Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykła

1.  Słowo Boże zachęca nas dzisiaj, byśmy nie tylko wypełniali Boże przykazania, ale również wchodzili w Boża obecność i wsłuchiwali się w słowa, które Bóg kieruje do każdego z nas.

2.  Ponieważ święto Ofiarowania Pańskiego wypadło w tym roku w czasie zimowych ferii, dlatego na czwartek 16 lutego na godz. 17.00 pragniemy zaprosić dzieci komunijne i ich rodziców, na specjalne nabożeństwo połączone z poświęceniem świec. Prosimy o przyniesienie świec. Mogą to być świece od chrztu świętego.

3.  W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne już czuwanie czyli na Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Niech nasze serca ogrzeją się w ten wieczór miłością Boga. Zapraszamy stałych uczestników jak również tych, którzy tu jeszcze nigdy nie byli. Specjalne zaproszenie kierujemy do młodzieży, a zwłaszcza tej, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania.

4.  W środę przypada 30 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Piotra. Pamiętajmy w tym dniu o naszym Pasterzu i prośmy, aby Bóg darzył Go nieustannie swoim błogosławieństwem, a święty patron wypraszał potrzebne łaski.

5.  3 kwietnia, w poniedziałek organizowany jest wyjazd do teatru w Cieszynie na Mękę Pańską. Co roku możemy przeżywać to niezwykłe misterium wystawiane przez rodziny skupione przy parafiach. Piękna muzyka i bogactwo strojów z Ziemi świętej czynią misterium naprawdę wyjątkowym. Zapisy w zakrystii.

6.  Trwa czas rozliczeń podatkowych. Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć Caritas Diecezji Sosnowieckiej mogą zabrać ze stolika przygotowane ulotki, z informacja jak to uczynić.

7.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym ciekawy wywiad: Kiedy wchodzę do pokoju, w którym umiera człowiek, to jest tak, jakbym wchodziła do świątyni –mówi szefowa łódzkiego hospicjum. Ponadto o niepłaceniu alimentów, które jest grzechem i krzywdą wobec dzieci. Polecamy także tygodnik katolicki Niedziela.

8.  W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Barbara Łaskawiec. Niech dobry Bóg wybaczy jej winy i wprowadzi do radości życia wiecznego.

9.  Wilhelm Raabe powiada: „Ciesz się, że jesteś na świecie i że razem z nim cud stanowisz.” Niech taka radość wypełni wszystkie dni nadchodzącego tygodnia.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Koncert patriotyczny (50)