Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykła

1.  Dzisiejsze Słowo Boże zachęca nas do wytrwałości w modlitwie. Proście, szukajcie, kołaczcie. Ojciec nie pozostaje obojętny na wołanie swoich dzieci, zwłaszcza gdy proszą o Ducha Świętego.

2.  Kościół święty przeżywa wielkie święto. Oto ci, których przez całe swoje święte życie szukał Jan Paweł II, znów przychodzą do Niego. Odpowiadają na Jego zaproszenie i gromadzą się z papieżem Franciszkiem, by dać świadectwo swej wiary. Dzisiaj to świadectwo młodych jest szczególnie ważne i potrzebne. Cieszymy się, że w parafii możemy gościć grupę młodzieży z USA ze stanu Montana. Są wśród nas dwaj kapłani: Fr. Leo McDowell i Fr. Cory Sticha i dwaj seminarzyści: John Pankratz i Mike Reinhardt. Serdecznie witamy całą grupę i życzymy im nie tylko duchowych wrażeń i wspomnień, ale także pięknych przyjaźni. Dzisiejszy dzień spędzają z naszymi rodzinami, ale po południu zapraszamy wszystkich na wspólne spotkanie przy ognisku i zabawach. Jutro już nas opuszczą i udają się na druga część obchodów Światowych Dni Młodzieży do Krakowa. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów, Ks. Grzegorzowi i wszystkim wolontariuszom, za przygotowanie ich pobytu w parafii i niemal całodobową opiekę nad nimi. Szczególne podziękowania składam władzom samorządowym naszej gminy z panem Wójtem Krzysztofem Dudzińskim, za ogromną pomoc w organizacji ich pobytu w parafii i dekanacie. Wszystkim sponsorom za materialne wsparcie i panom, którzy już od tygodnia porządkowali plac parafialny. Podziękowania należą się także wszystkim służbom, za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników. Jestem przekonany, że wysiłek każdego wpłynie na wizerunek naszej parafii i miejscowości w świecie.

3.  W czwartek 28 lipca mamy możliwość uczestnictwa we Mszy św. z udziałem papieża Franciszka w Częstochowie. Jeżeli nie możemy tam być osobiście, to przynajmniej włączajmy się poprzez pośrednictwo mediów. Będą bezpośrednie transmisje w TVP.

4.  Wszystkie wydarzenia nadchodzącego tygodnia oplatajmy naszą codzienną modlitwą. Każdy może w ten sposób włączyć się w dzieło ŚDM.

5. Dzisiaj po mszach świętych poświęcać będziemy pojazdy. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 9 do 13 sierpnia. W tym roku szczególnie liczymy na młodzież, która także w ten sposób może podziękować za wszelkie dobro otrzymane w życiu i za ŚDM.

7. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" plakat z papieżem Franciszkiem. Ponadto ciekawy artykuł, który mówi, że po zamachu w Nicei z tamtejszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży zdecydowało się przyjechać więcej osób, niż deklarowało to przed tragicznymi wydarzeniami.

8.  Bolesław Prus mówiłkiedyś: „Miłość jest radością świata, słońcem życia, wesołą melodią na pustyni” Niech ta miłość w nadchodzącym tygodniu wypełnia serca wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży i każdego z nas.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę