Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże zachęca nas , byśmy w trudnych sytuacjach życiowych przychodzili z ufnością do Jezusa i prosili Go o umocnienie.

2.  Dzisiaj rozpoczyna się w Rzymie Synod Biskupów o Rodzinie. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach i módlmy się o światło Ducha Świętego dla wszystkich jego uczestników.

3.  W środę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu także przypada siódma rocznica śmierci Biskupa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

4.  Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy trudzili się w przygotowaniach tegorocznego odpustu oraz za składane w kopertach ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni i parafii.

5.  Przypominamy, że od 1 października msze święte popołudniowe odprawiane są o godz. 17.00. Po mszy św. rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. W tym roku modlimy się prześladowanych za wiarę. Dzieci codziennie otrzymują obrazki do wklejenia na specjalny plakat.

6.  W środę o godz. 16.00 spotkanie Kół Żywego Różańca w sali maryjnej na plebanii. Natomiast w piątek o godz. 16.00 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania.

7.  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XV Dzień Papieski. Jako żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na fundusz pomocy stypendialnej dla uzdolnionej młodzieży.

8.  Dzisiaj natomiast zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.

9.  W ostatnim tygodniu Pan powołał do siebie +Sławomira Falbę. Niech dzięki Miłosierdziu Boga Ojca dostąpi udziału w uczcie zbawionych.

10.  W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy rozpoczynającym się Synodzie poświęconym rodzinie. Ponadto o tym, dlaczego Biblia cztery razy częściej mówi o pieniądzach niż o modlitwie. Polecam jeszcze ostatnie egzemplarze miesięcznika WPiS.

11.  Kardynał Johan Meisner powiedział kiedyś: „Gdy umrę pewnego dnia, kanonicy katedry w Kolonii ściągną mi z palca pierścień biskupi, wyjmą z rąk laskę pasterską i zdejmą krzyż biskupi. Wszystko to oddadzą do skarbca katedralnego. Ale w moim testamencie jest napisane: „Swój różaniec chcę zabrać do trumny, bo jest on rękojmią mojej wiary, mojej nadziei i mojej miłości. Chcę go pokazać Matce Bożej, aby po nędzy tego życia zaprowadziła mnie do Jezusa, błogosławionego owocu swego łona”. A czym jest różaniec dla mnie? Szukajmy odpowiedzi na to pytanie w trakcie tegorocznych nabożeństw.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę