Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocy

1.  Dzisiejsze Słowo Boże kieruje nasz wzrok na przebite ręce, nogi i bok Jezusa Chrystusa. Przedstawiony właśnie w ten sposób na obrazie „Jezu ufam Tobie” budzi nadzieję na życie wieczne.

2.  Dzisiaj, w niedzielę kończącą oktawę Wielkanocy obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Jest to czas, w którym serce Jezusa jest szczególnie otwarte dla udzielania Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich do czuwania i wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3.  To święto rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia obchodzony w tym roku pod hasłem „Idźcie i głoście!” Ma on uwrażliwić nas na potrzeby bliźnich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła miłosierdzia, natomiast przy wyjściu z kościoła możemy złożyć do puszek ofiary na pomoc ofiarom konfliktu syryjskiego. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski taka zbiórka odbywa się dziś w całej Polsce.

4.  Dzisiaj na mszy św. o godz. 10.00 gościć będziemy w naszej parafii Kawalerów i Damy Orderu Św. Stanisława. Na zaproszenie Komandorii Zagłębiowskiej przybędą z całej Polski, by razem z nami uczestniczyć w poświęceniu tablicy upamiętniającej 20 lecie istnienia Komandorii jak również rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Cieszymy się, że nasz kościół i nasza parafia po raz kolejny może ich gościć i stać się niejako domem. Na uroczystości przybędą także kanclerz naszej Kurii. ks. dr Mariusz Karaś oraz ks. lic. Tomasz Zmarzły. Zapraszamy do udziału w tych podniosłych uroczystościach wszystkich parafian.

5.  W poniedziałek na godz. 18.00, najpierw na mszę św. a potem na spotkanie liturgiczne ks. Krzysztof zaprasza wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast we wtorek po mszy św. wieczornej swoje pierwsze spotkanie liturgiczne mieć będą dzieci I-komunijne. Obecność wszystkich obowiązkowa.

6.  Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy upominek –płytę DVD z filmem „Zmartwychwstały”. Ponadto o największej pokusie współczesnego księdza. Polecam także Tygodnik katolicki Niedziela oraz najnowszy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” -doskonałe pismo dla dzieci i młodzieży.

7.  Joseph Conrad mówił: „Człowiek jest wrośnięty w kraj, z którego czerpie swą wiarę wespół z życiem”Niech w najbliższym tygodniu owoce tej wiary w naszym życiu będą widoczne dla każdego.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 12

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 Koncert patriotyczny (50)

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę