Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

1.  Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość odpustową Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Bóg powierzył im specjalne misje wobec ludzi. Choć Archaniołowie nigdy nie byli ludźmi, jednak zaliczani są do świętych. Wierzymy, że nad naszą parafią w sposób szczególny czuwa św. Michał. Dlatego jego pomocy i wstawiennictwa wzywamy każdego dnia.

2.  Przypominamy, że istotą odpustu jest uwolnienie od kar czyśćcowych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej pozwalający nam przyjąć Komunię św., modlitwa w intencjach papieża oraz wewnętrzne pragnienie zerwania z grzechem. Odpust jest więc łaską jaką daje nam Kościół dla naszego dobra duchowego.

3.  Uroczysta suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 12.15. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, asystę liturgiczną, poczty sztandarowe, panów do sztandarów, panie do feretronów oraz dzieci do sypania kwiatów i asysty.

4.  Dziękuje serdecznie wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię do dzisiejszej uroczystości.

5.  Po mszy popołudniowej czeka nas dzisiaj jeszcze niespodzianka. Gościć będziemy w naszym kościele wybitnych muzyków z Włoch Franco Scarcellę i Antonellę Colaci, którzy zaprezentują nam Koncert: „Barok Wenecki na flet i organy”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Rzadko mamy możliwość uczestniczenia w takich wydarzeniach, więc jeśli jest okazja starajmy się skorzystać.

6. Za tydzień zbiórka do puszek na działa miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

7. Natomiast 4 października odbędzie się kolejna już zbiórka zużytego uszkodzonego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Informacje na plakacie w gablocie. Więcej informacji za tydzień.

8.  W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym” znajdziemy specjalny dodatek, płytę CD z głośnym filmem „Bóg nie umarł” . Ponadto o tym, że Panu Bogu bardzo podoba się pokuta. Polecam także tygodnik „Niedziela” i najnowszy numer miesięcznika WPIS.

9. Tomasz a’ Kempis mówi: „Szczęśliwy ten, kto wszystko, co czyni, czyni z miłością i z czystą intencją.” Niech takie szczęście wypełni każdy dzień nadchodzącego tygodnia.

           

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 13

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę