Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XVI NIedzielę Zwykłą

1.  Chrystus w dzisiejszym Słowie Bożym przypomina nam, że Pan Bóg cierpliwie pozwala nam wzrastać, pielęgnuje to, co zasiał. Do nas należy dbanie o wierność Bogu i Jego przykazaniom, o królestwo Boże, które jest pomiędzy nami. Przyjdzie bowiem czas sądu, kiedy dobre ziarno zostanie oddzielone od chwastów.

2.  Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne. Ofiary, które przy tej okazji składamy, wspierają dzieło pomocy misjonarzom na całym świecie. Z tych ofiar zakupywane są każdego roku samochody i inne środki transportu, niezbędne w posłudze misyjnej. Na zakończenie mszy św. w kościele odmówimy modlitwę poświęcenia, a za chwilę kapłan z ministrantem uda się na parking, by poświęcić każdy z pojazdów. Kierowcy otrzymają okolicznościowe obrazki z modlitwą kierującego. U ministrantów, na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć dodatkowo różnego plakietki do przyklejenia w samochodzie.

3.  Jednocześnie przypominamy, że samo poświęcenie pojazdu, ani zawieszenie religijnych gadżetów nie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania przepisów drogowych i odpowiedzialności za siebie i innych w korzystaniu z pojazdów mechanicznych.

4.   W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny –rodziców Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu modlitwą chcemy otoczyć naszych rodziców i dziadków.

5.  Wciąż zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbywa się od 9 do 13 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 3 sierpnia o godz. 19.00 w naszym kościele. Niech w naszych wakacyjnych planach znajdzie się czas także na to niezwykłe doświadczenie wiary.

6.  W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj rozmowa z prof. Bogdanem Chazanem. W wywiadzie przeczytamy o absurdalnych zarzutach ze strony pięciu kontrolujących szpital komisji. „Cała ta sytuacja to sygnał ostrzegawczy dla lekarzy, żeby nie afiszowali się z deklaracją wiary, sumienie zostawili w domu oraz zastanowili się głęboko przed skorzystaniem z klauzuli sumienia” – mówi prof. Chazan. Ponadto o ćwiczeniach w umieraniu, które pozwalają nabrać innej perspektywy patrzenia i zmienić swoje dotychczasowe życie

7.  W minionym tygodniu Pan powołał +Kazimierę Czerniak. Niech raduje się Bogiem w królestwie niebieskim.

8.  Stara modlitwa zachęca nas:Panie, daj mi siłę, bym zmienił to, co zmienić mogę; Daj mi cierpliwość, abym przyjął to, czego zmienić nie mogę; I daj mi mądrość , abym potrafił odróżnić jedno od drugiego Zechciejmy uczynić ją także naszą modlitwą.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>