Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

1.  Słowo Boże kieruje dziś nasz wzrok na Maryję Niepokalanie Poczętą. Nie tylko była wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga i we wszystkim Mu ufała. W tym możemy ją naśladować i prosić o Jej pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa.

2. Dzisiejsza uroczystość jest też okazją, by wręczyć dzieciom I-komunijnym poświęcone łańcuszki i medaliki. Na godz. 16.00 zapraszamy dzieci i rodziców dzieci I-komunijnych.

3. Za tydzień rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które trwać będą od niedzieli 15 grudnia do wtorku 17 grudnia. Już ponad rok czasu minął od przeżywanych we wrześniu 2018 roku misji świętych w naszej parafii. Po tym czasie chcemy odnowić tamte nauki, przypomnieć sobie zasłyszane Słowo Boże i zapytać na ile pozostaliśmy wierni uczynionym wtedy postanowieniom. Rekolekcje poprowadzi je dla nas ten sam o. Redemptorysta Wojciech Bieszke. Program spotkań będzie w najbliższym czasie wywieszony w gablocie przed kościołem i umieszczony na stronie internetowej parafii. Już dziś jednak zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

4.  Codziennie rano, o godz. 6.00 odprawiamy roraty. Szczególny ich klimat sprawia, że są to chyba najpiękniejsze chwile w oczekiwaniu na święta. Dla dzieci spotkania roratnie odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. W te dwa dni zapraszamy wszystkie dzieci, nie tylko I –komunijne i to koniecznie z lampionami.

5. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki, a wraz z nimi świece na wigilijny stół. Kupując je wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na ten cel.

7. Dziś w Gościu Niedzielnym historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto, a także historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939 roku. Tygodnik Niedziela podejmuje trudny temat spowiedzi. Dlaczego warto przełamać wewnętrzne opory przed spowiedzią. Bardzo mocno polecam też miesięcznik WPiS. Niestety są tam również nowe ceny czasopism. Prosimy zwrócić na to uwagę.

8.  W ostatnim tygodniu Pan powołał do siebie: +Annę Probierz. Niech dobry Bóg pozwoli jej cieszyć się radością życia wiecznego.

9.  Adam Asnyk pisał niegdyś: Najszlachetniejsze serce jest to, które raczej da się skaleczyć, niż samo zadraśnie.Niech nasze serca z każdym adwentowym dniem stają się bardziej szlachetne.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej