Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

1.  Dzisiejsza Ewangelia mówi nam o tym, jak Jezus ukazuje się uczniom i wyjaśnia im słowa Pisma. Również my zebrani wokół ołtarza, usłyszmy słowa, jakie kieruje do nas żywy i obecny Bóg.

2.  Dzisiejsza III Niedziela wielkanocna rozpoczyna w Kościele Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to dla nas wszystkich okazja, by zastanowić się jaką rolę w moim życiu ogrywa Pismo święte? Czy jest dla mnie rzeczywiście Księgą Życia?.

3.  W czwartek przypada uroczystość Św. Wojciecha -Biskupa i Męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny. W sobotę z kolei przypada święto św. Marka -Ewangelisty.

4.  W minionym tygodniu odszedł do Pana: +Wiesław Lorek. Niech raduje się z przebywania ze Zmartwychwstałym w niebie.

5.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o mało znanym Bogu, Trzeciej Osobie Trójcy Św.- Duchu Świętym. Ponadto opinie wybitnych genetyków i biochemików dotyczące prac nad programowaniem ludzi. W "Małym Gościu" plakat z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe  na nabożeństwa majowe.

6.  Tadeusz Żychiewicz pisał o Biblii: „Jest w księdze ciężar spraw ogromnych i niewyrażalnych: Boga, wszechświata, ziemi i otchłani, dobra i zła, rzeczy pierwszych i ostatnich, a wszystko to ukryte pod biednym, złamującym się ludzkim słowem."Odkrywajmy to bogactwo Biblii biorąc ją do ręki jak najczęściej.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>