Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże skłania nas dzisiaj do zastanowienia się, jak czcimy Boga. Gdzie są nasze myśli, gdy zwracamy się do Boga w modlitwie. Czy nasze serca są zwrócone do tego, którego wzywamy?

2.  Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza ks. Michała Fucię. Przybywa do nas bezpośrednio po zakończeniu seminarium duchownego i tegorocznych święceniach kapłańskich. Będą to więc jego pierwsze kroki w posłudze kapłańskiej i życzymy mu, by były owocne i błogosławione. Zapewniamy też o modlitwie.

3.  W najbliższy wtorek przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach będziemy polecać wszystkich poległych w obronie Ojczyzny, a także prosić, by ustały konflikty zbrojne na całym świecie.

4.  Dobiegły końca tegoroczne wakacje i po odpoczynku pora wrócić do szkolnych zajęć. Chcemy pierwsze kroki w tym nowym roku szkolnym stawiać razem z Jezusem i Jego Matką. Dlatego zapraszamy na mszę świętą rozpoczynającą kolejny rok nauki. Odprawiona ona będzie w środę o godz. 8.00, a po mszy świętej dzieci udadzą się do szkoły, by kontynuować zajęcia w tym dniu. Zaproszenie nasze kierujemy do wszystkich dzieci, młodzieży, dyrekcji, wychowawców i rodziców. Zapraszamy też do sakramentu pokuty, by czystym sercem prosić o światło Ducha Świętego na czas nauki i pracy.

5.  W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Bp Grzegorz Kaszak. Pamiętajmy o nim również w naszych osobistych modlitwach.

6.  Również w czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

7.  W tym tygodniu przypada:

• I Czwartek miesiąca. Modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej po mszy wieczornej.
  • I Piątek Miesiąca- okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00
  • I Sobota Miesiąca - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

8.  Za tydzień, w niedzielę 6 września zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe grupy fioletowej. Rozpocznie się ono mszą świętą i dalej trwać będzie przy ognisku. Zapraszamy pielgrzymów duchowych i wszystkich, którzy przy ognisku pragną poczuć atmosferę pielgrzymki.

9.  19 września 2015 odbywać się będzie Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie pielgrzymki msza św. i modlitwy na dróżkach. Z naszej parafii również udamy się tam autokarem. Chętnych do udziału w pielgrzymce prosimy o zapisy w zakrystii.

10.  We wrześniu 2015 roku w naszej diecezji będzie miała miejsce II Edycja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji zbiórek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W naszej parafii zbiórka odbędzie się 8 września. O tym, co można oddać dowiemy się z ulotek znajdujących się na stoliku.

11.  W ostatnim tygodniu odszedł do Pana +Jerzy Nielaba. Niech Chrystus okaże mu swoje miłosierne oblicze.

12.  W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy niezwykły prezent. Redakcja dołącza do tygodnika audiobook z książką Tomasza a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa." Fenomenem tej książki jest to, ż nawróciła więcej osób, niż zawiera liter. Z kolei w "Małym Gościu" oprócz wspaniałych artykułów audiobook z powieścią K. Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy"

13.  W jednym z franciszkańskich klasztorów w Lyonie pojawił się napis:Nie pożądaj wszystkiego, co widzisz! Nie wierz wszystkiemu, co słyszysz! Nie mów wszystkiego, co wiesz! Nie rób wszystkiego, co potrafisz ! Spróbujmy tymi radami żyć w najbliższym tygodniu.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>