Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykła

1.  Słowo Boże zachęca nas dzisiaj, byśmy nie tylko wypełniali Boże przykazania, ale również wchodzili w Boża obecność i wsłuchiwali się w słowa, które Bóg kieruje do każdego z nas.

2.  Ponieważ święto Ofiarowania Pańskiego wypadło w tym roku w czasie zimowych ferii, dlatego na czwartek 16 lutego na godz. 17.00 pragniemy zaprosić dzieci komunijne i ich rodziców, na specjalne nabożeństwo połączone z poświęceniem świec. Prosimy o przyniesienie świec. Mogą to być świece od chrztu świętego.

3.  W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne już czuwanie czyli na Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Niech nasze serca ogrzeją się w ten wieczór miłością Boga. Zapraszamy stałych uczestników jak również tych, którzy tu jeszcze nigdy nie byli. Specjalne zaproszenie kierujemy do młodzieży, a zwłaszcza tej, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania.

4.  W środę przypada 30 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Piotra. Pamiętajmy w tym dniu o naszym Pasterzu i prośmy, aby Bóg darzył Go nieustannie swoim błogosławieństwem, a święty patron wypraszał potrzebne łaski.

5.  3 kwietnia, w poniedziałek organizowany jest wyjazd do teatru w Cieszynie na Mękę Pańską. Co roku możemy przeżywać to niezwykłe misterium wystawiane przez rodziny skupione przy parafiach. Piękna muzyka i bogactwo strojów z Ziemi świętej czynią misterium naprawdę wyjątkowym. Zapisy w zakrystii.

6.  Trwa czas rozliczeń podatkowych. Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć Caritas Diecezji Sosnowieckiej mogą zabrać ze stolika przygotowane ulotki, z informacja jak to uczynić.

7.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym ciekawy wywiad: Kiedy wchodzę do pokoju, w którym umiera człowiek, to jest tak, jakbym wchodziła do świątyni –mówi szefowa łódzkiego hospicjum. Ponadto o niepłaceniu alimentów, które jest grzechem i krzywdą wobec dzieci. Polecamy także tygodnik katolicki Niedziela.

8.  W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Barbara Łaskawiec. Niech dobry Bóg wybaczy jej winy i wprowadzi do radości życia wiecznego.

9.  Wilhelm Raabe powiada: „Ciesz się, że jesteś na świecie i że razem z nim cud stanowisz.” Niech taka radość wypełni wszystkie dni nadchodzącego tygodnia.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 Koncert patriotyczny (50)

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę