Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykła

1.  Dzisiejsze Słowo Boże zachęca nas do wytrwałości w modlitwie. Proście, szukajcie, kołaczcie. Ojciec nie pozostaje obojętny na wołanie swoich dzieci, zwłaszcza gdy proszą o Ducha Świętego.

2.  Kościół święty przeżywa wielkie święto. Oto ci, których przez całe swoje święte życie szukał Jan Paweł II, znów przychodzą do Niego. Odpowiadają na Jego zaproszenie i gromadzą się z papieżem Franciszkiem, by dać świadectwo swej wiary. Dzisiaj to świadectwo młodych jest szczególnie ważne i potrzebne. Cieszymy się, że w parafii możemy gościć grupę młodzieży z USA ze stanu Montana. Są wśród nas dwaj kapłani: Fr. Leo McDowell i Fr. Cory Sticha i dwaj seminarzyści: John Pankratz i Mike Reinhardt. Serdecznie witamy całą grupę i życzymy im nie tylko duchowych wrażeń i wspomnień, ale także pięknych przyjaźni. Dzisiejszy dzień spędzają z naszymi rodzinami, ale po południu zapraszamy wszystkich na wspólne spotkanie przy ognisku i zabawach. Jutro już nas opuszczą i udają się na druga część obchodów Światowych Dni Młodzieży do Krakowa. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów, Ks. Grzegorzowi i wszystkim wolontariuszom, za przygotowanie ich pobytu w parafii i niemal całodobową opiekę nad nimi. Szczególne podziękowania składam władzom samorządowym naszej gminy z panem Wójtem Krzysztofem Dudzińskim, za ogromną pomoc w organizacji ich pobytu w parafii i dekanacie. Wszystkim sponsorom za materialne wsparcie i panom, którzy już od tygodnia porządkowali plac parafialny. Podziękowania należą się także wszystkim służbom, za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników. Jestem przekonany, że wysiłek każdego wpłynie na wizerunek naszej parafii i miejscowości w świecie.

3.  W czwartek 28 lipca mamy możliwość uczestnictwa we Mszy św. z udziałem papieża Franciszka w Częstochowie. Jeżeli nie możemy tam być osobiście, to przynajmniej włączajmy się poprzez pośrednictwo mediów. Będą bezpośrednie transmisje w TVP.

4.  Wszystkie wydarzenia nadchodzącego tygodnia oplatajmy naszą codzienną modlitwą. Każdy może w ten sposób włączyć się w dzieło ŚDM.

5. Dzisiaj po mszach świętych poświęcać będziemy pojazdy. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 9 do 13 sierpnia. W tym roku szczególnie liczymy na młodzież, która także w ten sposób może podziękować za wszelkie dobro otrzymane w życiu i za ŚDM.

7. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" plakat z papieżem Franciszkiem. Ponadto ciekawy artykuł, który mówi, że po zamachu w Nicei z tamtejszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży zdecydowało się przyjechać więcej osób, niż deklarowało to przed tragicznymi wydarzeniami.

8.  Bolesław Prus mówiłkiedyś: „Miłość jest radością świata, słońcem życia, wesołą melodią na pustyni” Niech ta miłość w nadchodzącym tygodniu wypełnia serca wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży i każdego z nas.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>