Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Św.

1.  Słowo Boże uświadamia nam, że oddawanie chwały Bogu Trójjedynemu to również zachwyt nad Jego miłością i nad tym, co od Niego otrzymujemy.

2.  Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

3.  W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja odbywać się będzie w stronę Olkusza, a o przygotowanie ołtarzy chcemy prosić:

• I Ołtarz: (w okolicy parku) –ul. Chmielna i Browarna
  • II Ołtarz: (przy poczcie) –ul. Kluczewska i Wyzwolenia
  • III Ołtarz: (przy kapliczce) –ul. Laskowska, Kopalniana i Poręba
  • IV Ołtarz: państwo Odiasowie z pomocą mieszkańców Wodącej.

Wszystkich prosimy o udekorowanie okien w naszych domach, zwłaszcza na trasie      przejścia procesji. Niech to będzie znak szacunku dla Eucharystii, nasze wyznanie wiary i    przypomnienie innym, że jest to święto, gdzie publicznie wyznajemy swoją wiarę, a wyznawanie jej jest naszą chlubą.

4.  Do udziału w procesji zapraszamy orkiestrę, wszystkie ugrupowania społeczne, asystę liturgiczną. Dzieci, które chcą sypać kwiaty w czasie procesji i brać w niej czynny udział prosimy o zgłoszenie się do katechetek i na próbę w najbliższy poniedziałek po wieczornym nabożeństwie. Z uwagi na mszę św. i procesję, która w tym dniu odbywa się także w Laskach o godz. 16.00, nie ma mszy św. popołudniowej w kościele w Bolesławiu.

5.  W czasie trwania Oktawy Bożego Ciała codziennie po mszy wieczornej i nabożeństwie odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy codziennie asystę i dzieci do sypania kwiatów.

6.  Dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie kolejnego Dekanalnego Wieczoru Uwielbienia. W każdą trzecią sobotę miesiąca wraz z młodzieżą naszego dekanatu możemy tak cudownie się modlić. Wciąż zachęcam do liczniejszego udziału.

7.  W minionym tygodniu zostały podjęte kolejne prace gospodarcze. Od strony kaplicy, betonowymi płytami ogrodzony został cmentarz przykościelny. Rozpoczęły się także prace związane z wymianą dachu na pomieszczeniach gospodarczych plebanii. Pokrycie z eternitu zostannie wymienione na blachę.

8.  4 czerwca 2016 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbywać się będzie Diecezjalna Pielgrzymka. Przeżywamy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, dlatego w gronie parafian i wraz z całą diecezją chciejmy przekroczyć bramę Miłosierdzia. Oprócz udziału we mszy św. nawiedzenie grobu św. Faustyny oraz Centrum Jana Pawła II.

9.  W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży. Ponadto o mistyczce ze Szczecina, którą jest zwyczajna nauczycielka. W Małym Gościu Niedzielnym dekoracja do okien na Boże Ciało.

10.  Reinhold Schneider powiada: „Chrześcijanin powinien iść tam, gdzie nie ma żadnego światła, aby samemu świecić. ”Czy w nadchodzącym tygodniu uda mi się zapalić komuś swoje światło?

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>