Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli wzywa każdego z nas do całkowitego zaufania Bogu. Czy potrafimy zostawić nasze wyobrażenia oraz lęki i z ufnością pójść za Jezusem?

2.  W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczyna on w Kościele okres Wielkiego Postu. Jest to czas intensywnego życia duchowego, zerwania z grzechem i nawrócenia do Boga, pokuty, walki z własnymi słabościami i z mocami zła. Msze św. w tym dniu tutaj w Bolesławiu o godz. 7.00; 10.00 i 17.00, a w Laskach o godz. 18.00. W czasie każdej mszy św. dokonamy poświęcenia popiołu i posypania nim głów, na znak rozpoczęcia pokuty w naszym życiu.

3.  W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, a wszystkich od 18 do 60 roku życia obowiązuje dodatkowo post ścisły, który oznacza możliwość spożycia w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta, a rano i wieczorem można przyjąć jedynie nieco pokarmu. Ta praktyka pokutna obowiązuje także tych, którzy stołują się w zakładach żywienia zbiorowego.

4.  W Wielkim Poście, tak jak w latach poprzednich, odprawiać będziemy nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga Krzyżowa dla dzieci - od przyszłego tygodnia w każdy czwartek po mszy św. wieczornej.
  • Dla dorosłych Droga Krzyżowa – w każdy piątek po  mszy wieczornej, czyli ok. godz. 17.30. Pierwsza droga krzyżowa w najbliższy piątek.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po mszy wieczornej. Tradycyjnie już zamiast kazania w czasie mszy św. wieczornej, będzie kazanie pasyjne w trakcie nabożeństwa.

5.  Od przyszłej niedzieli t.j. 14 lutego, rozpoczną się w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa. Młodzi, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie tego sakramentu winni wziąć udział w tym przygotowaniu. Pierwsze spotkanie w niedzielę po mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 17.00.

6.  W piątek o godz. 16.00 ks. Grzegorz zaprasza na spotkanie kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie +Czesława Kańczugę. Niech spełni się jego nadzieja życia wiecznego w niebie.

8.  W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" o tym, dlaczego na krzyżach misyjnych wypisywano słowa: "Ratuj duszę swoją". Natomiast za tydzień specjalny dodatek -rachunek sumienia na Wielki Post w Roku Miłosierdzia.

9.  Św. Augustyn powiadał: „Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych.”Niech ta refleksja obudzona u progu kolejnego w naszym życiu Wielkiego Postu, pomoże nam po posypaniu głów popiołem, rozpocząć drogę ku dobrym czynom..  

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 7

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę