Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Dożynkowe święto

Druga połowa sierpnia kojarzy się nam z zakończeniem prac żniwnych. I choć jeszcze nie wszystkie prace się zakończyły i nie wszystkie plony zostały zebrane, to jednak ropoczyna się czas dożynkowych świąt. W wymiarze parafialnym nasze dziękczynienie za tegoroczne plony miało miejsce w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Wtedy też modliliśmy się w intencji rolników i poświęcalismy pierwociny tegorocznych zbiorów.

18 sierpnia na diecezjalne Dożynki zaprosił nas Ks. Bp Grzegorz Kaszak. Odbywały się one w Będzinie Grodźcu. Najpierw uczestniczylismy we mszy św. w miejscowym kościele św. Katarzyny, a następnie uroczystości przeniosły się na górę św. Doroty. Na to dziękczynienie przybyły delegacje z prawie całej sosnowieckiej diecezji. Nasz sławkowski dekanat reprezentowały Koła Gospodyń ze Sławkowa, Podlipia i Bolesławia.

 

 
Fioletki za 5 min...

 Fioletki za 5 min...

 

przyciety

 

To moje nawoływanie rozlegało się na każdym postoju, kiedy już wiadome było, że nasza grupa rusza na szlak pielgrzymi.

            Miesiąc sierpień obfituje w Polsce w piesze pielgrzymki. Każdy pątnik zmierza do Maryi, aby tam ofiarować swój trud, pot, modlitwę, chcąc wyprosić wstawiennictwo, podziękować za jakąś szczególną łaskę. Jednoczy nas trud, niedogodności, ale przede wszystkim modlitwa, która zwraca uwagę na to, co istotne.

 

Więcej…
 
Rzeźbiarz Suwalski

         O bolesławskich, bądź związanych z Bolesławiem, twórcach nie wolno zapominać, bo to oni przecież w dziełach swoich umysłów i rąk pozostawili i pozostawiają następnym pokoleniom godne podziwu piękno. O wielu z nich nie pozwala nam zapomnieć miłośnik historii i piękna tej ziemi, Józef Liszka. Ludziom bolesławskich cmentarzy poświęca wiele miejsca w swojej pracy twórczej. To dzięki niemu wiemy coś niecoś o Stanisławie Ciszewskim, Janie Waśniewskim, Adolfie Lekkim, Marii Płonowskiej i wielu innych światłych umysłach z bardziej i mniej odległej historii Bolesławia i okolic. To właśnie ich twórczość ukazuje duchowe piękno, ale także nie mniej ważne piękno materialne. Zachwyca ono przede wszystkim poprzez dzieła wypełniające wnętrze bolesławskiej świątyni.

Więcej…
 
Wyruszamy

Jeszcze tylko 2 dni i wyruszamy, grupa Fioletowa pod wezwaniem św. Michała Archanioła zaprasza na pielgrzymkowy szlak. 

 W dalszym ciągu można zapisywać się do naszej grupy - zapisy u ks. Grzegorza Zientala w kościele MNMP i św. Michała Archanioła w Bolesławiu. Grupa idze już od wielu lat, szlak jest przetarty, tylko zdercyduj się i wyrusz, a zobaczysz, że warto.

 Bagaże składamy w czwartek od 16.00 do 21.00 na plebani w Bolesławiu oraz w Sławkowie - po Mszy św. wieczornej na wikariacie (jedynie w wyjątkowych sytuacjach wcześniej).

 W piątek (9 sierpnia) bagaże będą odbierane od godz. 5.00 rano - Sławków z wikariatu, około 5.30 - Bolesław z plebanii - spóźnialscy proszeni są o ich dostarczenie na te godziny. Kto nie zdąży będzie musiał je nieść, gdyż samochód jedzie bezpośrednio na nocleg.

 Masza Święta 9 sierpnia rozpoczyna się o godz. 8.00 w Bazylice Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu (przy rynku) - uczestniczą wszyscy pątnicy.

Jeżeli ktoś chciałby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, ponieważ idzie np. pierwszy raz na pielgrzymi szlak to może zgłaszać się do:
Ksiądz Przewodnik: Grzegorz Ziental ( www.facebook.com/profile.php?id=100000772563531 )
Szef Służby Kwatermistrzowskiej: Mateusz Kłębek ( www.facebook.com/mateusz.klebek )
Szef Służby Porządkowej: Piotr Szlęzak ( www.facebook.com/piotr.l.szlezak )

 
Umocnieni Duchem Świetym

014

 

9 czerwca 2013 roku młodzież III klas gimnazjalnych przyjęła Sakrament Bierzmowania. Umocnieni Duchem Świętym mają odważnie wyzanać swoją wiarę i dawać jej świadectwo wszędzie, gdzie będą przebywać. Życzymy im, by wytrwali w swoich obietnicach.

Więcej…
 
Uroczystość Bożego Ciała

Fotorelacja p. Grzegorza Jasicy z uroczystości Bożego Ciała

Więcej…
 
Prymicyjna Msza Ks. Roberta

Obraz0007719 maja 2013 roku Ks. Robert Tomasik odprawił swoją pierwszą mszę świętą. Wraz z księdzem neoprezbiterem modliła się jego najbliższa rodzina, kapłani z dekanatu sławkowskiego, zaproszeni kapłani z diecezji, klerycy z Seminarium Duchownego, siostry zakonne z Bukowna, przedstawiciele jego macierzystej parafii św. Andrzeja Boboli z Bukowna i obecnej parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu. Podczas liturgii śpiewała schola z Bolesławia. Słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Ziental, wikariusz bolesławskiej parafii, który był katechetą ks. Roberta w Liceum Ogólnokształcącym w Sławkowie. To pierwszy kapłan -absolwent tej szkoły. Cieszyli się z tego dyrekcja szkoły i szkolni przyjaciele. Do wszystkich życzeń otrzymanych dziś przez ks. Roberta dołączamy i nasze, by zawsze z takim samym przejęciem sprawował Eucharystię, tym samym drżącym głosem wypowiadał słowa konsekracji i pozostawał w ciągłej zadumie nad tajemnicą swego kapłaństwa.

Więcej…
 
Sakrament święceń kapłańskich

R 01218 maja 2013 roku diakon Robert Tomasik przyjął w sosnowieckiej katedrze sakrament święceń kapłańskich. 19 maja ( w niedzielę) o godz. 12.15 odprawi swoją pierwszą mszę św. w naszej parafii tzw. Prymicje. Wszystkich zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która zawsze kończy się błogosławieństwem Ks. Prymicjanta. Ks. Robertowi życzymy, by radość dzisiejszego dnia promieniowała na całe jego kapłańskie życie.

Fotorelacja z tej uroczystości.

 
Róża Jerychońska

Jest taki dziwny i ciekawy kwiat pustyni. Nosi nazwę Róża Jerychońska. Szczególną właściwością tej rośliny jest to, że wystarczy trochę wody, by ponownie zaczęła żyć. Dlatego też jest nazywana Zmartwychwstanką. To własnie ona towarzyszy nam podczas tegorocznych spotkań w Białym Tygodniu. Nasze serca tak jak ta Róża, potrzebują do życia przyjaźni, tej szczególnej, najważniejszej, przyjaźni z Jezusem. Dlatego przez ten czas Białego Tygodnia, będą nam towarzyszyć dwie róże, jedna pozbawiona wody. Jeszcze zielona, symbolizuje nam zapominanie o Jezusie. Druga dopiero dziś została zanużona w wodzie podczas kazania i już zaczęła się rowijać. To symbol naszych serc, w które przyjeliśmy Jezusa. Symbole naszego pragnienia pozostawania w tej przyjaźni, aby serca nasze żyły, wydawały owoc. Pod krzyżem rozwija się nowe życie, jak ta róża pod nim spoczywająca i rozwijająca się.  Daleko od krzyża, w zapomnieniu zamiera życie pozostawiając zasuszoną roślinę spragnioną wody, słońca i troski.

 DZIEŃ 1

 komunia 002    komunia 003

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Uroczystość I Komunii świetej

12 maja 2013 roku odbyła się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 39 dzieci po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego. Do tej chwili przygotowywali się w szkole, a także w czasie liturgicznych spotkań w kościele. Pomagali im w tym przygotowaniu rodzice, pani katechetka Jolanta Frydrych oraz ks. Zbigniew Mularczyk.

 

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 28

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 Koncert patriotyczny (50)

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę