Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Niedziela Palmowa

IMG 9667

Więcej…
 
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

duchowa adopcjaCzym jest Duchowa Adopcja? Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia.Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.
Do kogo jest adresowana prośba o Duchową Adopcję? Ogólnie rzecz biorąc, jest adresowana do ludzi młodych, którzy są potencjalnymi "współtwórcami" ludzkiej populacji, adresowana jest do osób wchodzących w związki małżeńskie i dla młodych małżeństw, do pracowników położnictwa, do osób, które popełniły aborcję (do aborcji namawiały, lub przymuszały), do kleryków seminariów duchownych i księży, do potencjalnych i praktykujących animatorów Duchowej Adopcji, do członków przyparafialnych ruchów oraz poradni przedmałżeńskich i rodzinnych, do osób nie zdecydowanych i wątpiących, ale i do ludzi gorliwej wiary.duchowa adopcja. 1png
Jakie płyną korzyści z podejmowania Duchowej Adopcji? Wiedza i podejmowanie Duchowej Adopcji ma odwodzić od zamiaru popełnienia aborcji lub niszczących ludzkie zarodki praktyk "in vitro". Wiedza i podejmowanie tej posługi ma służyć kształtowaniu postaw pro rodzinnych. Osobom, które popełniły grzech aborcji, czy "in vitro", lub w jakiś sposób w niej uczestniczyły, Duchowa Adopcja przywraca równowagę ducha i usuwa udrękę sumienia (syndromu postaborcyjnego). Duchowa Adopcja umacnia ludzi w zdrowych zasadach moralnych, buduje w rodzinie poczucie więzi, wzajemnej miłości, bezpieczeństwa i solidarności, a nie zakłócony rozwój prokreacji jest gwarancją bezpiecznej egzystencji narodu.

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło zapraszamy we wtorek na mszę św.o godz. 17.00. W czasie mszy św. będą złożone przyrzeczenia i ropoczęte dzieło.

 
Nasza świątynia

Tak prezentowała się nasza świątynia w lutową noc.

koscol

 

 
Żołnierzom Wyklętym

zolnierze

 ... w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych...


Żołnierze Wyklęci
- Niezłomni Bohaterowie

...by wymazać Was z Historii...
unieważnić Wasze Czyny...
lecz wracacie do nas w Glorii...
Wy - Niezłomni - Polski Syny!

...Każdy z Was jak mógł tak wyznał...
Bóg – Honor - Ojczyzna

I jest ciągle spraw tak wiele...
a wśród nich ta Wspólna – Święta...
Wyście Skałą... w Wielkim Dziele...
Matka – Polska Was pamięta!

Czas wciąż niesie sprawy nowe...
...rozumieją... są z Was dumni...
- mogą wreszcie podnieść głowę...
- Polska o Was nie zapomni!

I jest jeszcze sprawa jedna,
taka trudna i tak prosta...
jak odejść...,  a jednak,
na zawsze – pozostać...!

W naszym życiu z tej Ofiary
pozostaje cząstka stała...

- Cześć Bohaterom!
- Niezłomnym - Chwała!

 
Sianko na stół -Koncert Magdy Welc

IMG 3744Wyjątkowy koncert!

Zdecydowałam się napisać kilka zdań, aby tym którzy z różnych powodów byli nieobecni, choć trochę przybliżyć to co zdarzyło się 26 stycznia w naszym kościele.

Kiedy na zewnątrz jest mróz w kościele jest zimno i tak było w niedzielny wieczór, a to nie ułatwiało pracy nad głosem. Jednak przez szacunek dla słuchaczy solistka zrezygnowała z ciepłego okrycia. Jej strój był stosowny do miejsca i okazji, co widać na pięknych zdjęciach Pana Jasicy.

Z świątecznej scenerii głównego ołtarza popłynęły i rozbrzmiewały w naszej świątyni kolędy i pastorałki wyśpiewane dla nas przez Madzię Welc (ur.4.11.1998r).

Usłyszeliśmy utwory z jej pierwszej płyty CD – „Sianko na stół. Kolędy i pastorałki” (14.11.2011), co ciekawe to właśnie te utwory tworzą jej płytowy debiut. Koncert rozpoczęła liryczna pastorałka „Sianko na stół” wprowadzając nas w wigilijny nastrój. Potem usłyszeliśmy znane kolędy w aranżacji Mariusza Ostańskiego: „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”, „Cicha noc”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Wśród nocnej ciszy”, „Kolęda dla nieobecnych”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Mizerna cicha”, „Jezus malusieńki” i pastorałkę „Babci zegar”. Mimo, że okres Świąt Bożego Narodzenia powoli się kończy, to dzięki pięknej muzyce i głębokiej treści utworów, ale przede wszystkim dzięki niezwykłemu głosowi o pięknej barwie, święta i wrażenia z nimi związane wróciły do nas. Wzruszeni i szczęśliwi słuchacze nagradzali utwory gromkimi brawami.

Więcej…
 
Zaproszenie na Koncert Kolęd

magda welc

 
Spotkanie opłatkowe

IMG 923412 stycznia 2014 roku gościliśmy w naszej parafii kapłanów wyświęconych w 1987 roku w Częstochowie. Chociaż obecnie pracują w diecezjach: częstochowskiej, sosnowieckiej i kaliskiej, to jednak chętnie spotykają się na spotkaniach rocznicowych i opłatkowych.

Więcej…
 
Panorama kościoła

 
Powitajmy Maleńkiego

047003    

Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panieńki. Tak dziś witaliśmy Maleńkiego. Fotorelacja pana Grzegorza Jasicy.

Więcej…
 
Konkurs szopek

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu, już po raz drugi ogłasza konkurs na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową. W tym roku pragniemy rozszerzyć formułę konkursu i zaprosić do udziału także dzieci spoza naszej parafii. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci, ale możliwa jest ograniczona pomoc rodziców (ograniczona tzn. że rodzice tylko pomagają, a nie wykonują w całości za dzieci).  A oto szopki na które można głosować już od 22 grudnia do 5 stycznia 2014 roku do godz. 20.00.

Szopka nr 1

 

Szopka nr 2

Szopka nr 3


Szopka nr 4


Szopka nr 5


Szopka nr 6


Szopka nr 7


Szopka nr 8


 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 30

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę