Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkiego Postu

1.  Liturgia Niedzieli Palmowej którą dziś przeżywamy jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz czytaniem - Męki Pańskiej. W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego Ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane.

2.  Przed nami Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego - szczyt całego roku liturgicznego:

  • Wielki Czwartek - pamiątka Ostatniej Wieczerzy. W tym dniu wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszej świątyni liturgia rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Zakończenie adoracji o godz. 22.00.
  • Wielki Piątek –dzień śmierci Pana Jezusa. Wystawienie i początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 17.15 odprawimy Drogę Krzyżową, a po niej o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja. O godz. 22.00 odmówimy Koronkę i Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W tym wyjątkowym dniu trwajmy na modlitwie przy grobie Jezusa. Adoracja przewidziana jest do godz. 23.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Wielka Sobota – pamiątka Paschy Jezusa Chrystusa. Wystawienie i początek adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie od godz. 8.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Przewodniczyć jej będzie podobnie jak w latach poprzednich Ks. Bp Piotr Skucha. Na wieczorną liturgię światła przyniesmy ze sobą świece, byśmy wszyscy mogli zapalić je od nowego Paschału i z zapalonymi świecami weszli do świątyni.

3.   Poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny:

¨      -w kościele parafialnym o godzinach: 10.00; 11.00; 12.00

¨      -Natomiast na terenie parafii w następującym porządku:

                    9.00 – Karna                                          10.45 - Krze

                    9.15 - Hutki                                           11.00 – Podlipie I –od Bolesławia

                    9.30 – Cegielnia                                      11.15 – Podlipie II

                    9.45 – Poręba                                         11.30 - Międzygórze

                    10.00 – Laski                                          11.45 -Wodąca

                    10.15 –Ujków Nowy                                 12.00 - Krążek

                    10.30 –Pniaki                                         12.15 - Tłukienka

4.  Liturgię Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Procesja jest zwiastowaniem radosnej nowiny o Zmartwychwstaniu Pana. Następne msze św. o godz. 10.00, 12.15 i 16.00. Do udziału w procesji zapraszamy poczty sztandarowe, jednostki straży pożarnej oraz wszystkie kościelne sztandary.

5.  Ci, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty, mogą to uczynić w ciągu najbliższych dni. Spowiadać będziemy codziennie: rano w czasie mszy św. i od godz. 17.00. W czwartek, piątek i sobotę nie ma możliwości spowiedzi podczas nabożeństw. Prosimy tak zaplanować sobie zajęcia, by w najbliższe dni, spokojnie przystąpić do wielkanocnej spowiedzi.

6.  Zanim jednak rozpoczniemy nasze świętowanie wypada przygotować także świątynię. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu na jutro na godz. 9.00.

7.  W poniedziałek po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie i katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które otrzymają chrzest w niedzielę Zmartwychwstania. Proszę zabrać ze sobą odpis aktu urodzenia.

8.  26 kwietnia 2014 roku o godz. 18.00, w naszej świątyni odbędzie się Koncert poświęcony papieżom Janowi Pawłowi II i Janowi XXIII. Wykonawcami będą soliści i muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej z Warszawy. Szczególy na plakacie w gablocie.

9.  Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której jak co roku możemy składać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

10.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym specjalny dodatek z Nowenną do Bożego Miłosierdzia. Ponadto wyniki dziennikarskiego śledztwa, czy kielich, którego Jezus używał w czasie Ostatniej Wieczerzy przetrwał do naszych czasów.

11.  Św. Urszula Ledóchowska mówiła:Modlitwa jest mostem łączącym doczesność z wiecznością, ziemię z niebem, człowieka z Bogiem.' Niech szczególnie w wielkim tygodniu nie zabraknie w naszym życiu czasu na modlitwę.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 9

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę