Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże skłania nas do refleksji, jak jest moja modlitwa. Czy przypadkiem nie jestem jak faryzeusz? jako wzór modlitwy podaje nam modlitwę celnika. Tylko taka modlitwa przynosi pokój i wewnętrzną wolność.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Cały Kościół jest ze swej natury misyjny. Niektórych Bóg jednak w sposób szczególny powołuje i posyła by nieśli Dobrą Nowinę tam, gdzie nie jest ona jeszcze znana. Naszym obowiązkiem jest wspieranie ich modlitwą i ofiarami materialnym. O tym przypomina nam właśnie ten Tydzień. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na cele misyjne.

3.  Trwają już bardzo intensywne prace porządkowe na cmentarzu. Zachowajmy porządek nie tylko na swoich grobach, ale popatrzmy też na sąsiednie. Może tam już nie mam kto zrobić porządku, może ktoś nie mógł dojechać. Troska o groby przodków to również znak miłosierdzia.

4.  Niech nasza pamięć o zmarłych nie ogranicza się tylko do porządkowania grobów. O wiele ważniejsza jest pamięć w modlitwie. Pamiętajmy o mszach świętych z okazji rocznic śmierci, w ciągu całego roku. W listopadzie możemy polecać zmarłych w modlitwie Kościoła jaka są wypominki. W naszej parafii przyjmujemy na wypominki roczne i oktawalne. Kartki na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu.

5. Bardzo dziękuję panom, którzy w minionym tygodniu pracowali przy porządkowaniu cmentarza przykościelnego. Napracowali się solidnie, choć pogoda nie sprzyjała. Nadal chcemy kontynuować te prace w najbliższym tygodniu. Proszę więc o dalszą pomoc każdego, kto dysponuje czasem i chce swoje siły ofiarować na ten cel.

6. Bardzo się cieszymy, że do naszego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zgłosiło się aż 65 wykonawców w pięciu kategoriach wiekowych. Zakończył się czas zgłoszeń i teraz przed nami przesłuchania uczestników, które odbędą się 7 listopada w Sali Centrum Kultury. Koncert laureatów będzie 13 listopada w naszym kościele po mszy św. o godz. 16.00. Dziękuję osobom, które już zdecydowały się ufundować nagrody dla zwycięzców, a gdyby ktoś jeszcze chciał to uczynić, to proszę o kontakt.

7. Spotkanie scholii parafialnej w sobotę o godz. 9.30. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

8. 22 listopada organizowany jest wyjazd do teatru w Cieszynie na sztukę Zofii Kossak Szczuckiej p.t. „Gość oczekiwany”. Sztuka ta grana jest przez amatorski teatr rodzinny i od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Chętni mogą się już zapisywać w zakrystii.

9.  Za tydzień zmiana czasu z letniego na zimowy. Śpimy godzinę dłużej.

10.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Piotr Muszyński, Bronisław Łaskawiec. Jan Szlęzak, Mieczysław Pięta, Stanisław Sośnierz. Niech po trudach ziemskiego życia cieszą się nagrodą życia wiecznego obiecaną im na chrzcie świętym

11.  W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym” o pięknej akcji charytatywnej Caritas „Rodzina rodzinie”. Ponadto - o tym, że właścicielem moich ciężko zarobionych pieniędzy jest Pan Bóg. Jesteśmy po Wielkiej Pokucie, która miała miejsce w minioną sobotę na Jasnej Górze. Każdy powinien wiedzieć, co tam się wydarzyło.

12.  Polecam także tygodnik katolicki Niedziela, Małego Gościa i najnowszy miesięcznik WPiS. Dzisiaj o świętowaniu niepodległości z marszałkiem Piłsudskim.

13.  Św. Edyta Stein mówiła: „Wiara daje odpowiedź na to, gdzie należy szukać źródeł mocy.” Obyśmy umocnieni dzisiejszą Eucharystią odnaleźli te źródła w nadchodzącym tygodniu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 7

Konkurs

LOGO LONKURSU

Konkurs piosenki i pieśni patriotycznej Bolesław 2016

Regulamin (PDF)

Karta zgłoszenia (DOC)

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę