Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Uroczystość Bożego Ciała

Fotorelacja p. Grzegorza Jasicy z uroczystości Bożego Ciała

Więcej…
 
Prymicyjna Msza Ks. Roberta

Obraz0007719 maja 2013 roku Ks. Robert Tomasik odprawił swoją pierwszą mszę świętą. Wraz z księdzem neoprezbiterem modliła się jego najbliższa rodzina, kapłani z dekanatu sławkowskiego, zaproszeni kapłani z diecezji, klerycy z Seminarium Duchownego, siostry zakonne z Bukowna, przedstawiciele jego macierzystej parafii św. Andrzeja Boboli z Bukowna i obecnej parafii Macierzyństwa NMP w Bolesławiu. Podczas liturgii śpiewała schola z Bolesławia. Słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Ziental, wikariusz bolesławskiej parafii, który był katechetą ks. Roberta w Liceum Ogólnokształcącym w Sławkowie. To pierwszy kapłan -absolwent tej szkoły. Cieszyli się z tego dyrekcja szkoły i szkolni przyjaciele. Do wszystkich życzeń otrzymanych dziś przez ks. Roberta dołączamy i nasze, by zawsze z takim samym przejęciem sprawował Eucharystię, tym samym drżącym głosem wypowiadał słowa konsekracji i pozostawał w ciągłej zadumie nad tajemnicą swego kapłaństwa.

Więcej…
 
Sakrament święceń kapłańskich

R 01218 maja 2013 roku diakon Robert Tomasik przyjął w sosnowieckiej katedrze sakrament święceń kapłańskich. 19 maja ( w niedzielę) o godz. 12.15 odprawi swoją pierwszą mszę św. w naszej parafii tzw. Prymicje. Wszystkich zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która zawsze kończy się błogosławieństwem Ks. Prymicjanta. Ks. Robertowi życzymy, by radość dzisiejszego dnia promieniowała na całe jego kapłańskie życie.

Fotorelacja z tej uroczystości.

 
Róża Jerychońska

Jest taki dziwny i ciekawy kwiat pustyni. Nosi nazwę Róża Jerychońska. Szczególną właściwością tej rośliny jest to, że wystarczy trochę wody, by ponownie zaczęła żyć. Dlatego też jest nazywana Zmartwychwstanką. To własnie ona towarzyszy nam podczas tegorocznych spotkań w Białym Tygodniu. Nasze serca tak jak ta Róża, potrzebują do życia przyjaźni, tej szczególnej, najważniejszej, przyjaźni z Jezusem. Dlatego przez ten czas Białego Tygodnia, będą nam towarzyszyć dwie róże, jedna pozbawiona wody. Jeszcze zielona, symbolizuje nam zapominanie o Jezusie. Druga dopiero dziś została zanużona w wodzie podczas kazania i już zaczęła się rowijać. To symbol naszych serc, w które przyjeliśmy Jezusa. Symbole naszego pragnienia pozostawania w tej przyjaźni, aby serca nasze żyły, wydawały owoc. Pod krzyżem rozwija się nowe życie, jak ta róża pod nim spoczywająca i rozwijająca się.  Daleko od krzyża, w zapomnieniu zamiera życie pozostawiając zasuszoną roślinę spragnioną wody, słońca i troski.

 DZIEŃ 1

 komunia 002    komunia 003

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Uroczystość I Komunii świetej

12 maja 2013 roku odbyła się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 39 dzieci po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego. Do tej chwili przygotowywali się w szkole, a także w czasie liturgicznych spotkań w kościele. Pomagali im w tym przygotowaniu rodzice, pani katechetka Jolanta Frydrych oraz ks. Zbigniew Mularczyk.

 

 
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

           damatka Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego została zainicjowana przez Błękitna Armię Matki Bożej Fatimskiej. Za zgodą Warszawskiej Kurii Metropolitalnej do Polski w 1987 przyniesli ją Ojcowie Paulini. Pierszy ośrodek powstał w Warszawie, skad rozprzestrzenił się na całą Polską. Dzieło to zyskało aprobatę i błogosławienstwo Ojca Św. Jana Pawła II, który podkreślał wielkie znaczenie modlitwy w ratowaniu dzieci poczętych. Duchowa Adopcja jest modlitwą trwającą 9 miesięcy w intencji jednego dziecka, którego narodowość i imię zna tylko Pan Bóg, a zagrożonego zabiciem w łonie matki. Odmawiając codziennie specjalną modlitwę i jedną tajemnicę Różanca Świętego, prosimy Boga o odwagę i miłość dla rodziców, aby zachowali swoje dziecko przy życiu. Przyrzeczenia odnawiane są co roku w Dniu Świętości Życia, który obchodzony jest w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie.

            W naszej parafii modlitwa ta jest obecna od 1996 roku, kiedy to spontanicznie podjęło ja kilka osób. Kiedy w 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził naszą sosnowiecką diecezję, z inicjatywy ówczesnego Proboszcza ks. kanonika Zygmunta Paszewskiego, kilkadziesiąt osób podjęło tę modlitwę i zostało wpisanych do Księgi Obrońców Życia, która to Księga została wręczona Papieżowi w Sosnowcu. Od tamtej chwili, co roku kilkanaście osób kontynuuje to dzieło. Również i w tym roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 8 kwietnia 2013 roku , kilkanaście osób złożyło na ręce ks. Proboszcza uroczyste przyrzeczenie modlitwy w obronie życia.

            Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można też poodejmować prywatnie, w każdym czasie, byle trwała ona przez 9 miesięcy. W zakrystii kościoła można wciąż otrzymać tekst modlitwy do użytku prywatnego. Chętnych do włączenia się w tę modlitwę zapraszamy.

opracowała: p. Maria Kalembka

 
Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę

wizytowka kaplani[1]Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w roku obecnym nasza parafia włączyła się w akcję strony www.kapłani.com.pl „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja miała miejsce w Wielki Czwartek (28 marca 2013) 80-u naszych parafian podjęło modlitwę za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi. Modlitwą zostali objęci nasi kapłani, wszyscy kapłani w Polsce, a także polscy kapłani pracujący za granicami Ojczyzny. Każdy otrzymał wizytówkę z imieniem kapłana i rokiem jego święceń kapłańskich. Byli wśród nich również biskupi z różnych części świata. Dar 30 dniowej modlitwy to najpiękniejszy dar, jaki można złożyć sługom Bożym w dniu ich świeta. Ufamy, że dzieło to będzie się rozwijać, aby poczucie odpowiedzialności za Kościół i jego kapłanów mogło wzrastać i szerzyć się pośród wiernych. A za każdą modlitwę podjętą w naszej intencji DZIĘKUJEMY!

 
Święcenie pokarmów

IMG 7977Fotorelacja pana Grzegorza Jasicy

Więcej…
 
Grób Pański

grob 010

Więcej…
 
Adoracja w ciemnicy

CIEMNICA 012

 

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 28

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 Koncert patriotyczny (50)

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę