Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XiX Niedzielę Zwykła

1.  Chrystus w dzisiejszym Słowie mówi nam, że jest Bogiem pokoju, i właśnie swój pokój chce nieustannie wprowadzać w świat.

2.  Dzisiaj uczestnicy Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki wchodzą na Jasną Górę. Wejście przewidziane jest około godziny 14.00. Powrót pielgrzymów około północy.

3.  Również dziś z racji trzynastego dnia miesiąca, zapraszamy wszystkich na godzinę 16.00, na msze      św. połączoną z nabożeństwem fatimskim.

4.  We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Kościół pozwala nam czcić Maryję, która jako jedyna z ludzi już z duszą i ciałem została wzięta do nieba. Msze św. jak w każdą niedzielę, a po każdej mszy poświęcenia ziół i kwiatów. Na mszę św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń i przedstawicieli każdej miejscowości z wieńcami. Gromadzimy się przed świątynią i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła, by sprawować mszę św.

5. W parafii Okradzionów uroczystość ta jest obchodzona, jako odpust. Z tej też okazji tamtejszy Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich na parafialny Festyn, który odbędzie się od godz. 17.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

6.  Ks. Bp. Grzegorz Kaszak, w roku Jubileuszu 25-lecia Diecezji Sosnowieckiej bardzo serdecznie zaprasza na wspólne dziękczynienie, jakim są dożynki, które w tym roku odbędą się w Siewierzu, dnia 20 sierpnia. Od godz. 12.00 rozpocznie się rejestracja grup wieńcowych. O 13.30 komisja dokona oceny wieńców, z których najpiękniejszy będzie reprezentował diecezję na dożynkach jasnogórskich. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w kościele św. Macieja Ap. o godz. 14.00 po czym korowód dożynkowy przejdzie na błonia pod zamkiem, gdzie punktem centralnym będzie obrzęd dożynkowy. Tegoroczne dożynki o godz. 17.00 uświetni występ zespołu pieśni i tańca „Śląsk".

7.  Przypominamy, że redakcja Gościa Niedzielnego za dwa tygodnie dołączy do tygodnika płytę z filmem „Misja”. Jest to filmowe arcydzieło światowej kinematografii. Natomiast we wrześniowym i październikowym Małym Gościu znajdziemy dwupłytowy audiobook z powieścią „Quo vadis”. Ponieważ spodziewane jest duże zainteresowanie tymi bezpłatnymi dodatkami, dlatego jeszcze dzisiaj można się zapisywać, by zamówić odpowiednią ilość.

8.  W ostatnim tygodniu odeszła do Pana +Sylwia Kluczewska. Niech sam Bóg będzie dla niej wieczną nagrodą.

9.  Dziś w Gościu Niedzielnym o postaci św. Teresy Benedykty od Krzyża. Mija właśnie 75 lat od jej męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Choć upłynęło tyle czasu, św. Edyta Stein wciąż dla wielu jest postacią bardzo niewygodną. Dlaczego? Dowiemy się o tym w najnowszym numerze „Gościa”.

10. Mikołaj Gogol powiadał:„W duszy człowieka jest tyle piękna, że bez wstydu powinien ją ujawniać ” Niech dni nadchodzącego tygodnia objawiają piękna duszy każdego z nas.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 15

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 Koncert patriotyczny (50)

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę