Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykła

1.  Dzisiejsze Słowo Boże uświadamia nam, że wybór Jezusa pociąga za sobą przyznanie się do wiary w Boga przed innymi ludźmi. I nie chodzi tu tylko o słowa, ale o życie zorientowane na Boga i kierowanie się w codzienności dobrem i miłością.

2. Dobiegł końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Nauczycielom, wychowawcom, młodzieży i dzieciom dziękujemy za trud całorocznej edukacji i życzymy pięknego i ubogacającego wypoczynku.

3. W planach na wakacje warto uwzględnić udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona w dniach 9-13 sierpnia. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4.  W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Stanowią oni fundament Chrystusowego Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu przypada odpust w Krzykawce. W tym dniu także swoje imieniny obchodzi ks. Biskup Piotr Skucha. Nie zapomnijmy o nim w naszych modlitwach.

5. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

6. Wraz z okresem wakacji rozpoczynają się także urlopy kapłańskie. Staramy się, aby każdego dnia i na każdej mszy św. był obecny kapłan w konfesjonale. W wyjątkowych sytuacjach zawsze będzie możliwość spowiedzi przed mszą św. Dlatego osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi prosimy o przychodzenie nieco wcześniej.

7.  Dziś w Gościu Niedzielnym przeczytamy o najbardziej znanym szefie kuchni, który podjął świadomą decyzję pójścia za Jezusem. Ponadto o objawieniach w Gietrzwałdzie. Jest to jedyne w Polsce miejsce objawień oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół. 140 lat temu Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom. Gorąco polecam również najnowszy numer miesięcznika WPiS.

8.  W minionym tygodniu Pan powołał do siebie: +Sławomira Karcza i +Danielę Łaskawiec. Niech da im udział w uczcie swojego królestwa.

9.  Adam Mickiewicz mówił: „Każdy nowy dzień jest kwiatem, który rozkwita w naszych rękach”Niech tydzień, który jest przed nami stanie się najpiękniejszym wakacyjnym bukietem .

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Koncert patriotyczny (50)