Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania
  1. Świadkowie pustego grobu nie potrafią milczeć wobec cudu zmartwychwstania. Dzielą się z nami wielkanocną radością, która umacnia wiarę. Czy i my potrafimy zachwycić sie pustym grobem Jezusa?
  2. Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocy. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie i pomoc studiującym w nich studentom.
  3. Przez osiem dni od Zmartwychwstania Pańskiego Kościół obchodzi Oktawę Wielkanocy. W liturgii jest to jakby przedłużenie celebracji największej Tajemnicy Zbawienia. Z tej też racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym możemy te święta przeżywać tak uroczyście: przygotowującym świątynię i tegoroczny grób Pański, biorącym udział w procesji rezurekcyjnej: jednostkom strażackim, orkiestrze ZGH, asyście procesyjnej, p. Łukaszowi –organiście, ministrantom, za przygotowanie asyst liturgicznych i czuwania przy Grobie Pańskim.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 rozpocznie się Godzina Święta połączona z prezentacją poświęconą świętemu Janowi Pawłowi II, przygotowaną przez uczniów Gimazjum. Ofiary z tej niedzieli będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła.
  6. Dla nas Polaków to święto będzie miało szczególny wymiar przez akt kanonizacji Jana Pawła II, który przyczynił się do rozpowszechnienia tego święta na całym świecie. Wołanie z pogrzebu: Santo subito staje się rzeczywistością. Każdy z nas otrzymuje w osobie świętego orędownika swoich spraw przed Bogiem i najwspanialszy wzór do naśladowania.
  7. Pragniemy podziękować Bogu za dar nowych świętych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Uczynimy to w wigilię kanonizacji t.j. 26 kwietnia 2014 roku na mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam na tę uroczystość wszystkich parafian i nie tylko. Każdy z nas osobiście i również jako wspólnota parafialna, mamy za co dziękować Janowi Pawłowi II. Dlatego też nikogo nie może zabraknąć. Gromadziliśmy się licznie w dniach jego choroby, w czasie pogrzebu. Bądźmy znów zjednoczeni także w dniu Jego kanonizacji.
  8. Atmosferę szczególnego święta podkreśla też Koncert poświęcony kanonizowanym papieżom. Soliści i muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej z Warszawy - Orkiestra Camerata Cantabile włączają się w nasze świętowanie utworami Bacha, Haendla i kameralnym wykonaniem Stabat Mater Pergolesiego. Zapowiada się niezwykła uczta duchowa, na którą wszystkich gorąco zapraszamy.
  9. W najbliższych dniach będzie również dostepny na stronie internetowej parafii, film opowiadający o naszej swiątyni. Pokazuje on jej piękno oraz przeróżne związki i ślady obecności Jana Pawła II w historii naszej parafii. Jest to taka mała niespodzianka przygotowana z okazji kanonizacji naszego Papieża.
  10. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tym, dlaczego człowiekowi nie wystarcza życie doczesne, lecz chce żyć wiecznie. Wspaniała lektura na świateczny czas. Dzieciom proponujemy świateczne wydanie Małego Gościa Niedzielnego.
  11. Kard. Leo Joseph Suenes powiada: „Dramatem współczesnego Kościoła nie jest to, że ludzie nie chcą słyszeć o Chrystusie, lecz to, że wielu chrześcijan nie chce o Nim mówić”Czy prawdą o Zmartwychwstaniu Chrystusa, radością pustego grobu chcę dzielić się z innymi ?

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>