Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

1.  Pan Jezus mówi dziś do każdego i każdej z nas: "Pójdź za mną". Warto się wsłuchać w Jego słowa i odpowiedzieć swoim życiem na nie, bo pójście za Jezusem to podążanie najlepszą drogą.

2.  Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Pragnę gorąco podziękować za miłe przyjmowanie nas kapłanów, za wspólną modlitwę, za liczne uwagi i podpowiedzi. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary, tak dla kapłanów jak i na dalsze prace przy kościele i parafii. Ofiary na prace przy kościele zostały one wpłacone na konto parafialne i przeznaczone będą na poszerzenie cmentarza oraz inne prace remontowe.

3.  W czasie wizyty duszpasterskiej rozdawaliśmy w domach foldery Ks. Biskupa o przygotowaniach do światowych Dni Młodzieży-Kraków 2016. Jedną z form przygotowania jest peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej, które od początku towarzyszą spotkaniom papieża z młodzieżą. Ten krzyż i ikona przybędą do diecezji sosnowieckiej w lutym i nawiedzać będą wszystkie dekanaty. My również będziemy mogli gościć je u siebie w parafii. Będzie to możliwe - 17 lutego, tylko przez trzy godziny od 13.00 do 16.00. O godz. 15.00 mszę św. na zakończenie peregrynacji w naszym dekanacie odprawi ks. Biskup Ordynariusz. Więcej o tych uroczystościach i ich przebiegu będziemy informować na bieżąco.

4.  W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Pelagia Lubaszka. Niech raduje się przebywaniem z Bogiem w niebie.

5.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tym, czym jest i jak działa tzw. pigułka "dzień po", o której zrobiło się głośno za sprawą Ministerstwa Zdrowia. W Najnowszym "Małym Gościu Niedzielnym" płyta z piosenkami Arki Nowego.

6.  Św. Maksymilian Kolbe mówił:Żyj tak, jakby dzień ten był ostatnim. Jutro niepewne, wczoraj nie do ciebie należy, dziś tylko jest twoim." Niech ta dewiza przyświeca nam w ciagu najbliższego tygodnia.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>