Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam dzsiaj o największym przykazaniu, jakim jest przykazanie miłości. Kochać, to pragnąć dobra dla drugiej osoby. Uczmy się takiego kochania i wrażliwości na potrzeby innych

2.  W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy odeszli do wieczności, i już w pełni uczestniczą w chwale Zmartwychwstałego Pana. My, widzimy w nich przykład życia oraz potężnych orędowników w drodze do nieba. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7.30; 10.00; 11.00 (Laski) i 16.00. Natomiast na cmentarzu msza św. koncelebrowana odprawiona będzie o godz. 12.00. Bezpośrednio po niej odbędzie się procesja żałobna pośród grobów.

3.  Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Dzień zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Nie wystarczą kwiaty, znicze, nawet najpiękniejsze, gdy w takim dniu zabraknie naszej modlitwy. Po mszy popołudniowej na cmentarzu przy kościele odmówimy różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. Modlić się będziemy w ten sam sposób także przez cała oktawę, aż do 8 listopada. Na zakończenie oktawy odprawimy mszę św. za zmarłych w ostatnim roku od ostatniej uroczystości Wszystkich Świętych. Już dzisiaj zapraszamy rodziny do udziału.

4.  Cały listopad jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych. Polecajmy ich modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. W naszej parafii przyjmujemy na wypominki roczne i oktawalne (na cmentarzu i przez osiem dni w kościele). Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk oraz zaznaczenie, na jaki okres.

5.  Dni poprzedzające te uroczystości, to czas intensywnych porządków na grobów naszych bliskich. Proszę o zachowanie porządku wokół grobów.

6.  Seminarium Duchowne jak co roku zwraca się do nas z prośba o pomoc w zorganizowaniu zbiórki pieniężnej na cmentarzu parafialnym na potrzeby i funkcjonowanie naszego seminarium. W imieniu kleryków kwestować będą nasi ministranci.

7.  W środę 19 listopada organizowany jest wyjazd do Teatru w Cieszynie na spektakl "Gość oczekiwany". Bardzo proszę o szybkie zgłoszenia, gdyż albo udostępnimy bilety w innych parafiach, albo część biletów zrócimy.

8.  Są do nabycia kalendarze na 2015 rok. oraz pocztówki z naszą świątynią.

9.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Krzysztof Zięba i Janina Pietracha. Niech miłosierny Bóg przyjmie ich do swego Królestwa.

10.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o tym co naprawdę wydarzyło się na Synodzie -rozmowa z ks. abp. Stanisławem Gądeckim, jedynym polskim biskupem uczestniczącym w obradach synodu. W Małym Gościu o tym co dzieje się w Zabawie sto lat po smierci bł. Karoliny Kózkówny? Dodatkowo plakat z mistrzami świata w siatkówce.

11.  Robert Maeder powiada „O ile wzrosłaby nasza wielkość, gdybyśmy lepiej znali naszych Wielkich". Nadchodzące dni to nie tylko okazja by poznać Wielkich, ale także by się znimi zaprzyjaźnić.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>