Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

1.  Słowo Boże dzisiejsze uroczystości budzi w nas nadzieję, że choć Pana Jezus wstąpił do nieba, to jednak nie zostawia nas samych. Zapowiada Ducha Świętego, który umocni nas w głoszeniu Ewangelii.

2.  Dzisiaj dzieci klas II przeżywają uroczystość I Komunii św. Jest to święto całej naszej wspólnoty parafialnej, bo przypomina nasze wszczepienie w Chrystusa i możliwość karmienia się Jego Ciałem i Krwią. Rodziców i bliskich proszę, by to święto zachowało religijny charakter, a atmosfera w rodzinie sprzyja duchowemu przeżywaniu tej chwili.

3.  Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować Paniom katechetkom i ks. Grzegorzowi, za trud katechizacji i przygotowania dzieci do tej ważnej chwili. Rodzicom składam serdeczne podziękowania za świadectwo wiary dawane swoim dzieciom oraz przygotowanie i posprzątanie świątyni, a także za kwiaty i dar ołtarza. Są nim dwa zielone ornaty.

4.  W tzw. Białym tygodniu zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych nie tylko dzieci komunijne, ale wszystkich, którzy pragną razem z nimi dziękować Bogu i Maryi za otrzymane łaski oraz polecać swoich najbliższych.

5.  Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowaniem do tego święta jest Nowenna do Ducha Świętego, którą odprawiamy każdego dnia w czasie nabożeństw majowych. Uwieńczeniem tej uroczystości w naszej parafii będzie sakrament Bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży Ks. Biskup Grzegorz 31 maja na mszy św. o godz. 16.00.

6.  W imieniu przełożonych i kleryków naszego seminarium pragnę gorąco podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę.

7.  Cały Kościół w Polsce przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży, jakie odbędą się z papieżem Franciszkiem w Krakowie w 2016 roku. To wielkie wyzwanie, ale też i koszty związane z przygotowaniem tego święta i przyjęciem młodzieży z całego świata. Biskupi polscy na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję o przekazaniu z każdej parafii na ten cel ofiar czterech niedzielnych tac. Dzisiejsza taca jest pierwszą w naszej diecezji na ten właśnie cel.

8.  Przypominamy, że ukazała się już i jest do nabycia płyta DVD, na której znajduje się film o naszej parafii oraz koncert muzyków Orkiestry Polskiego Radia, który odbył się w tej świątyni z racji kanonizacji Jana Pawła II. Może ona być również miłym prezentem komunijnym.

9.  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o niezwykłym filmie "Apartament", który ukazuje św. Jana Pawła II w bardzo prywatnych chwilach i właśnie wchodzi do kin. Ponadto o współczesnych Żydach, którzy w Jezusie uznali oczekiwanego Mesjasza. Jest także do nabycia majowy numer miesięcznika WPiS.

10.  W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie: +Mariannę Cebo. Niech niebo stanie się jej wiecznością.

11.  Willi Hoffsummer powiada: „Prawie każdy chce się dostać do nieba, tylko wielu ma nadzieję, że zanim to nastąpi, zostaną złagodzone warunki przyjęcia" A czy my, w drodze do nieba, nie stawiamy przypadkiem Bogu własnych warunków? Czy przyjmuję i staram się wypełnić warunki Pana Boga?

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>