Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że warunkiem pójścia za Jezusem jest zaparcie się siebie i wzięcie krzyża. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego niech umacnia nas w nim udział w Eucharystii.

2.  Serdecznie witamy w naszej wspónocie Ks. Roberta Szulczewskiego. Na mocy dekretu Ks. Biskupa będzie on pełnił w naszej parafii obowiązki wikariusza. Życzymy mu owocnej posługi, Bożego błogosławieństwa i wielkiego zapału duszpsterskiego.

3.  Ropoczyna się kolejny rok szkolny. Po wakacyjnym odpoczynku, chcemy prosić o światło Ducha Św. i dar mądrości w odkrywaniu i poznawaniu stworzonego świata na kolejny rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie nauki dla wszystkich dzieci naszej parafii odprawiona będzie we wtorek o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z ich rodzicami i wychowawcami. Bezpośrednio po mszy dzieci udadzą się do szkoły, by ropocząć już normalne zajęcia. Jutro natomiast dla wszystkich dzieci, od godz. 17.00 okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego.

4.  Zgodnie z rozporządzeniem MEN w tym roku każdy rodzic, którego dziecko ropoczyna naukę w szkole - w I klasie, tak szkoły podstawowej, gimnazjalnej jak i ponadgimnazjalnej ma obowiązek złożyć oświadczenie o uczestnictwie dziecka w zajęcich nauki religii rzymskokatolickiej. Wzory takich zaświadczeń wyłożone są na stoliku przy wyjściu.

5.  Jutro obchodzimy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W takim dniu nie wolno zapomnieć nikogo, kto w obronie Ojczyzny oddał swoje życie i przelał dla niej krew. Obowiązkiem każdego z nas, którzy dzięki ich ofierze możemy żyć w wolnym kraju, jest nie tylko pamięć, ale także modlić się za nich.

6.  W środę 3 września, przypada dzień imienin naszego Księdza Biskupa Grzegorza. Pamiętajmy o modlitwie, aby Bóg darzył Go swoim błogosławieństwem w pasterzowaniu naszej diecezji.

7.  W tym tygodniu przypadają:

• I Czwartek Miesiąca: po mszy wieczornej modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  • I Piątek Miesiąca. -okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz w czasie trwania adoracji. Do chorych ks. Robert uda się w piatek od godz. 9.00, a ks. Grzegorz w sobotę od godz. 9.00.
  • I Sobota Miesiąca - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

8.  W poniedziałek o godz. 16.00 spotkanie Kół Żywego Różańca, a w czwartek po mszy św. wieczornej Koła Bibilijego. Natomiast w sobotę o godz. 10.00 spotkanie wszystkich ministranów. Zapraszamy też wszystkich chłopców, którzy chcieliby rozpocząć służbę Bożą w tym roku.

9.  Co roku trwa charytatywna akcja Tornister pełen uśmiechów. My także na poziomie parafii chcemy włączyć się w to dzieło organizując na początku roku zbiórkę funduszy na pomoce szkolne dla dzieci naszej parafii. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę po każdej mszy św.

10.  Za tydzień w Dąbrowie Górniczej odbędą się Diecezjalne Dożynki. Dziękczynna Msza św. za zbiory celebrowana przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka rozpocznie się w bazylice NMP Anielskiej o godzinie  14.00. Druga część uroczystości będzie miała miejsce w parku miejskim około godziny  15.30. Mamy nadzieję, że nie zabraknie na nich także przedstawicieli naszej parafii.

11.  Są już do nabycia w zakrystii Kalendarze Rolników na 2015 rok.

12.  W najnowszym Gościu Niedzielnym o tym czy wojna może być sprawiedliwa i jakie jest stanowisko Kościoła. W Małym Gościu dodatek specjalny "Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania", ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole.

13.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie +Józefa Kaliwodę. Niech Pan da mu życie wieczne.

14.  Jedna z mądrości Talmudu mówi:Człowiek jest tak długo mądry, dopóki szuka mądrości, jeżeli mniema, że ją już znalazł, wówczas staje się błaznem Na progu roku szkolnego warto przypomnieć tę mądrość nie tylko dzieciom i młodzieży. Czy ja wciąż jeszcze jestem mądry?

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>