Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocy

1.  Dzisiejsze Słowo Boże kieruje nasz wzrok na przebite ręce, nogi i bok Jezusa Chrystusa. Przedstawiony właśnie w ten sposób na obrazie „Jezu ufam Tobie” budzi nadzieję na życie wieczne.

2.  Dzisiaj, w niedzielę kończącą oktawę Wielkanocy obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Jest to czas, w którym serce Jezusa jest szczególnie otwarte dla udzielania Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich do czuwania i wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3.  To święto rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia obchodzony w tym roku pod hasłem „Idźcie i głoście!” Ma on uwrażliwić nas na potrzeby bliźnich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła miłosierdzia, natomiast przy wyjściu z kościoła możemy złożyć do puszek ofiary na pomoc ofiarom konfliktu syryjskiego. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski taka zbiórka odbywa się dziś w całej Polsce.

4.  Dzisiaj na mszy św. o godz. 10.00 gościć będziemy w naszej parafii Kawalerów i Damy Orderu Św. Stanisława. Na zaproszenie Komandorii Zagłębiowskiej przybędą z całej Polski, by razem z nami uczestniczyć w poświęceniu tablicy upamiętniającej 20 lecie istnienia Komandorii jak również rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Cieszymy się, że nasz kościół i nasza parafia po raz kolejny może ich gościć i stać się niejako domem. Na uroczystości przybędą także kanclerz naszej Kurii. ks. dr Mariusz Karaś oraz ks. lic. Tomasz Zmarzły. Zapraszamy do udziału w tych podniosłych uroczystościach wszystkich parafian.

5.  W poniedziałek na godz. 18.00, najpierw na mszę św. a potem na spotkanie liturgiczne ks. Krzysztof zaprasza wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast we wtorek po mszy św. wieczornej swoje pierwsze spotkanie liturgiczne mieć będą dzieci I-komunijne. Obecność wszystkich obowiązkowa.

6.  Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy upominek –płytę DVD z filmem „Zmartwychwstały”. Ponadto o największej pokusie współczesnego księdza. Polecam także Tygodnik katolicki Niedziela oraz najnowszy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” -doskonałe pismo dla dzieci i młodzieży.

7.  Joseph Conrad mówił: „Człowiek jest wrośnięty w kraj, z którego czerpie swą wiarę wespół z życiem”Niech w najbliższym tygodniu owoce tej wiary w naszym życiu będą widoczne dla każdego.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Koncert patriotyczny (50)