Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże prowokuje nas do zastanowienia, czy nasza postawa wobec Jezusa nie jest podobna do zachowania Żydów. Czy nie oczekujemy od Jezusa, by rozwiązał wszystkie nasze problemy, nakarmił ciało, a zapominamy o tym co duchowe, o tym co daje życie wieczne

2.  Dzisiaj, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne. Składane przy tek okazji ofiary wspierają dzieło pomocy misjonarzom na całym świecie. Z tych ofiar zakupywane są każdego roku samochody i inne środki transportu, niezbędne w posłudze misyjnej. Kierowcy otrzymają okolicznościowe obrazki z modlitwą kierującego.

3.  Jednocześnie przypominamy, że samo poświęcenie pojazdu nie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania przepisów drogowych i odpowiedzialności za siebie i innych w korzystaniu z pojazdów mechanicznych.

4.  Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 9 do 13 sierpnia. Jak do tej pory z przykrością trzeba stwierdzić, że jest nas bardzo mało. Mam jednak nadzieję, że w tym tygodniu wiele osób podejmie właściwą decyzję. Liczymy na młodzież, która ukończyła szkoły, niech podziękują wszyscy, którzy dostali się na studia. Szukający pracy niech idą w tej intencji. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 7 sierpnia o godz. 19.00 w naszym kościele.

5.  1 sierpnia to w naszym narodowym kalendarzu data wyjątkowa -rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, które mimo upadku wciąż pozostaje najpiękniejszą kartą historii i prawdziwego patriotyzmu. W tym dniu modlić się będziemy w intencji wszystkich poległych w powstaniu, aby ofiara ich życia nie poszła na marne.

6.  W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

7.  Na stronie internetowej naszej parafii , a także w gablocie przed kościołem opublikowany został Komunikat Konferencji Episkopatu Polski po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy dotyczącej procedury "in vitro". Z uwagi na wagę problemu, zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

8.  Przypominamy, że z uwagi na wakacyjne urlopy nie zawsze jest możliwa spowiedź w czasie mszy świętych. Zawsze można skorzystać ze spowiedzi przed mszą świętą.

9.  W ostatnim tygodniu Pan wezwał do siebie + Mariana Drzewieckiego. Niech Bóg przyjmie go do swego Królestwa.

10.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać o imigrantach: czy mamy prawo wybrać sobie ich tylko spośród prześladowanych chrześcijan. Ponadto wywiad z Kard. Gerhardem Mullerem o Komunii św. dla osób rozwiedzionych, żyjących w powtórnych związkach

11.  Św. Edyta Stein poucza nas:Niedziela winna być wielką bramą, przez którą na teren powszednich dni tygodnia wchodzi życie wieczne i siła do pracy Niech ta dzisiejsza niedziela stanie się taką bramą dla nas wszystkich.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>