Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

1.  Bóg w Słowie Bożym kieruje dzisiaj swoje zaproszenie do każdego z nas. A my często znajdujemy różne wymówki: praca, internet, telewizja, brak czasu. Obyśmy umieli odpowiedzieć zwróceniem serca ku Niemu, modlitwą i czynieniem dobra.

2.  W minioną niedzielę zebrano na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia prawie 1600 zł. Pieniądze już zostały przekazane fundacji.

3.  Każdego dnia po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Znajdźmy czas choćby tylko raz w tygodniu.

4.  Powoli zaczyna się już porządkowanie grobów na cmentarzach przed uroczystością Wszystkich Świętych. Bardzo proszę o zachowywanie porządku i wyrzucanie śmieci do kontenerów. W ostatnim czasie zostały wystawione specjalne pojemniki na szkło. Bardzo prosimy, by do tych pojemników nie wrzucać żadnych innych śmieci. Oddzielenie szkła ułatwia sortowanie śmieci i obniża koszty.

5.  Na stoliku przy wyjściu z kościoła, wyłożone są karteczki, na których możemy wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy polecać modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach: rocznych i oktawalnych. Prosimy jak zwykle o czytelne wypisywanie nazwisk i imion.

6.  W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny już Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpocznie się on jak zawsze mszą św. o godz. 17.00 i połączony będzie z modlitwą różańcową.

7.  Przypominamy, że w zakrystii można udzielać poparcia dla projektu obrony życia dzieci nienarodzonych.

8.  Nasza parafia po raz drugi organizuje Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Przesłuchania odbędą się w dniach 6-7 listopada, a koncert laureatów 12 listopada o godz. 17.00. Bliższe informacje dotyczące warunków i udziału znajdują się na stronie internetowej parafii.

9.  W okolicy m. in. Bolesławia, Bukowna, Sławkowa i Hutek od lat prowadzone są badania naukowe. Dotyczą one między innymi różnorodności gatunkowej roślin, jak i zawartości w nich ważnych pierwiastków. Do tych badań konieczna jest m. in. ocena warunków klimatycznych a  w nich temperatury powietrza. Do tego celu stosowane są specjalne czujniki temperatury. Mierzą one temperaturę powietrza w sposób ciągły (co godzinę) przez nawet kilka miesięcy i przechowują te dane. Dane są następnie sczytywane przy użyciu specjalnego oprogramowania komputerowego. Z zewnątrz czujniki te składają się z plastikowego szarego, podłużnego pojemnika i wystającego z niego kabelka. Takie właśnie pojemniki (dwa) zostały umieszczone rok temu na drzewie rosnącym na skraju lasu na terenie Starego Ujkowa i niedawno zaginęły. Zawierały bardzo ważne dla nas roczne pomiary temperatury powietrza. Dlatego zwracamy się z prośbą do osoby/osób, które mogły znaleźć te czujniki o pozostawienie ich na plebanii.

10.  W Gościu Niedzielnym o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedzielę i święta. Warto sięgnąć także po tygodnik katolicki „Niedziela”

11. Są też do nabycia kalendarze na 2018 rok: Kalendarz Rolników i przygotowany przez redakcję Gościa Niedzielnego.

12.  W ostatnim tygodniu Pan powołał do siebie +Zdzisławę Kubańską . Niech cieszy się byciem blisko Boga na wieki.

13. Demokryt z Abdery mówił:„Ludzie stają się dobrzy przez ćwiczenie i praktykowania dobroci." Niech nadchodzący tydzień będzie ku temu najlepszą okazją.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia (do pobrania)