Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

1.  Słowo Boże przypomina nam, że w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa najważniejsze jest przyjęcie go do naszego życia, przygotowanie swojego serca, nawrócenie się do Boga. Czy przedświąteczna atmosfera nie przysłania nam tego, co najważniejsze?

2.  Codziennie o godz. 6.00 rano odprawiamy Roraty. Uczestniczy w nich systematycznie około 30 osobowa grupa parafian. Zachęcamy i zapraszamy również innych, by dołączyli do uczestników porannych rorat. Dzieci swoje spotkania roratnie mają dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. Także spośród nich jest stała grupa uczestników, ale zapraszamy także inne dzieci i młodzież.

3.  Uroczysta msza św. w intencji naszych górników i ich rodzin dzisiaj na mszy św. o godz. 10.00. Wszystkim górnikom dziękujemy za ich ciężką i niebezpieczną pracę. Dziękujemy im także za ich cenne świadectwo wiary.

4.  We czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00 i 17.00. Na mszy św. o godz. 17.00 dzieci klas III otrzymają poświęcone łańcuszki i medaliki. Na tę uroczystość zapraszamy je wraz z rodzicami.

5.  Za tydzień rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które trwać będą do 13 grudnia. Poprowadzi je o. Franciszkanin Tadeusz Pobiedziński. Program rekolekcyjnych spotkań jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

6.  Od kilku lat nasza parafia ogłasza konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci, ale dozwolona jest niewielka pomoc rodziców. Gotowe szopki dzieci przynoszą na rekolekcyjne spotkanie 13 grudnia na godz. 16.00. Dla zwycięzców, których wybiorą internauci, przewidziane są nagrody.

7.  Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na ten cel.

8.  W poniedziałek o godz. 16.00 w sali maryjnej spotkanie Kół Różańcowych. W czwartek natomiast na mszę św. o godz. 17.00 ks. Krzysztof zaprasza wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po roratach kolejne spotkanie formacyjne.

9.  We wtorek swoje imieniny obchodzi św. Mikołaj. Miło jest w tym dniu być obdarowanym, ale jeszcze większą radość sprawia możliwość obdarowania innych, choćby uśmiechem, czy dobrym słowem. I w ten sposób można najpiękniej uczcić tego świętego.

10.  Urząd Gminy w Bolesławiu zwraca się z prośbą o przekazanie informacji dotyczącej możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany kotłów węglowych na nowoczesne kotły gazowe. Termin składania ankiet został przedłużony, a szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.

11.  W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

12.  W minionym tygodniu zakończył swój ziemski adwent +Henryk Mrożek. Niech Aniołowie Pańscy wprowadzą go do nieba.

13.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym katecheza o nadziei w sądzie ostatecznym oraz o podwójnej kradzieży świętego Mikołaja-reportaż z miasta Bari.

14.  Hans Christian Andersen w przededniu św. Mikołaja daje nam taka podpowiedź : „Wartość ma nie tylko sam podarunek, ale też sposób, a jaki zostaje ofiarowany." . Pamiętajmy o tym wcielając się w św. Mikołajów.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Koncert patriotyczny (50)