Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

1.  Nasza parafia przeżywa dziś doroczną uroczystość odpustową. Czcimy świętych archaniołów, a wśród nich szczególnie św. Michała, który patronuje i opiekuje się naszą wspólnotą. Istnienie istot duchowych, niecielesnych, które Pismo Święte nazywa aniołami, jest prawdą wiary. Jako stworzenia czysto duchowe aniołowie posiadają rozum i wolę: są stworzeniami osobowymi i nieśmiertelnymi, przewyższają doskonałością wszystkie stworzenia widzialne. W każdej mszy św. łączymy się z aniołami, by uwielbiać trzykroć świętego Boga.

2.  Przypominamy, że istotą odpustu jest uwolnienie od kar czyśćcowych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieża oraz wewnętrzne pragnienie zerwania z grzechem. Odpust jest dobrem duchowym, jakiego udziela nam Kościół na drodze zbawienia.

3.  Uroczysta suma dpustowa odprawiona będzie o godz. 12.15. Zapraszamy wszystkich parafian, asystę liturgiczną, poczty sztandarowe, oraz dzieci do sypania kwiatów.

4.  Wyrażam serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy natrudzili się, by przygotowywać naszą świątynię do jej dzisiejszego święta. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagrodzi każdemu.

5.  Już od środy rozpoczyna się październik, a wraz z nim rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. W tym roku modlitwą różańcową chcemy otoczyć całe rodziny. Zachęcamy do wzajemnej modlitwy dzieci za rodziców, rodziców za dzieci, małżonków za siebie nawzajem. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy obrazek z modlitwą rodziców za swoje dzieci, a w Małym Gościu obrazek z modlitą dzieci za rodziców. Byłoby czymś cudownym, gdyby udało się nam choćby tylko przez październik wytrwać w takiej rodzinnej modlitwie.

6.  W związku z ropoczynającym się nabożeństwem różańcowym, od 1 października msze św. popołudniowe odprawiane będą o godz. 17.00.

7.  W tym tygodniu przypadają:

• I Czwartek Miesiąca: po mszy wieczornej modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  • I Piątek Miesiąca-okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz po południu w czasie trwania adoracji. Msza św. w Laskach o godz. 18.00. Chorych księża odwiedzać będą w piątek; ks. Robert od godz. 9.00, a ks. Grzegorz od godz. 10.00.
  • I Sobota Miesiąca - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

8.  Za tydzień w pierwszą niedzielę października zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.

9.  W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników, kalendarze misyjne i kalendarze pielgrzymkowe na 2015 rok. Są też już do nabycia kartki pocztowe z naszym kościołem.

10.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o pierwszym w historii kanonizowanym małżeństwie, które tak się modliło za swojego syna: "O mój Boże, chroń duszę syna od nieczystości(...) I raczej go zabierz, niżby miał Cię zdradzić."

11.  W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca: +Czesława Sikora i Stanisław Czerniak. Niech w Chrystusie Zmartwychwstałym odnajdą pokój duszy.

12.  Ks. Jan Twardowski pisał:„Aniołowie są wśród nas na co dzień. Czasem ich nie dostrzegamy, bo są duchami. Innym razem ich nie rozpoznajemy, gdyż są zwyczajni i miewają twarz bliskiego człowieka. Łączy ich to, że jedni i drudzy są do nas posłani przez Boga, aby nas chronić od złego i pomagać w drodze do świętości.” Spróbujmy w nadchodzącym tygodniu odnaleźć wokół siebie aniołów.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>