Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykła

1.  Słowo Boże wzywa nas dzisiaj, byśmy jak niegdyś Jan Chrzciciel dawali o Jezusie świadectwo. Jezus przechodzi przez nasze życie, tylko czy potrafimy go rozpoznać tu podczas mszy św. i w codziennym życiu?

2.  18 stycznia, w środę, rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy, aby wszyscy uczniowie Chrystusa tworzyli jedną owczarnię i mieli jednego Pasterza

3. W następną niedzielę o godz. 15.00 dzieci ze szkoły podstawowej w Bolesławiu zapraszają nas na przygotowane wraz z panią katechetką przedstawienie jasełkowe. Zapraszamy wszystkich parafian i wszystkie dzieci.

4. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Jak zawsze rozpoczyna się on mszą św. o godz. 17.00, a po niej uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Jest to szczególny czas i okazja do bycia z Bogiem sam na sam. Niech nasze serca złączą się we wspólnym uwielbieniu.

5. W tym tygodniu w sobotę i niedzielę obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Niech wraz z laurkami i serdecznościami popłyną także modlitwy za najdroższe nam i najbliższe osoby.

6. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować za otwarte drzwi i serca. Dziękujemy za wszelkie uwagi i spostrzeżenia duszpasterskie. Szczególne podziękowania składam za złożone ofiary na dalsze prace przy parafii jak również złożone dla kapłanów. Niech znakiem naszej kapłańskiej wdzięczności będzie codzienna modlitwa za wszystkich parafian. Rodziny, które w czasie wyznaczonej kolędy nie mogły być obecne, a pragną zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem, mogą uzgadniać terminy indywidualnych odwiedzin w zakrystii i kancelarii. A oto ostatni dzień kolędy:

• Poniedziałek 16.01: godz: 9.00: Bolesław, ul. Wyzwolenia

godz. 9.00: Bolesław, ul. Główna 172-214

7.  W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie +Zenobię Babczyk. Niech będzie dla niej Miłosiernym Sędzią.

8.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o tym, czy Boga należy się bać? Jeśli nie to, co znaczą słowa, że Bojaźń Boża jest początkiem mądrości. Polecam również tygodnik katolicki „Niedziela”, w niej wiadomości z życia naszej diecezji.

9.Kard. Stefan Wyszyński mówił: „Największą mądrością jest umieć jednoczyć, a nie rozbijać ”.  Jakże aktualne zdają się być jego słowa, tak w życiu prywatnym jak i narodowym.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Koncert patriotyczny (50)