Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1.  Słowo Boże zachęca nas dzisiaj do czuwania i modlitwy w każdym czasie. To wezwanie jest szczególnie aktualne w rozpoczynającym się dzisiaj okresie Adwentu. Tylko czuwając i modląc się będziemy mogli z pokojem i tęsknotą oczekiwać na ostateczne przyjście Jezusa.

2.  Znakiem naszego czuwania niech będzie udział w codziennych Roratach odprawianych o godz. 6.00. Dla dzieci spotkania roratnie odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. Ale mamy gorącą prośbę, by na te spotkanie przybyły wszystkie dzieci i to koniecznie z lampionami.

3.  Wczoraj Mszą Świętą o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu Ks. Bp Grzegorz Kaszak uroczyście rozpoczął obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Z tej okazji wręczył rodzinom świece – symbol Nowego Życia w Chrystusie. Dzisiaj te świece zostają przekazane przez rodzinyk siężom Proboszczom w parafiach. W ten sposób rozpoczynamy i w naszej parafii świętowanie tego doniosłego jubileuszu. Będziemy chcieli pogłębiać zrozumienie tajemnicy naszego chrztu i wielokrotnie wracać do tego źródła łaski.        

4.  W piątek obchodzimy wspomnienie św. Barbary -patronki górników i hutników. Uroczysta msza św. w intencji naszych górników i ich rodzin w następną niedzielę na mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy całe górnicze rodziny.

5.  Coraz więcej słyszymy już o Światowych Dniach Młodzieży. Mówi się dużo o przygotowaniach do przyjęcia młodych z całego świata. Ale także nasza polska młodzież przygotowuje się do udziału w tym święcie. Wszystkich młodych, którzy pragną wspólnie z innymi przeżywać to święto w Krakowie, oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w dzieło wolontariatu zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę po mszy wieczornej. Niech to będzie okazja do spotkania, do wspólnej dyskusji i modlitwy.

6.  W tym tygodniu przypadają:

  • I Czwartek Miesiąca: po mszy wieczornej modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  • I Piątek Miesiąca. -okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz w czasie trwania adoracji. W Laskach msza św. o godz. 18.00. Do chorych ks. Michał uda się w piątek od godz. 9.00, a ks. Grzegorz w sobotę od godz. 9.00.
  • I Sobota Miesiąca - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Roratach.

7.  Można się jeszcze zapisywać na Jasełkowe misterium które wystawiane będzie w Cieszynie 26 stycznia.

8.  Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

9.  Za chwilę pobłogosławimy opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii. Wraz z opłatkami można nabywać też świece na wigilijny stół. Jak co roku dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

10.  W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie +Jana Łonaka i Stanisława Czajkowskiego Niech miłosierny sędzia przebaczy im winy i przyjmie do szczęśliwej wieczności.

11.  Dzisiejszy Gość Niedzielny zaprasza na duchową pielgrzymkę -adwentowe rozważania inspirowane czterema bazylikami Wiecznego Miasta. Ponadto o muzyku, który się nawrócił i odkrył Boże miłosierdzie. W Małym Gościu płyta z piosenkami adwentowymi.

12.  Bł. Arnold Janssen powiada: „Wszystko we właściwym czasie. Do prawdziwej mądrości należy również odczekanie na właściwy czas.". Niech adwentowe oczekiwanie wypełni się taką właśnie mądrością.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 8

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę