Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże wzywa nas do odpowiedzi na pytanie Chrystusa: Za kogo Mnie uważacie. Odpowiedź ta niech pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po mszy wieczornej i nabożeństwie odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zakończenie oktawy w czwartek. Po mszy św. wieczornej jeszcze raz udamy się z procesją do czterech ołtarzy wokół naszej świątyni. O przygotowanie ich prosimy tych samych mieszkańców, co na uroczystość Bożego Ciała. Po zakończeniu procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

3.  Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca i z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim ojcom, tym najmłodszym i tym najstarszym. Niech bycie ojcem stanie się źródłem szczęścia i świętości.

4. Jutro obchodzimy uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela –odpust w Bukownie Starym.

5.  W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej mszy św. odprawimy specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela i procesją wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.  Natomiast w sobotę przeżywać będziemy uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła –odpust w Krzykawce, gdzie nowym proboszczem został nasz były wikariusz ks. Zbigniew Mularczyk. Taca z tego dnia jest przeznaczona na wsparcie działalności Ojca Świętego i Stolicy      Apostolskiej. Jest to dzień modlitewnej więzi z Papieżem Franciszkiem, ale również z ks. Biskupem Piotrem Skuchą, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy i o nim w swoich modlitwach.

7. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona od 9 do 13 sierpnia. Planując swój wakacyjny odpoczynek, znajdźmy też czas na te najpiękniejsze rekolekcje w drodze. Tyle różnych intencji możemy zanieść w pielgrzymce do tronu Matki Bożej, własne i tych, którzy iść już nie mogą. Zapraszamy młodzież, która zakończyła szkoły, przyjęła sakrament Bierzmowania. Organizacja i trasa pielgrzymki umożliwia udział każdemu, nie tylko młodym, ale i nieco starszym. Wszystkich zapraszamy do grupy Fioletowej.

8. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i przypominamy, że od Boga nie ma wakacji, warto właśnie w tym czasie zadbać o swoje życie duchowe.

9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana, o sile matczynej modlitwy i o tym jak pokochać „bycie ojcem.” Polecamy też tygodnik Niedziela i najnowszy miesięcznik WPiS.

10.  Poeta Adam Mickiewicz powiadał: „Każdy nowy dzień jest kwiatem, który rozkwita w naszych rękach” Przynieśmy za tydzień na mszę św. bukiet 7 najpiękniejszych kwiatów.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej