Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

1.  Słowo Boże dzisiejsze uroczystości budzi w nas nadzieję, że choć Pana Jezus wstąpił do nieba, to jednak nie zostawia nas samych. Zapowiada Ducha Świętego, który umocni nas w głoszeniu Ewangelii.

2.  Dzisiaj dzieci klas II przeżywają uroczystość I Komunii św. Jest to święto całej naszej wspólnoty parafialnej, bo przypomina nasze wszczepienie w Chrystusa i możliwość karmienia się Jego Ciałem i Krwią. Rodziców i bliskich proszę, by to święto zachowało religijny charakter, a atmosfera w rodzinie sprzyja duchowemu przeżywaniu tej chwili.

3.  Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować Paniom katechetkom i ks. Grzegorzowi, za trud katechizacji i przygotowania dzieci do tej ważnej chwili. Rodzicom składam serdeczne podziękowania za świadectwo wiary dawane swoim dzieciom oraz przygotowanie i posprzątanie świątyni, a także za kwiaty i dar ołtarza. Są nim dwa zielone ornaty.

4.  W tzw. Białym tygodniu zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych nie tylko dzieci komunijne, ale wszystkich, którzy pragną razem z nimi dziękować Bogu i Maryi za otrzymane łaski oraz polecać swoich najbliższych.

5.  Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowaniem do tego święta jest Nowenna do Ducha Świętego, którą odprawiamy każdego dnia w czasie nabożeństw majowych. Uwieńczeniem tej uroczystości w naszej parafii będzie sakrament Bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży Ks. Biskup Grzegorz 31 maja na mszy św. o godz. 16.00.

6.  W imieniu przełożonych i kleryków naszego seminarium pragnę gorąco podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę.

7.  Cały Kościół w Polsce przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży, jakie odbędą się z papieżem Franciszkiem w Krakowie w 2016 roku. To wielkie wyzwanie, ale też i koszty związane z przygotowaniem tego święta i przyjęciem młodzieży z całego świata. Biskupi polscy na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję o przekazaniu z każdej parafii na ten cel ofiar czterech niedzielnych tac. Dzisiejsza taca jest pierwszą w naszej diecezji na ten właśnie cel.

8.  Przypominamy, że ukazała się już i jest do nabycia płyta DVD, na której znajduje się film o naszej parafii oraz koncert muzyków Orkiestry Polskiego Radia, który odbył się w tej świątyni z racji kanonizacji Jana Pawła II. Może ona być również miłym prezentem komunijnym.

9.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o niezwykłym filmie "Apartament", który ukazuje św. Jana Pawła II w bardzo prywatnych chwilach i właśnie wchodzi do kin. Ponadto o współczesnych Żydach, którzy w Jezusie uznali oczekiwanego Mesjasza. Jest także do nabycia majowy numer miesięcznika WPiS.

10.  W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie: +Mariannę Cebo. Niech niebo stanie się jej wiecznością.

11.  Willi Hoffsummer powiada: „Prawie każdy chce się dostać do nieba, tylko wielu ma nadzieję, że zanim to nastąpi, zostaną złagodzone warunki przyjęcia" A czy my, w drodze do nieba, nie stawiamy przypadkiem Bogu własnych warunków? Czy przyjmuję i staram się wypełnić warunki Pana Boga?

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę