Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże wzywa nas do odpowiedzi na pytanie Chrystusa: Za kogo Mnie uważacie. Odpowiedź ta niech pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po mszy wieczornej i nabożeństwie odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zakończenie oktawy w czwartek. Po mszy św. wieczornej jeszcze raz udamy się z procesją do czterech ołtarzy wokół naszej świątyni. O przygotowanie ich prosimy tych samych mieszkańców, co na uroczystość Bożego Ciała. Po zakończeniu procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

3.  Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca i z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim ojcom, tym najmłodszym i tym najstarszym. Niech bycie ojcem stanie się źródłem szczęścia i świętości.

4. Jutro obchodzimy uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela –odpust w Bukownie Starym.

5.  W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej mszy św. odprawimy specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela i procesją wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.  Natomiast w sobotę przeżywać będziemy uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła –odpust w Krzykawce, gdzie nowym proboszczem został nasz były wikariusz ks. Zbigniew Mularczyk. Taca z tego dnia jest przeznaczona na wsparcie działalności Ojca Świętego i Stolicy      Apostolskiej. Jest to dzień modlitewnej więzi z Papieżem Franciszkiem, ale również z ks. Biskupem Piotrem Skuchą, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy i o nim w swoich modlitwach.

7. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona od 9 do 13 sierpnia. Planując swój wakacyjny odpoczynek, znajdźmy też czas na te najpiękniejsze rekolekcje w drodze. Tyle różnych intencji możemy zanieść w pielgrzymce do tronu Matki Bożej, własne i tych, którzy iść już nie mogą. Zapraszamy młodzież, która zakończyła szkoły, przyjęła sakrament Bierzmowania. Organizacja i trasa pielgrzymki umożliwia udział każdemu, nie tylko młodym, ale i nieco starszym. Wszystkich zapraszamy do grupy Fioletowej.

8. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i przypominamy, że od Boga nie ma wakacji, warto właśnie w tym czasie zadbać o swoje życie duchowe.

9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana, o sile matczynej modlitwy i o tym jak pokochać „bycie ojcem.” Polecamy też tygodnik Niedziela i najnowszy miesięcznik WPiS.

10.  Poeta Adam Mickiewicz powiadał: „Każdy nowy dzień jest kwiatem, który rozkwita w naszych rękach” Przynieśmy za tydzień na mszę św. bukiet 7 najpiękniejszych kwiatów.  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę