Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Przed nami szczególne dni. Zazwyczaj w tym czasie świątynie wypełniały się wiernymi, którzy święte triduum paschalne przeżywali z wielkim zaangażowaniem. W tym roku jest inaczej. Nadal obowiązuje nas ograniczenie do 5 osób uczestniczących w liturgii. Bardzo proszę o zrozumienie, że na liturgię wpuszczane będą wyłącznie osoby, z zamówionej intencji mszalnej. Pozostałych prosimy o udział w tych wydarzeniach poprzez media. Ale nawet w ten sposób uczestnicząc starajmy się o głębokie przeżycie.

• Wielki Czwartek - pamiątka Ostatniej Wieczerzy. W tym dniu wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszej świątyni liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii nie będzie czuwania w Ciemnicy.
  • Wielki Piątek –dzień śmierci Pana Jezusa. Nie będzie adoracji w Ciemnicy od rana. Liturgia popołudniowa rozpocznie się o godz. 17.15 Drogą Krzyżową, a bezpośrednio po niej rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja. Przypominamy, że także w czasie adoracji liczba wiernych nie może przekroczyć 5 osób. O godz. 22.00 odmówimy Koronkę i Nowennę do Miłosierdzia Bożego i zakończymy adorację. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Wielka Sobota – pamiątka Paschy Jezusa Chrystusa. Wystawienie i początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie od godz. 9.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00, a przewodniczyć jej będzie Ks. Bp Piotr Skucha. W liturgii będą mogły uczestniczyć po jednej osobie z rodziny, która zamawiała intencje mszalne. Zabierzmy ze soba świece. O godz. 22.00 nowenna i zakończenie adoracji.

2.  Z uwagi na zakaz gromadzenia się, nie będzie w tym roku poświęcenia pokarmów, ani w kościele, ani na wioskach, jak to było w latach uprzednich. Modlitwę Pańska i modlitwę błogosławieństwa pokarmów może odmówić głowa rodziny przed samym śniadaniem wielkanocnym. Podobnie jak modlimy się przed wigilią. Tekst takiej modlitwy znajduje się na stronie internetowej. Można z niej skorzystać.

3.  Liturgię Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczniemy w świątyni przy grobie. Nie będzie procesji resurekcyjnej. Bezpośrednio od grobu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony na ołtarz, tam modlitwa, błogosławieństwo i początek mszy św. resurekcyjnej. Następne msze św. o godz. 10.00, 12.15 i 16.00.

4.  W tym tygodniu spowiadać będziemy codziennie: rano w czasie mszy św. i od godz. 17.00. Natomiast w środę będzie dodatkowo spowiedź od godz. 20.00 do 22.00. Także w czasie spowiedzi może być jednocześnie w kościele maksymalnie 5 osób. W czwartek, piątek i sobotę wszyscy kapłani biorą udział w liturgii i dlatego nie ma możliwości spowiedzi podczas nabożeństw.

5.  Dzisiaj dla tych, którzy pragną przyjąć Komunię św. poza mszą św. będzie ona udzielana w od godz. 15.20 do godz. 15.45. z zachowaniem wszelkich przepisów.

6.   Polecamy tygodnik Niedziela. W artykule „Msza św. krok po kroku” znajdziemy wyjaśnienie znaków, symboli, gestów i postaw używanych w czasie mszy św. Polecamy też Małego Gościa dla dzieci i młodzieży oraz najnowszy miesięcznik WPiS.

7. Karol de Faucauld powiadał: "Im bardziej obejmujemy krzyż, tym mocniej obejmujemy Jezusa, który jest do niego przybity."  Niech dni nadchodzącego tygodnia będą dla nas okazją, by Chrystusowy Krzyż objąć i adorować.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Koncert Laureatów