Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

1.  Dzisiejsza III Niedziela Adwentu zwana jest Niedzielą Radości. Jest to doskonała okazja, by zadać sobie pytanie o stan przygotowań naszych serc i na ile oczekiwaniu na przyjście Pana towarzyszy nam chrześcijańska radość.

2.  Pomocą w tym przygotowaniu będą parafialne rekolekcje adwentowe, które trwać będą do wtorku. Poprowadzi je ks. Paweł Otręba, którego witamy w naszej parafii. Program rekolekcyjnych spotkań jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek spotkania dla dorosłych o godz. 6.00 (Roraty), o godz. 9.00 i po południu o godz. 17.00. Dla dzieci spotkania adwentowe o godz. 16.00. W Laskach msza św. o godz. 18.00.

3.  Wtorek będzie dniem rekolekcyjnej spowiedzi. Trwać ona będzie od 8.30 do 10.30 i od 15.30 do 18.00. Pomagać nam będą w sprawowaniu tego sakramentu kapłani z dekanatu i dlatego proszę wszystkich parafian, by wykorzystali posługę kapłanów. Z każdym dniem, będzie trudniej o spowiedź, bo też i różnych zajęć będzie więcej.

4.  Do chorych z Komunią przed świętami kapłani udadzą się św. w poniedziałek 22 grudnia. Już dzisiaj prosimy o zgłoszenia chorych. Niech nikt z nich nie pozostanie w tym czasie bez Komunii św.

5.  Owocem każdych rekolekcji są paczki żywnościowe składane dla potrzebujących rodzin. Możemy je składać przez okres rekolekcji przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Od wtorku rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Śpiewać ją będziemy codziennie na początku mszy roratniej.

6.  Przypominamy o konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci, ale możliwa jest także ograniczona pomoc rodziców. Gotowe szopki dzieci przynoszą na rekolekcyjne spotkanie 16 grudnia na godz. 16.00. Dla zwycięzców, których wybiorą internauci, przewidziane są nagrody.

7.  W piątek po mszy wieczornej katecheza i spotkanie dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu w czasie świąt.

8.  W zakrystii możemy nabywać opłatki i świece na wigilijny stół. Wieczerza wigilijna jest wielkim świętem. Rozpoczyna ją modlitwa, a opłatki, którymi się dzielimy powinny być uświęcone modlitwą Kościoła. Dlatego też zachęcamy do nabywania ich w świątyni, gdzie święciliśmy je w I Niedzielę Adwentu. Zachęcam także do nabywania świec Caritas. Po Wigilii zanieśmy je na groby bliskich. Niech to będzie znak, że w czasie świąt łączymy się z nimi w modlitwie i pamiętamy o nich.

9.   W ostatnich dniach Pan powołał do siebie + Mariusza Wójcika. Niech okaże mu swoje oblicze i przyjmie do grona zbawionych.

10.  Choroba nowotworowa jest zawsze największym ciosem. Jeszcze większym, gdy dotyka osób młodych. W takiej sytuacji znalazła się Agnieszka Piątek -Charczyńska z Krzykawy. Przeszła już wiele zabiegów, a obecnie szansą na zdrowie, jest leczenie lekiem ADCERTIS. Koszt leczenia wynosi około pół miliona złotych. Dzisiaj po mszach św. możemy jej pomóc składając dobrowolne ofiary. Za każdą z nich Agnieszka już dzisiaj dziękuje.

11.  W Gościu Niedzielnym o dwuletnim Adasiu, uratowanym z głębokiej hipotermii: "jak biegłem z Adasiem na rękach, modliłem się cały czas. Do św. Judy Tadeusza -mówi policjant, który go znalazł. A prof. Janusz Skalski-wybitny specjalista i naukowiec powtarzał: Mówię to świadomie, to cud. Za tydzień podwójne świąteczno-noworoczne wydanie w którym znajdziemy modlitwę do odmówienia przy wigilijnym stole oraz śpiewnik kolęd.

12.  Kard. Michael Faulhaber mówił: „Przyszłość należy do tych, co kochają, a nie do tych co nienawidzą, do tych, co wierzą, a nie do tych, co nie wierzą”. Czas adwentowych rekolekcji niech pozwoli nam odnowić się w miłowaniu i wierze, tak by przyszłość mogła należeć i do nas.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>