Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Uroczystości odpustowe

30 września nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczną uroczystość Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Uroczystą sumę  odpustową koncelebrowali: Ks. Prałat Kazimierz Troczyński -mój pierwszy ks. proboszcz z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach (diecezja częstochowska), Ks. Prałat Jan Szkoc -mój ks. proboszcz z Parafii Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu oraz Ks. Kanonik Antoni Kwiatkowski -mój długoletni ks. proboszcz w Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie. W gronie moich byłych ks. proboszczów zabrakło niestety +Ks. Kanonika Michała Trzmiela - proboszcza w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Borzykowej, który kilka lat temu odszedł do domu Ojca. Z racji imienin, które obchodził na ziemi, modliliśmy się za niego w czasie mszy świętej. Wiele mogłem nauczyć się od każdego z nich. Dlatego pragnę bardzo serdecznie podziękować im za piękny przykład życia kapłańskiego, za apostolską gorliwość a także za uświetnienie swoją obecnością naszej parafialnej uroczystości. Podziękowanie składam także Ks. Markowi Sołtysiakowi - wykładowcy filozofii, za głoszone przez cały dzień Słowo Boże.

Ks. Sylwester Kulka -proboszcz

Więcej…
 
Zaproszenie na odpust

s. Michael29 września obchodzimy w kalendarzu liturgicznym święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Święty Michał jest szczególnym patronem naszej wspólnoty parafialnej. Dlatego też Jego święto jest dniem naszego parafialnego odpustu. Z tej okazji pragniemy złączyć wszystkie nasze trudy, i ofiary z Ofiarą Jezusa Chrystusa podczas opdustowej Eucharystii.

30 września (niedziela) o godz. 12.15 koncelebrować ją będą:  Ks. Prałat Kazimierz Troczyński, Ks. Prałat Jan Szkoc i Ks. Kanonik Antoni Kwiatkowski. Słowem Bożym karmić nas będzie ks. Marek Sołtysiak.

Zapraszamy na tę uroczystość wszytkich parafian jak również gości z innych parafii i miejscowości. Niech święci Archaniołowie, a zwłaszca św. Michał, wstawiają się za nami i wypraszają dla każdego potrzbne łaski.

 
Z błogosławieństwem Bożym do szkoły

pierwszaki 004Tradycją jest, że na poczatku roku szkolnego modlimy się o światło Ducha Św. i mądrość dla dzieci rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych. Również w tym roku, 15 września 2012 roku najmłodsi uczniowie naszych szkół przybyli do kościoła z plecakami wypełnionymi książkami, zeszytami i innymi przyborami szkolnymi. I choć było ich tylko 11, to i tak były najważniejsze ze wszystkich zgromadzonych. Każde dziecko otrzymało blok rysunkowy i farby palkatowe, które z pewnością przydają się w szkole, a na dłuższą przerwę także coś słodkiego.

Więcej…
 
Czas pożegnań i powitań

Miesiąc sierpień w naszej diecezji jest czasem zmian na placówkach duszpasterskich. W tym roku także w naszej parafii następuje zmiana. Dziękujemy serdecznie ks. Tomaszowi Pasternakowi za jego 4-letnią pracę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Tomasz od 27 sierpnia objął obowiązki wikariusza w parafii św Jadwigi Śląskiej w Będzinie. Od tego samego dnia obowiązki wikariusza w naszej parafii obejmuje Ks. Grzegorz Ziental, który wcześniej pełnił posługę duszpasterską w par. Najświętszego Srca Pana Jezusa w Sułoszowej. Ks. Grzegorzowi życzymy zapału i energii duszpasterskiej oraz radości z pełnionej posługi w naszej wspólnocie. 

            minist 126                               ks. Grzegorz 2                                        

                Ks. Tomasz Pasternak                                                   Ks. Grzegorz Ziental

 

 

 
Renowacja drzwi

drzwi 003Tradycyjnie już od lat, uroczystość odpustowa naszej parafii mobilizuje do podjęcia nowych prac gospodarczych i prządkowych przy parafii. W tym roku panowie: Zdzisław Szyndowski, Ryszard Chojowski, Andrzej Piaskowski, Jan Liszka, Augustyn Krzyśko, Władysław Białas, Józef Gorajczyk, Szczepan Czarkowski, Stanisława Nawara i Stanisław Stempniowski, czyli  "Parafialne Kółko Remontowe" postanowili przywrócić bocznym drzwiom kościoła ich pierwotny wygląd. Zniszczone zębem czasu,ale i warunkami atmosferycznymi wymagają dokładnego oczyszczenia i konserwacji. Przez kilka tygodni panowie dokładnie oczyszczają każde ze skrzydeł drzwi. Jest to praca bardzo trudna i  mozolna z uwagi na  wielokrotne pokrycie drzwi różnymi farbami i lakierami. Mamy nadzieję, że dzięki ich pracy, odnowione drzwi będą jeszcze bardziej zachęcać do przekroczenia progu świątyni na modlitwę.

 

Więcej…
 
Pielgrzymi trud

pielgrzymka 045W tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło z naszego dekanatu 104 pątników. Reprezentowali oni całą naszą wspólnotę parafialną i dekanalną. Modlili się bowiem za nas wszystkich. Dlatego też winni jesteśmy im szczególną wdzięczność. Serdeczne podziękowanie kierujemy najpierw w stronę ks. Tomasza, który przewodniczył grupie przez ostatnie cztery lata. To, że grupa fioletowa ma swoją doskonałą wewetrzną organizację, to jego zasługa, jak również ks. Dawia Kuczka. Za podjęty trud organizacji i duchowe przewodnictwo mówimy wielkie Bóg zapłać!. Dziękujemy wszystkim służbom:  porządkowej na czele z Piotrem Szlęzakiem, muzycznej i kwatermistrzowskiej. Słowa podziękowania należą się państwu Bogusławie i Krzysztofowi Skubisom oraz Jadwidze Bogackiej za przygotowania do pielgrzymki i prace na kuchni pielgrzymkowej. Nasze pielgrzymowanie mogło przebiegać spokojnie dzięki wsparciu wielu osób, którzy pomagali w formie produktów żywnościowych jak i ofiarami materialnym; Dziękujemy państwu Iwonie i Zbigniewowi Cieślikom, sklepom ‘Lewiatan’ z Bolesławia i Sławkowa, Marioli i Adamowi Łaskawcom za produkty spożywcze, Grażynie i Mirosławowi Sikorom, Bogusławie i Krzysztofowi Bieniom za warzywa, Stefani Czubajewskiej, Barbarze Wójcik, Justynie Skubis, Marii Grabowskiej, Teresie i Marianowi Odiasom za ciasta dla całej pielgrzymki, O.S.P. w Laskach za kuchnie polową, Kołu Gospodyń z Ujkowa Nowego za wypożyczenie termosów, Markowi Kiełtyce i piekarni EMK z Olkusza za codzienny dowóz chleba, Jackowi Czekajowi, Arturowi i Wojciechowi Kotulskim i firmie In – Gremio, Mariuszowi Skorusowi i firmie Mar-Bud, państwu Agnieszce i Mirosławowi Ćwięczkom z Podlipia, Piotrowi Szlęzakowi, Teresie i Andrzejowi Piaskowskim, Leszkowi Stenclowi, spółkom Bol–Oil, Bol–Term, Bolesław Recykling za wsparcie finansowe dla całej pielgrzymki. Na końcu dziękujemy samym pielgrzymom za ich świadectwo wiary i obietnice, że za rok znów wyruszą na pielgrzymi szlak.

Spotkanie popielgrzymkowe dla grupy fioletowej w niedzielę 19 sierpnia 2012. Rozpoczyna się ono mszą św. o godz. 16.00, a swoją kontynuację mieć będzie przy ognisku. Zapraszamy

 
Renowacja rozety

rozet 036Rozeta (okrągłe okno nad wejściem do naszej świątyni), swoim wyglądem być może nie wzbudzała szczególnego zachwytu, ale też  nikt nie przypuszczał, że jej stan techniczny jest aż tak zły. Ujawniły go dopiero prace renowacyjne przy frontonie kościoła. Możliwość dokładnego obejrzenia z wysokości rusztowań, pozwoliła stwierdzić, że wymaga ona natychmiastowego remontu. Zachodziło bowiem  niebezbieczeństwo wypadnięcia poszczególnych elementów ramy jak i szyb.

Więcej…
 
Zagrody nasze widzieć przychodzi...

Fotorelacja Piotra Szlęzaka z Uroczystości Bożego Ciała

Więcej…
 
Jezu ufamy Tobie !

Milosierny 024

Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Bł. Jana Pawła II

Fotorelacja pana Grzegorza Jasicy

Więcej…
 
Jezu, Ty jesteś tu naprawdę!

Jezu, Ty jesteś tu naprawdę! Tak śpiewały dzieci kals II przystępując po raz pierszy do Komunii św. Tymi słowami wyznawały swoją wiarę w obecność Chrystusa pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 25

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę