy do Niego, jesteśmy Jego stworzeniem, Jego dziełem. Czy Jego miłość do nas rodzi w nas pragnienie wdzięczności?

2.  Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pan Bóg posyła nie tylko misjonarzy, aby głosili Ewangelię w różnych krajach świata, ale powołuje każdego z nas do dawania świadectwa w naszych środowiskach o żyjącym Bogu. Modlitwą i materialnymi ofiarami składanymi na tacę wspieramy dziś wszystkie dzieła misyjne Kościoła.

3.  W ostatnią niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano 1200 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie tego żywego pomnika Jana Pawła II. Ofiary zostały już przesłane na konto fundacji.

4.  W najbliższą środę po raz pierwszy będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to jeszcze jedna okazja do dziękczynienia za dar Jego świętości. Po mszach świętych okazja do oddania czci relikwiom świętego papieża.

5.  Coraz intensywniej trwa porządkowanie grobów na cmentarzach. Troska o groby przodków to znak miłości do tych, którzy odeszli. Ale byłoby dobrze, gdybyśmy w tej miłości trwali cały rok. Porządkując groby na cmentarzach starajmy się zostawić po sobie porządek nie tylko na grobach, ale i wokół.

6.  Niech nasza pamięć o zmarłych nie wyczerpuje się tylko w trosce o grób. O wiele ważniejsza jest bowiem nasza modlitwa. Kiedy ostatnio prosiłem o mszę św. za swoich zmarłych? Na stoliku przy wyjściu z kościoła, wyłożone są karteczki, na których możemy wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy polecać modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. W naszej parafii przyjmujemy na wypominki roczne i oktawalne (na cmentarzu i przez osiem dni w kościele). Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk oraz zaznaczenie, na jaki okres, co znacznie ułatwia nam przygotowanie Wypominek.

7.  Już ponad połowa października. Ile razy w tym miesiącu miałem w ręku różaniec? Czy choć raz byłem na nabożeństwie w kościele? Przecież w tajemnicach radosnych, bolesnych, chwalebnych i światła, kryje się całe moje życie. Czy chcę je w nich odnaleźć?

8.  W środę 19 listopada organizowany jest wyjazd do Teatru w Cieszynie na spektakl "Gość oczekiwany". Chętni mogą się zapisywać w zakrystii.

9.  Są do nabycia kalendarze na 2015 rok. oraz pocztówki z naszą świątynią.

10.  Przypominamy, że za tydzień zmiana czasu z letniego na zimowy. Dzisiaj natomiast odbywa się we wszystkich kościołach liczenie wiernych. Nie dziwmy się więc, że ministranci będą nas liczyć przy wyjściu.

11.  W minionym tygodniu odeszły do Pana: +Grażyna Wróbel i Irena Kubańska. Niech po trudach życia ziemskiego spotkają się z Bogiem w niebie.

12.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o beatyfikowanym dzisiaj w Rzymie papieżu Pawle VI. Jego życie obfitowało w wiele dramatycznych wydarzeń, ale największa krytyka i związane z nią cierpienie spotkało go z powodu encyklili "Humane vitae". Warta też sięgnąć po rozmowę z Mary Wagner, która spędziła w więzieniu 22 miesiące za to, że próbowała ratować nienarodzone dzieci.

13.  Antoine de Saint-Exupery ustami Małego Księcia mówił „Człowiek może widzieć dobrze tylko sercem; to, co najważniejsze jest niewidzialne dla oka.". Obysmy w nadchodzącym tygodniu umieli i chcieli na wszystko patrzeć tylko sercem.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>