Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli wzywa każdego z nas do całkowitego zaufania Bogu. Czy potrafimy zostawić nasze wyobrażenia oraz lęki i z ufnością pójść za Jezusem?

2.  W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczyna on w Kościele okres Wielkiego Postu. Jest to czas intensywnego życia duchowego, zerwania z grzechem i nawrócenia do Boga, pokuty, walki z własnymi słabościami i z mocami zła. Msze św. w tym dniu tutaj w Bolesławiu o godz. 7.00; 10.00 i 17.00, a w Laskach o godz. 18.00. W czasie każdej mszy św. dokonamy poświęcenia popiołu i posypania nim głów, na znak rozpoczęcia pokuty w naszym życiu.

3.  W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, a wszystkich od 18 do 60 roku życia obowiązuje dodatkowo post ścisły, który oznacza możliwość spożycia w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta, a rano i wieczorem można przyjąć jedynie nieco pokarmu. Ta praktyka pokutna obowiązuje także tych, którzy stołują się w zakładach żywienia zbiorowego.

4.  W Wielkim Poście, tak jak w latach poprzednich, odprawiać będziemy nabożeństwa wielkopostne:

• Droga Krzyżowa dla dzieci - od przyszłego tygodnia w każdy czwartek po mszy św. wieczornej.
  • Dla dorosłych Droga Krzyżowa – w każdy piątek po  mszy wieczornej, czyli ok. godz. 17.30. Pierwsza droga krzyżowa w najbliższy piątek.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po mszy wieczornej. Tradycyjnie już zamiast kazania w czasie mszy św. wieczornej, będzie kazanie pasyjne w trakcie nabożeństwa.

5.  Od przyszłej niedzieli t.j. 14 lutego, rozpoczną się w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa. Młodzi, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie tego sakramentu winni wziąć udział w tym przygotowaniu. Pierwsze spotkanie w niedzielę po mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 17.00.

6.  W piątek o godz. 16.00 ks. Grzegorz zaprasza na spotkanie kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie +Czesława Kańczugę. Niech spełni się jego nadzieja życia wiecznego w niebie.

8.  W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" o tym, dlaczego na krzyżach misyjnych wypisywano słowa: "Ratuj duszę swoją". Natomiast za tydzień specjalny dodatek -rachunek sumienia na Wielki Post w Roku Miłosierdzia.

9.  Św. Augustyn powiadał: „Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych.”Niech ta refleksja obudzona u progu kolejnego w naszym życiu Wielkiego Postu, pomoże nam po posypaniu głów popiołem, rozpocząć drogę ku dobrym czynom..

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>