Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

1.  Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: "Pójdź za mną." Te słowa kieruje do każdego człowieka niezależnie od tego jakie są nasze życiowe powołania. Pójście za Jezusem daje woloność, nawet jeżeli ten krok jest trudny i wymaga od nas wyrzeczeń.

2.   Ks. Biskup Grzegorz Kaszak dekretem z dnia 21 czerwca odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii Ks. Grzegorza Zientala i ustanowił go wikariuszem Parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu. Nowym wikariuszem naszej parafii ks. Biskup ustanowił ks. Krzysztofa Paska, dotychczasowego wikariusza Parafii p.w. NMP Częstochowskiej w Sosnowcu -Porąbce. Obowiązki w nowych parafiach kapłani podejmą od 27 sierpnia. Do tego czasu nadal pracują w dotychczasowych wspólnotach.

3. Dobiegł końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Nauczycielom, wychowawcom, młodziezy i dzieciom dziękujemy za trud całorocznej edukacji i życzymy pięknego i ubogacającego wypoczynku. Przypominamy też, że przy parafii mamy boisko sportowe i czasie wakacji zapraszamy wszystkie dzieci. Można z niego korzystać, a jedynym warunkiem korzystania z niego jest kulturalne zachowanie.

4.   Mamy już coraz dokładniejsze informacje dotyczące pielgrzymów na ŚDM w Krakowie. Gościć będziemy w naszej parafii grupę 35 osób. Dokładny program i plan ich pobytu, rodziny otrzymają w najbliższym czasie.

5. ŚDM w Krakowie to jednak nie tylko przyjęcie pielgrzymów z całego świata, to również święto nas wszystkich Polaków i młodzieży z naszej ojczyzny. Wszyscy możemy wziąć udział w tych uroczystościach. Dla młodzieży z naszej diecezji, która pragnie uczestniczyć w tym święcie organizowany jest Campus w Jerzmanowicach. W nim młodzież ma zapewnione noclegi, wyżywienie i udział w katechezach głoszonych przez Biskupów oraz udział w spotkaniach z papieżem ( powitanie, droga krzyżowa, czuwanie i msza św. z papieżem). By uczestniczyć w spotkaniach z papieżem w sektorach zarezerwowanych konieczna jest jednak rejestracja w centralnym Biurze ŚDM i wykupienie pakietu pielgrzyma w kwocie 200 zł. Chętni muszą się zgłosić w najbliższych dniach, z uwagi na kończącą się już rejestracje uczestników.

6.  Same spotkania modlitewne i katechezy w Jerzmanowicach są otwarte, tzn., że każdy może tam dojechać i wziąć w nich udział. Podobnie, gdy chodzi o udział we mszy św. z papieżem w Brzegach. Tam również istniej możliwość udziału w tzw. sterfach otwartych. Będą one oczywiście oddalone od głównego ołtarza. Kto chciały pojechać i uczestniczyć w tych spotkaniach proszony jest o zgłoszenie swojego udziału w tym tygodniu.

7.  Kolejną okazją do uczestnictwa w uroczystościach z papieżem Franciszkiem jest msza św. na Jasnej Górze. Odbywać sie tam będą uroczystośći związane z 1050 rocznica chrztu Polski. Na tę mszę św. organizowany jest wyjazd pociagmi z Sosnowca. Kto chciałby pojechać musi zgłosić swój udział w parafii do końca czerwca i tu też otrzyma bilet wstępu na plac jasnogórski. Koszty uczestnictwa to 30 zł.( przejazd i specjalna chusta, stanowiąca formę biletu.) Prosimy o możliwe szybkie decyzje i zgłoszenia, bysmy mogli zamówić wystarczającą ilośc biletów wstępu.

8.  W najbliższą srodę obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Stanowią oni fundament Chrystusowego Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu przypada odpust w Krzykawce.

9.  W tym tygodniu przypadają:

  • I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udazą się w piątek od godz. 9.00
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

10.   W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" zapowiadany, premierowy film nakręcony specjalnie na ŚDM. Jest to opowieść o iskrze miłosierdzia, która zapala ogień na świecie. Ponadto poczatek wakacyjnego cyklu "Miasto świętych", który będzie przewodnikiem po Krakowie, szlakiem wyniesionych na ołtarze. Polecam także tygodnik Niedziela oraz miesięcznik WPiS. Znajdziemy w nim świadectwa wiary naszych piłkarzy i ich najbliższych.

11. Kard.Leon-Joseph Suenens mówił: „Nadzieja nie jest marzeniem, lecz spsobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.” Niech taką nadzieją bogaty będzie rozpoczynający sie tydzień.

            

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 14

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę