Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

1.  Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość odpustową Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Bóg powierzył im specjalne misje wobec ludzi. Choć Archaniołowie nigdy nie byli ludźmi, jednak zaliczani są do świętych. Wierzymy, że nad naszą parafią w sposób szczególny czuwa św. Michał. Dlatego jego pomocy i wstawiennictwa wzywamy każdego dnia.

2.  Przypominamy, że istotą odpustu jest uwolnienie od kar czyśćcowych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej pozwalający nam przyjąć Komunię św., modlitwa w intencjach papieża oraz wewnętrzne pragnienie zerwania z grzechem. Odpust jest więc łaską jaką daje nam Kościół dla naszego dobra duchowego.

3.  Uroczysta suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 12.15. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, asystę liturgiczną, poczty sztandarowe, panów do sztandarów, panie do feretronów oraz dzieci do sypania kwiatów i asysty.

4.  Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię do dzisiejszej uroczystości.

5.  Po mszy popołudniowej czeka nas dzisiaj jeszcze niespodzianka. Gościć będziemy w naszym kościele wybitnych muzyków z Włoch Franco Scarcellę i Antonellę Colaci, którzy zaprezentują nam Koncert: „Barok Wenecki na flet i organy”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Rzadko mamy możliwość uczestniczenia w takich wydarzeniach, więc jeśli jest okazja starajmy się skorzystać.

6. Za tydzień zbiórka do puszek na działa miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

7. Natomiast 4 października odbędzie się kolejna już zbiórka zużytego uszkodzonego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Informacje na plakacie w gablocie. Więcej informacji za tydzień.

8.  W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym” znajdziemy specjalny dodatek, płytę CD z głośnym filmem „Bóg nie umarł” . Ponadto o tym, że Panu Bogu bardzo podoba się pokuta. Polecam także tygodnik „Niedziela” i najnowszy numer miesięcznika WPIS.

9. Tomasz a’ Kempis mówi: „Szczęśliwy ten, kto wszystko, co czyni, czyni z miłością i z czystą intencją.” Niech takie szczęście wypełni każdy dzień nadchodzącego tygodnia.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>