Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże zachęca, by nie robić czegoś po to, by uzyskać czyjąś wdzięczność, albo być zauważonym. Przykład tego daje nam Jezus, przychodząc w każdej mszy św. pod postacią chleba, tak cicho i niepozornie, że można Go nie zauważyć, wyjść z kościoła z poczuciem spełnionego obowiązku, ale bez spotkania z Nim.

2. Dzisiaj w Pilicy odbywają się diecezjalne dożynki. Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka o godz. 15.00, a po niej dalsze obchody i uroczystości. Naszą parafię reprezentuje Koło Gospodyń z Podlipia.

3. Ks. Biskup w czerwcu ustanowił wikariuszem naszej parafii ks. Krzysztofa Paska. Witamy go dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy mu, by dobrze się czuł pośród nas i mógł cieszyć się owocami swojego duszpasterskiego trudu.

4. Dobiegają końca tegoroczne letnie wakacje. Po czasie odpoczynku dzieci i młodzież wracają do szkół by znów stawić czoła nowym wyzwaniom. W tym trudzie niech błogosławi im Pan Bóg i wspomaga Maryja –Stolica Mądrości. O tę pomoc będziemy prosić w czasie mszy rozpoczynającej rok szkolny. Dla wszystkich dzieci i młodzieży gimnazjalnej, a także dla wychowawców i nauczycieli odprawimy ją w piątek o godz. 8.00. Po mszy dzieci jak co roku udadzą się na zajęcia w szkołach.

5. W czwartek przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach będziemy polecać wszystkich poległych w obronie Ojczyzny, a także prosić o pokój na świecie.

6. Za tydzień po mszy św. popołudniowej zapraszamy na spotkanie przy ognisku wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę oraz wszystkich wolontariuszy ŚDM z dekanatu. Chcemy jeszcze raz spotkać się przy ognisku.

7. W sobotę swoje imieniny obchodzi ks. Bp Grzegorz Kaszak. Pamiętajmy o nim w naszych osobistych modlitwach.

8. W tym tygodniu przypada:

• I Czwartek miesiąca. Modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej po mszy wieczornej.
  • I Piątek Miesiąca- okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 10.00
  • I Sobota Miesiąca - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

9. 17 września 2016 odbywać się będzie Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie pielgrzymki msza św. i modlitwy na dróżkach. Z naszej parafii również udamy się tam autokarem. Chętnych do udziału w pielgrzymce prosimy o zapisy w zakrystii.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: +Stefan Gawron i Stanisława Cebo. Niech miłosierny Bóg otworzy im bramy wieczności.

11. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym” o piekle. Rzadko o nim słyszymy, a przecież nie przestało ono istnieć. Czy wiara w piekło jest warunkiem miłości do Boga. Ponadto o pogrzebie Danuty Siedzikówny (Inka).

12. James Matthew Barrie powiada: „Sekret szczęśliwego życia polega nie na tym, że robi się to, co się chce, ale to, co ma się do zrobienie. ” Obyśmy wszyscy dobrze zrozumieli ten sekret w nadchodzącym tygodniu.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>