Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

1.  Słowo Boże zapewnia nas, że nawet w ciężkich sytuacjach życia nie jesteśmy sami. Jezus jest z nami i daje nam siłę i pokój.

2.  Dzisiaj o godz. 16.00 mszę świętą za Ojczyznę, odprawi Ks. Bp Grzegorz Kaszak. Po mszy rozpocznie się koncert zatytułowany "Ojczyzna moja". Będzie to z pewnością jedno z największych wydarzeń duchowych i kulturalnych. Gwarancją jakości są nazwiska wykonawców. Zapraszamy wszystkich parafian, jeśli nie na mszę św., to potem na koncert.

3.  Od dzisiaj rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Codziennie po mszy św. wieczornej śpiewem Litanii Loretańskiej chcemy wielbić Maryję - Matkę Boga. Niech to nabożeństwo zjednoczy serca wszystkich parafian, od najmłodszych po najstarszych we wspólnej modlitwie.

4.  We wtorek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę.

5.  W środę o godz. 19.00 swoje pierwsze spotkanie liturgiczne w kościele mają kandydaci do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6.  W piątek rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7.   Za tydzień w niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Poniedziałek, wtorek i środa przed tą uroczystością obchodzone są jako Dni Modlitw o Dobra Urodzaje i Błogosławieństwo w pracy na roli. Poranną mszę świętą rozpoczynać będziemy procesją do krzyża, w czasie której śpiewać będziemy Litanie do Wszystkich Świętych. Zapraszamy do liczniejszego udziału.

8.  Za tydzień gościć będziemy dzisiaj w naszej parafii kleryków Sosnowieckiego Seminarium Duchownego. Przybędą, by wspólnie z nami modlić się o nowe powołania. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na nasze Seminarium Duchowne.

9.  W tym tygodniu przypadają:

• I czwartek Miesiąca-modlitwy w intencji kapłanów i przygotowujących się do przyjęcia święceń po mszy wieczornej. Szczególnie chcemy objąć modlitwą kleryków roku V i VI naszego seminarium, przygotowujących się do przyjęcia święceń diakonatu i kapłaństwa. Pamiętajmy o nich również w osobistych modlitwach.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych ks. Michał uda się w piątek od godz. 9.00, a ks. Grzegorz w sobotę od 9.00
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

10.  Za tydzień na mszy św. o godz. 12.15 swoje patronalne święto przeżywać będą hutnicy i strażacy. Wraz z nimi czcić będziemy św. Floriana.

11.  4 czerwca 2016 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbywać się będzie Diecezjalna Pielgrzymka, na którą zaprasza nas ks. Biskup. Dokładny plan i bliższe informacje będą podane za tydzień, ale już dzisiaj zachęcamy do uczestnictwa i zapisów.

12.  Zgodnie z apelem Ojca Świętego Franciszka „o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze” ks. abp Stanisław Gądecki zarządził zbiórkę do puszek w celu pomocy Ekwadorowi. Zbiórka odbędzie się we wszystkich polskich parafiach 8 maja 2016 r.

13.  W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie +Barbarę Rudawską. Niech ma udział w radosci życia wiecznego.

14.  W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" o tym, jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę. Polecamy także tygodnik katolicki "Niedziela" oraz ostatnie egzemplarze miesięcznika WPiS.

15.  Reinhold Schneider mówi: „Ojczyzna jest duchową przestrzenią, w którą z roku na rok zanurzamy się coraz głębiej”Niech i wydarzenia tego tygodnia pomogą nam zanurzyć się w niej jeszcze głębiej.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>