Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

1. Słowo Boże uświadamia nam, że w naszych sercach są różne pragnienia. Czy jest w nich również pragnienie Boga?

2.  W najbliższą sobotę przypada 25 rocznica powstania naszej sosnowieckiej diecezji. Uroczyste obchody rozpoczną się w katedrze mszą św. o godz. 10.30 Na tę mszę św. zaproszone są rodziny ze wszystkich parafii naszej diecezji. Przybywają one z figurami Matki Bożej Fatimskiej, które w czasie tych uroczystości zostaną poświęcone przez Biskupa, a następnie będą odwiedzać domy i rodziny w parafiach. W naszej parafii zostały zakupione i peregrynować będą dwie figury, dlatego też dwie rodziny będą nas reprezentować w Katedrze. Po poświęceniu przez czas rekolekcji figury Matki Bożej pozostaną w świątyni i w kaplicy na Laskach, a po zakończeniu rekolekcji rozpocznie się nawiedzenie domów. Figura z Lasek rozpocznie nawiedzenie od ul. Głównej w Laskach, a druga, (z tego kościoła) od Międzygórza. Proszę mieszkańców, by sami już opracowali kolejność nawiedzenia rodzin w ich miejscowościach i ulicach. Do wykorzystania będą przygotowane materiały. Nawiedzenie ma mieć charakter prywatny, co nie znaczy, że rodzina nie może zaprosić na wspólny różaniec najbliższych czy sąsiadów.

3.  25 marca to również uroczystość Zwiastowania NMP. Obchodzona ona jest również jako dzień rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informacje, na czym polega ta adopcja znajdują się na stoliku przy wyjściu i na stronie internetowej parafii. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to dzieło zapraszamy na sobotnią wieczorną mszę św. Będziemy się modlić w intencji rozpoczynających Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

4.  W poniedziałek kolejne spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 17.00.

5.  Za tydzień rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie dla nas ks. Józef Ośródka z domu św. Józefa w Będzinie. Program niedzieli nie ulega zmianie. Program całych rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. Dokładniej o nim mówić będziemy za tydzień.

6.  Pogoda, która się utrzymuje zachęca do podjęcia prac porządkowych. Od jutra chcemy rozpocząć bardzo ważne i duże prace związane z zabezpieczeniem i uporządkowaniem historycznych grobowców na cmentarzu przy kościele. Zostaną one wzmocnione i postawione będą nowe ściany frontowe. Są to prace pilne, długie i kosztowne. Niestety sami we własnym zakresie ich wykonać nie możemy. Ale za to możemy pomóc w innych pracach. W czwartek planujemy wysadzenie 150 krzewów tui wzdłuż muru tego cmentarza. I tutaj moja gorąca prośba o pomoc do wszystkich panów. Zapraszam wszystkich chętnych, bo przecież jest to nasza wspólna sprawa, by ten cmentarz wyglądał jak najładniej. Tu przecież spoczywają nasi przodkowie. Nie są to prace ciężkie i każde ręce będą pomocne.

7.  Przypominam, że 6 maja 2017 roku w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Małżonków obchodzących złote i srebrne jubileusze małżeństwa. Proszę o kontakt tych jubilatów, którzy chcieliby uczestniczyć w tej pielgrzymce.

8.  Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której jak co roku możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

9.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: +Irenę Mojak i Ewę Książek –Imielską. Niech otworzą się dla nich bramy życia wiecznego.

10.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o pięknej inicjatywie obywatelskiej , która chce bronić rodziny; „Mama, tata i Dzieci” Polecam także tygodnik Niedziela i jak zawsze doskonały miesięcznik dla dzieci i młodzieży Mały Gość Niedzielny.

11.  George Herbert Palmer powiada: „Ten, kto nie umie przebaczać, burzy most po którym sam musi przejść.” Pamiętajmy o tym w kolejnym wielkopostnym tygodniu.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Koncert patriotyczny (50)