Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykła

1.  Dzisiejsze Słowo Boże uświadamia nam, że wybór Jezusa pociąga za sobą przyznanie się do wiary w Boga przed innymi ludźmi. I nie chodzi tu tylko o słowa, ale o życie zorientowane na Boga i kierowanie się w codzienności dobrem i miłością.

2. Dobiegł końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Nauczycielom, wychowawcom, młodzieży i dzieciom dziękujemy za trud całorocznej edukacji i życzymy pięknego i ubogacającego wypoczynku.

3. W planach na wakacje warto uwzględnić udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona w dniach 9-13 sierpnia. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4.  W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Stanowią oni fundament Chrystusowego Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu przypada odpust w Krzykawce. W tym dniu także swoje imieniny obchodzi ks. Biskup Piotr Skucha. Nie zapomnijmy o nim w naszych modlitwach.

5. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

6. Wraz z okresem wakacji rozpoczynają się także urlopy kapłańskie. Staramy się, aby każdego dnia i na każdej mszy św. był obecny kapłan w konfesjonale. W wyjątkowych sytuacjach zawsze będzie możliwość spowiedzi przed mszą św. Dlatego osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi prosimy o przychodzenie nieco wcześniej.

7.  Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy o najbardziej znanym szefie kuchni, który podjął świadomą decyzję pójścia za Jezusem. Ponadto o objawieniach w Gietrzwałdzie. Jest to jedyne w Polsce miejsce objawień oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół. 140 lat temu Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom. Gorąco polecam również najnowszy numer miesięcznika WPiS.

8.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: +Sławomira Karcza i +Danielę Łaskawiec. Niech da im udział w uczcie swojego królestwa.

9.  Adam Mickiewicz mówił: „Każdy nowy dzień jest kwiatem, który rozkwita w naszych rękach”Niech tydzień, który jest przed nami stanie się najpiękniejszym wakacyjnym bukietem .

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 8

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 Koncert patriotyczny (50)

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę