Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Słowo Boże ukazując nam Jezusa jako umiłowanego Syna Bożego, zachęca nas do wsłuchiwania się w Jego głos. By go usłyszeć konieczne jest modlitewne wyciszenie.

2.  W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu, pomagają nam nabożeństwa:

• Droga Krzyżowa dla dzieci - w każdy czwartek po mszy św. wieczornej.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych – w każdy piątek po mszy wieczornej.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po mszy popołudniowej.

3.  W tym tygodniu przypadają:

• I Czwartek Miesiąca -po mszy wieczornej modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 18.00. Do chorych ks. Robert uda się w piątek od godz. 9.00, a ks. Grzegorz od godz. 10.00
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

4.  W czwartek na godz. 16.00 ks. Grzegorz zaprasza Koła Różańcowe na spotkanie do sali maryjnej.

5.  Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na wsparcie dla Kościołów misyjnych.

6.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie +Józefa Chojowskiego. Niech raduje się życiem wiecznym obiecanym mu na chrzcie świętym.

7.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tym , dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach. Warto też zapoznać się z artykułem o prześladowaniu chrześcijan. Co roku aż 100 tys. chrześcijan oddaje życie za wiarę. Można już nabywać drugi numer miesięcznika WPIS. Chętnych na stałą prenumeratę proszę o kontakt w zakrystii.

8.  Św. Augustyn poucza:Zaczynaj od rzeczy małych, jeżeli chcesz być wielkim. Zakładaj głęboki fundament pokory, skoro zamierzasz budować wysoko ." Niech te słowa wyznaczają drogi naszej wielkopostnej pracy nad sobą.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>