Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Liturgia Niedzieli Palmowej którą dziś przeżywamy jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz czytaniem - Męki Pańskiej. W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego Ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane.

2.  Przed nami Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego - szczyt całego roku liturgicznego:

• Wielki Czwartek - pamiątka Ostatniej Wieczerzy. W tym dniu wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszej świątyni liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Zakończenie adoracji o godz. 22.00.
  • Wielki Piątek –dzień śmierci Pana Jezusa. Wystawienie i początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 17.15 odprawimy Drogę Krzyżową, a po niej o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja. O godz. 22.00 odmówimy Koronkę i Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W tym wyjątkowym dniu trwajmy na modlitwie przy grobie Jezusa. Adoracja przewidziana jest do godz. 23.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Wielka Sobota – pamiątka Paschy Jezusa Chrystusa. Wystawienie i początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie od godz. 8.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Przewodniczyć jej będzie podobnie jak w latach poprzednich Ks. Bp Piotr Skucha. Na wieczorną liturgię światła przyniesmy ze sobą świece, byśmy wszyscy mogli zapalić je od nowego Paschału i z zapalonymi świecami weszli do świątyni.

3.   Poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny:

¨      -w kościele parafialnym o godzinach: 10.00; 11.00; 12.00

¨      -Natomiast na terenie parafii w następującym porządku:

9.00 – Karna                                          10.45 - Krze

9.15 - Hutki                                           11.00 – Podlipie I –od Bolesławia

9.30 – Cegielnia                                      11.15 – Podlipie II

9.45 – Poręba                                         11.30 - Międzygórze

10.00 – Laski                                          11.45 -Wodąca

10.15 –Ujków Nowy                                 12.00 - Krążek

10.30 –Pniaki                                         12.15 - Tłukienka

4.  Liturgię Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Procesja jest zwiastowaniem radosnej nowiny o Zmartwychwstaniu Pana. Następne msze św. o godz. 10.00, 12.15 i 16.00. Do udziału w procesji zapraszamy poczty sztandarowe, jednostki straży pożarnej oraz wszystkie kościelne sztandary.

5.  Ci, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty, mogą to uczynić w ciągu najbliższych dni. Spowiadać będziemy codziennie: rano w czasie mszy św. i od godz. 17.00. W czwartek, piątek i sobotę nie ma możliwości spowiedzi podczas nabożeństw. Prosimy tak zaplanować sobie zajęcia, by w najbliższe dni, spokojnie przystąpić do wielkanocnej spowiedzi.

6.  Zanim jednak rozpoczniemy nasze świętowanie wypada przygotować także świątynię. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu na jutro na godz. 9.00.

7.  W poniedziałek po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie i katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które otrzymają chrzest w niedzielę Zmartwychwstania. Proszę zabrać ze sobą odpis aktu urodzenia.

8.  26 kwietnia 2014 roku o godz. 18.00, w naszej świątyni odbędzie się Koncert poświęcony papieżom Janowi Pawłowi II i Janowi XXIII. Wykonawcami będą soliści i muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej z Warszawy. Szczególy na plakacie w gablocie.

9.  Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której jak co roku możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

10.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym specjalny dodatek z Nowenną do Bożego Miłosierdzia. Ponadto wyniki dziennikarskiego śledztwa, czy kielich, którego Jezus używał w czasie Ostatniej Wieczerzy przetrwał do naszych czasów.

11.  Św. Urszula Ledóchowska mówiła:Modlitwa jest mostem łączącym doczesność z wiecznością, ziemię z niebem, człowieka z Bogiem.' Niech szczególnie w wielkim tygodniu nie zabraknie w naszym życiu czasu na modlitwę.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>