Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

1.  Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: "Pójdź za mną." Te słowa kieruje do każdego człowieka niezależnie od tego jakie są nasze życiowe powołania. Pójście za Jezusem daje woloność, nawet jeżeli ten krok jest trudny i wymaga od nas wyrzeczeń.

2.   Ks. Biskup Grzegorz Kaszak dekretem z dnia 21 czerwca odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii Ks. Grzegorza Zientala i ustanowił go wikariuszem Parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu. Nowym wikariuszem naszej parafii ks. Biskup ustanowił ks. Krzysztofa Paska, dotychczasowego wikariusza Parafii p.w. NMP Częstochowskiej w Sosnowcu -Porąbce. Obowiązki w nowych parafiach kapłani podejmą od 27 sierpnia. Do tego czasu nadal pracują w dotychczasowych wspólnotach.

3. Dobiegł końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Nauczycielom, wychowawcom, młodziezy i dzieciom dziękujemy za trud całorocznej edukacji i życzymy pięknego i ubogacającego wypoczynku. Przypominamy też, że przy parafii mamy boisko sportowe i czasie wakacji zapraszamy wszystkie dzieci. Można z niego korzystać, a jedynym warunkiem korzystania z niego jest kulturalne zachowanie.

4.   Mamy już coraz dokładniejsze informacje dotyczące pielgrzymów na ŚDM w Krakowie. Gościć będziemy w naszej parafii grupę 35 osób. Dokładny program i plan ich pobytu, rodziny otrzymają w najbliższym czasie.

5. ŚDM w Krakowie to jednak nie tylko przyjęcie pielgrzymów z całego świata, to również święto nas wszystkich Polaków i młodzieży z naszej ojczyzny. Wszyscy możemy wziąć udział w tych uroczystościach. Dla młodzieży z naszej diecezji, która pragnie uczestniczyć w tym święcie organizowany jest Campus w Jerzmanowicach. W nim młodzież ma zapewnione noclegi, wyżywienie i udział w katechezach głoszonych przez Biskupów oraz udział w spotkaniach z papieżem ( powitanie, droga krzyżowa, czuwanie i msza św. z papieżem). By uczestniczyć w spotkaniach z papieżem w sektorach zarezerwowanych konieczna jest jednak rejestracja w centralnym Biurze ŚDM i wykupienie pakietu pielgrzyma w kwocie 200 zł. Chętni muszą się zgłosić w najbliższych dniach, z uwagi na kończącą się już rejestracje uczestników.

6.  Same spotkania modlitewne i katechezy w Jerzmanowicach są otwarte, tzn., że każdy może tam dojechać i wziąć w nich udział. Podobnie, gdy chodzi o udział we mszy św. z papieżem w Brzegach. Tam również istniej możliwość udziału w tzw. sterfach otwartych. Będą one oczywiście oddalone od głównego ołtarza. Kto chciały pojechać i uczestniczyć w tych spotkaniach proszony jest o zgłoszenie swojego udziału w tym tygodniu.

7.  Kolejną okazją do uczestnictwa w uroczystościach z papieżem Franciszkiem jest msza św. na Jasnej Górze. Odbywać sie tam będą uroczystośći związane z 1050 rocznica chrztu Polski. Na tę mszę św. organizowany jest wyjazd pociagmi z Sosnowca. Kto chciałby pojechać musi zgłosić swój udział w parafii do końca czerwca i tu też otrzyma bilet wstępu na plac jasnogórski. Koszty uczestnictwa to 30 zł.( przejazd i specjalna chusta, stanowiąca formę biletu.) Prosimy o możliwe szybkie decyzje i zgłoszenia, bysmy mogli zamówić wystarczającą ilośc biletów wstępu.

8.  W najbliższą srodę obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Stanowią oni fundament Chrystusowego Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu przypada odpust w Krzykawce.

9.  W tym tygodniu przypadają:

• I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udazą się w piątek od godz. 9.00
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

10.   W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" zapowiadany, premierowy film nakręcony specjalnie na ŚDM. Jest to opowieść o iskrze miłosierdzia, która zapala ogień na świecie. Ponadto poczatek wakacyjnego cyklu "Miasto świętych", który będzie przewodnikiem po Krakowie, szlakiem wyniesionych na ołtarze. Polecam także tygodnik Niedziela oraz miesięcznik WPiS. Znajdziemy w nim świadectwa wiary naszych piłkarzy i ich najbliższych.

11. Kard.Leon-Joseph Suenens mówił: „Nadzieja nie jest marzeniem, lecz spsobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.” Niech taką nadzieją bogaty będzie rozpoczynający sie tydzień.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>