Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XiX Niedzielę Zwykła

1.  Chrystus w dzisiejszym Słowie mówi nam, że jest Bogiem pokoju, i właśnie swój pokój chce nieustannie wprowadzać w świat.

2.  Dzisiaj uczestnicy Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki wchodzą na Jasną Górę. Wejście przewidziane jest około godziny 14.00. Powrót pielgrzymów około północy.

3.  Również dziś z racji trzynastego dnia miesiąca, zapraszamy wszystkich na godzinę 16.00, na msze      św. połączoną z nabożeństwem fatimskim.

4.  We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Kościół pozwala nam czcić Maryję, która jako jedyna z ludzi już z duszą i ciałem została wzięta do nieba. Msze św. jak w każdą niedzielę, a po każdej mszy poświęcenia ziół i kwiatów. Na mszę św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkie Koła Gospodyń i przedstawicieli każdej miejscowości z wieńcami. Gromadzimy się przed świątynią i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła, by sprawować mszę św.

5. W parafii Okradzionów uroczystość ta jest obchodzona, jako odpust. Z tej też okazji tamtejszy Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich na parafialny Festyn, który odbędzie się od godz. 17.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

6.  Ks. Bp. Grzegorz Kaszak, w roku Jubileuszu 25-lecia Diecezji Sosnowieckiej bardzo serdecznie zaprasza na wspólne dziękczynienie, jakim są dożynki, które w tym roku odbędą się w Siewierzu, dnia 20 sierpnia. Od godz. 12.00 rozpocznie się rejestracja grup wieńcowych. O 13.30 komisja dokona oceny wieńców, z których najpiękniejszy będzie reprezentował diecezję na dożynkach jasnogórskich. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w kościele św. Macieja Ap. o godz. 14.00 po czym korowód dożynkowy przejdzie na błonia pod zamkiem, gdzie punktem centralnym będzie obrzęd dożynkowy. Tegoroczne dożynki o godz. 17.00 uświetni występ zespołu pieśni i tańca „Śląsk".

7.  Przypominamy, że redakcja Gościa Niedzielnego za dwa tygodnie dołączy do tygodnika płytę z filmem „Misja”. Jest to filmowe arcydzieło światowej kinematografii. Natomiast we wrześniowym i październikowym Małym Gościu znajdziemy dwupłytowy audiobook z powieścią „Quo vadis”. Ponieważ spodziewane jest duże zainteresowanie tymi bezpłatnymi dodatkami, dlatego jeszcze dzisiaj można się zapisywać, by zamówić odpowiednią ilość.

8.  W ostatnim tygodniu odeszła do Pana +Sylwia Kluczewska. Niech sam Bóg będzie dla niej wieczną nagrodą.

9.  Dziś w Gościu Niedzielnym o postaci św. Teresy Benedykty od Krzyża. Mija właśnie 75 lat od jej męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Choć upłynęło tyle czasu, św. Edyta Stein wciąż dla wielu jest postacią bardzo niewygodną. Dlaczego? Dowiemy się o tym w najnowszym numerze „Gościa”.

10. Mikołaj Gogol powiadał:„W duszy człowieka jest tyle piękna, że bez wstydu powinien ją ujawniać ” Niech dni nadchodzącego tygodnia objawiają piękna duszy każdego z nas.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Koncert patriotyczny (50)