Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

1. Szukając umocnienia w wierze przychodzimy na Eucharystię, aby Panu Bogu oddać niepokoje naszego życia. Miejmy odwagę, aby podobnie jak król Salomon, poprosić o umiejętność rozróżniania dobra i zła.

2.  Ponieważ dzisiejsza niedziela jest dla ks. Zbigniewa ostatnią niedzielą przed wakacyjnym urlopem i przeprowadzką do nowej parafii, dlatego już dzisiaj pragniemy mu podziękować za 4-letnią pracę duszpasterską w naszej parafii i życzyć, by nawet po latach mógł cieszyć się owocami swej pracy, a w nowej parafii dawał równie piękne świadectwo wiary i zaangażowania duszpasterskiego.

3.  Od piątku rozpoczyna się sierpień –miesiąc abstynencji i trzeźwości w Polsce. Ofiara i wyrzeczenie nielicznych może pomóc tak wielu.

4.  1 sierpnia to w naszym narodowym kalendarzu data wyjątkowa -rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, które mimo upadku wciąż pozostaje najpiękniejszą kartą historii i prawdziwego patriotyzmu. W tym dniu modlić się będziemy w intencji wszystkich poległych w powstaniu, aby ofiara ich życia nie poszła na marne.

5.  W sobotę, 2 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbywać się będzie pielgrzymka kobiet z naszej diecezji. Msza święta o godzinie 11.00. W tym dniu obchodzony jest odpust Porcjunkuli, a więc istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego.

6.  W tym tygodniu przepada:

v   I Piątek Miesiąca. Wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i naszych bliźnich. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w Laskach o godz. 19.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Okazja do spowiedzi rano w czasie mszy św. oraz w czasie adoracji od 17.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00.

v   I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

7.  Wciąż zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbywa się od 9 do 13 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 3 sierpnia o godz. 19.00 w naszym kościele. Zapisy w zakrystii.

8.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Kazimierz Wójcik i Anna Antkowiak. Niech spotkanie z Panem będzie dla nich źródłem prawdziwego szczęścia.

9.  W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj o przygotowaniach do pielgrzymki papieża Franciszka do Korei oraz jakie nadzieje wiążą z jego wizytą Koreańczycy. Z kolei o Matce Teresie z Kalkuty opowiada ks. Leo Maasburg, członek zespołu przygotowującego jej proces beatyfikacyjny.

10.  Św. Edyta Stein poucza nas:Niedziela winna być wielką bramą, przez którą na teren powszednich dni tygodnia wchodzi życie wieczne i siła do pracy Niech ta dzisiejsza niedziela stanie się taką bramą dla nas wszystkich.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>