Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Słowo Boże dzisiejszej niedzieli uświadamia nam, że nasze życie osiąga największą wartość wtedy, gdy uczynimy je darem dla innych.

2.  Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Wszystkim, którzy uczestniczyli w nich z gorliwością składamy podziękowanie. Tych, którzy z różnych powodów nie mogli w nich uczestniczyć zachęcamy, by w najbliższym tygodniu skorzystali z sakramentu pokuty.

3.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.

4.  Od dzisiejszej niedzieli widzimy krzyże zasłonięte. To, na co patrzymy codziennie, powszednieje i przestaje oddziaływać. Podobnie możemy powiedzieć o krzyżu. Nie zwracamy na niego uwagi, chociaż zawieszony jest w kościele, w domach. Dopiero gdy się go zasłoni, spostrzega się brak tego znaku naszej wiary i zbawienia. Kościół pragnie nam w ten sposób przypomnieć, że święta wielkanocne już są za pasem i że trzeba za Chrystusem nieść krzyż naszego życia.

5.  W środę przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego -Dzień Świętości Życia i okazja do szczególnej modlitwy w intencji poczętych dzieci. Zachęcamy wszystkich do dobrowolnego podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Codzienną modlitwą i drobnymi  wyrzeczeniami wypraszamy dar życia dla dziecka już poczętego. Takiej adopcji może dokonać każdy

6.   Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona w kościele Wielki Tydzień. Upamiętnieniem uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy jest poświęcenie palm, którego dokonamy na każdej Mszy św. Zapraszamy wszystkie dzieci, Koła Gospodyń do udziału w dorocznym Konkursie na najpiękniejszą palmę. Przed sumą odbędzie się procesja z palmami wokół kościoła.

7.   25 marca organizowany jest wyjazd o Cieszyna na misterium Męki Pańskiej. Są jeszcze wolne miejsce, dlatego chętnych proszę o zgłoszenia. Wyjazd o godz. 14.00 z parkingu koło CPN

8.  W najbliższą sobotę pragniemy odwiedzić chorych naszej parafii i zanieść im Komunię św. wielkanocną. Prosimy o zgłoszenia chorych.

9.  29 marca natomiast organizowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na uroczystości niedzieli palmowej. Wyjazd o godz. 8.00 rano z parkingu koło CPN. Zapisy w zakrystii.

10.  Przypominamy, że za tydzień nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

11.  Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której jak co roku możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

12.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: +Jana Kubańskiego, Danutę Krzyszczuk, Edwarda Gajdę i Henryka Kubańskiego. Niech ze świętymi wychwalają Boga w niebie.

13.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka poczętego do codziennego odmawiania. Ponadto o programie telewizyjnym, który wstrząsnął światem muzułmańskim. Na oczach milionów widzów umęczeni i prześladowani chrześcijanie przebaczają swoim wrogom. Z kolei za tydzień, w niedzielę palmową do "Gościa " dołączona będzie płyta z filmem Mela Gibsona "Pasja"

14.   Św. Augustyn modlił się słowami: Boże, daj mi siłę, abym mógł zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego chcesz. ." Czy te słowa mogłyby stać się także moją modlitwą?

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>