Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na II NIedzielę Adwentu

1.  Słowo Boże podkreśla mocno wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. W tym oczekiwaniu najważniejsze jest nasze nawrócenie i czekanie z czystym sercem.

2.  Za tydzień rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które trwać będą do 19 grudnia. Poprowadzi je ks. Grzegorz Koss –dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin w naszej diecezji. Program rekolekcyjnych spotkań będzie w najbliższym czasie wywieszony w gablocie przed kościołem i umieszczony na stronie internetowej parafii.

3.  Codziennie rano, o godz. 6.00 odprawiamy roraty. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Szczególny ich klimat sprawia, że są to chyba najpiękniejsze chwile w oczekiwaniu na święta. Dla dzieci spotkania roratnie odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. W te dwa dni zapraszamy wszystkie dzieci, nie tylko I –komunijne i to koniecznie z lampionami.

4. Od 16 grudnia, a więc od najbliższej soboty rozpoczyna się Nowenna do Dzieciatka Jezus. Odprawiać ją będziemy codziennie przed roratami, a w niedzielę przed pierwszą mszą św.

5.  Przypominamy o konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Gotowe szopki wykonane przez dzieci ( z niewielką pomocą rodziców) przynosimy na rekolekcyjne spotkanie 18 grudnia. Zwycięzców jak w poprzednich latach wybierzemy głosując na stronie internetowej.

6.  Po trzech latach prac konserwatorskich wróciła do parafii grupa rzeźb przedstawiająca św. Rodzinę. Znajdowała się ona w starej kaplicy św. Barbary w Tłukience. Konserwacja rzeźb została w 90% sfinansowana ze środków Małopolskiego Konserwatora Zabytków. W sumie parafia otrzymała na ten cel 13 tys. zł. Pochodzenie rzeźby datowane jest nawet na XVII wiek. W najbliższym czasie na stronie internetowej znajdziemy więcej informacji, a dzisiaj możemy zobaczyć odnowione rzeźby na ołtarzu św. Izydora.

7.  W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny już Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Po modlitwie uwielbienia cała pielgrzymkowa rodzina spotka się jeszcze na salce maryjnej, by połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Wszystkich więc serdecznie zapraszamy.

8.  Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na ten cel.

9. 15 grudnia t.j. w piątek organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można ten sprzęt składać na parkingu przed kościołem do godz. 9.30, lecz nie później. O tej godzinie zostanie on zabrany przez firmę Green Office Ekologic. Miejmy świadomość, że pozbywając się tego sprzętu wspieramy zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

10. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki, a wraz z nimi świece na wigilijny stół. Kupując je wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

11.  W ostatnim czasie swój ziemski adwent zakończyli: Marian Łaskawiec i +Wacława Słota. Niech Aniołowie Pańscy wprowadzą ich do nieba.

12.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym profesor ekonomii przekonuje, że obrotu w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele. Ponadto o tym , dlaczego dobry organista to skarb dla parafii. Polecam także Niedzielę i najnowszy miesięcznik WPiS, z pięknymi artykułami z dziedziny historii i sztuki.

13.   Adam Asnyk pisał: „Najszlachetniejsze serce jest to, które raczej da się skaleczyć, niż samo zadraśnie.” Obyśmy w tym nadchodzącym tygodniu stawali się wszyscy ludźmi o szlachetnych sercach. .

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę