Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Słowo Boże wzywa nas do nawrócenia. Bóg chce naszego dobra i choć nie rozumiemy wszystkiego, co przydarza się nam w życiu, musimy pamiętać, że Jemu zależy na nas.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

• Droga Krzyżowa dla dzieci - w każdy czwartek      po mszy św. wieczornej.
  • Droga      Krzyżowa dla dorosłych – w każdy piątek po mszy wieczornej, ok.      godz. 17.30.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po mszy wieczornej.

3. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii odbywać się będą od 11 do 14 marca. Już dzisiaj bardzo proszę wszystkie Koła Różańcowe i wszystkich parafian o modlitwę w intencji tych rekolekcji. Modlitwą przygotujmy czas działania Bożej łaski.

4.  W tym tygodniu przypadają:

• I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej po mszy św. wieczornej.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 18.00. Do chorych ks. Michał uda się od godz. 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 10.00.
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

5. Druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako Dzień pomocy Kościołom Misyjnym. Przy wyjściu zbierane są ofiary do puszek na pomoc tym kościołom.

6. Trwają zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Odbywać się ona będzie 14 kwietnia, a jej głównym punktem będzie Eucharystia o godz. 12:00.

7.  W Gościu Niedzielnym o samotności, zwanej powszechnie dżumą XXI wieku. Czy jest to choroba, która zagraża poważnie Europie? W ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio” piękny artykuł o modlitwie jako najlepszej broni. W najnowszym Małym Gościu –obrazek z o. Pio i jego radami jak dobrze się spowiadać oraz jak zrobić własną grę planszową. Gorąco polecam nie tylko dzieciom i młodzieży. Jak co tydzień zachęcam też do lektury tygodnika Niedziela.

8.  W minionym tygodniu odeszła do Pana: +Cecylia Kubańska. Niech raduje się oglądaniem Boga twarzą w twarz razem wszystkimi świętymi.

9.  Św. Jan Maria Vianney mówił: „Pokora jest pochodnią, przy której widzimy jasno swoje niedoskonałości”. Niech w naszej wielkopostnej pracy pokora towarzyszy nam nieustannie.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>