Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Żeby widzieć naprawdę, zamknęli oczy

W minionym roku odeszli do domu Ojca:

ofiara mszy

+Helena Skubis, +Barbara Kowalska, Tadeusz Gołąb, +Andrzej Bednarski, +Barbara Baran, +Jan Misiek, +Karolina Wójtowicz, +Marian Paszewski, +Marian Imielski, +Stanisława Mrzygłód, +Jan Opala, +Jan Sośnierz, +Emilia Szlęzak, +Alfreda Leś, +Lucyna Lekston, +Stefania Stempel, +Elżbieta Probierz, +Stanisław Imielski, +Maria Paszewską, +Kazimierz Imielski, +Stanisława Stachowicz, +Stanisław Gnatek, +Jerzy Front, +Zbigniew Poremba, +Maria Dybich, +Józef Szlęzak, +Stefania Czarnota, +Wanda Latusek, +Stanisław Wroniecki, +Janina Cebula, +Robert Seroka, +Maciej Imielski, +Janusz Skubis, +Janina Niespodziewana, +Barbara Głowacka, +Bolesław Mączka, +Stefania Radecka, +Genowefa Środula, +Anna Łaskawiec, +Zbigniew Bartoszek, +Lilianna Puz, +Zenon Sioła, +Maria Lorek, +Józef Molęda, +Kazimiera Pęgiel, +Daniel Szyguła, +Mieczysław Probierz, +Wacław Gałka, +Wacława Łaskawiec, +Eugeniusz Wadowski, +Jacek Lorek, +Mirosława Probierz, +Eustachiusz Mączka, +Witold Mossór, +Stanisława Lorek, +Eugenia Fulbiszewska, +Jadwiga Głowacka, +Stefan Matyja, +Edward Leś, +Jan Łaskawiec, +Teodora Wisła, +Józef Zygmunt, +Jan Głąb, +Wiesława Dobczyńska, +Maria Jabłońska, +Kaja Satława, +Karolina Czerniak, +Janina Miś,+Seweryna Cebo.

Msza św. w intencji tych zmarłych odprawiona będzie na zakończenie oktawy modlitw za zmarłych t.j. 8 listopada 2013 roku o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy rodziny zmarłych, wszystkich bliskich, sąsiadów i znajomych. Prosimy przedstawiciela każdej rodziny, aby w czasie specjalnej prezentacji zechciał przynieść do ołtarza przygotowany wcześniej znicz. Będzie to znak, że pamiętamy i trwamy w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

 
Dzień Papieski w szkole.

DSCN009316 października 2013 r.obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w  Bolesławiu i Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Laskach XIII DZIEŃ Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia PAPIESKIEGO było- JAN PAWEŁ II PAPIEŻ DIALOGU. Na korytarzach uczniowie wykonali okolicznościową wystawę zdjęć,gdzie Papież prowadzi dialog z dziećmi,młodzieżą, rodzinami, chorymi oraz przedstawicielami innch wyznań.

Dla klas I-III zorganizowano konkurs na Najpiękniejszy różaniec z darów jesieni. Pomysły były bardzo ciekawe a różańce bardzo piękne. Pamiętamy ,że różaniec to ulubiona modlitwa Papieża.Młodsi uczniowie pisali również List do Papieża z prośbami i podziękowaniami zapewniając,że o Nim pamietają. Starsi uczniowie wraz z rodzicami upiekli kremówki papieskie i ciasta na kiermasz w ramach przeprowadzonej Akcji Charytatywnej.Akcję tą przeprowadzono zarówno w Szkole w Bolesławiu jak i Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Laskach.Zebrane środki pójdą na potrzeby uczniów.

W kl.IV-VI w Szkole w Bolesławiu,odbył się konkurs plastyczny o Janie Pawle 2 oraz na album p.t Historia Papieża Polaka.

 
Stanowisko Episkopatu

Bądźmy wrażliwi na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony dzieci i młodzieży

 

Dzieci i młodzież są wielkim skarbem całego narodu i nadzieją na jego dobrą przyszłość. Większość rodzin z wielką troską podejmuje trud ich wychowania. Jednakże w ostatnich miesiącach wielokrotnie media informowały o maltretowaniu dzieci, kaleczeniu ich, próbach zabójstwa dziecka przez rodziców, a nawet pozbawianiu ich życia. Wśród tych krzywd wołających o pomstę do nieba, jakich doznają dzieci, jest też i pedofilia. Jest ona jednym z najcięższych przewinień. Negatywna ocena tej krzywdy przez Kościół jest jednoznaczna, podobnie jak mocne i jednoznaczne są słowa Chrystusa: „kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza” (Mt 18,6). Dlatego też apelujemy o większą wrażliwość na krzywdę wyrządzaną dzieciom i młodzieży. Nie bądźmy obojętni na zło i nieprawość, jaka ich spotyka.

Więcej…
 
Któż jak Bóg?

odpust 01529 września każdego roku dla naszej wspólnoty parafialnej staje się szczególną uroczystością. W tym dniu uroczyście oddajemy cześć świętym Archaniołom Michałowi, Rafałowi i Gabrielowi. A że św. Michał jest szczególnym patronem tej parafii, więc jego liturgiczne święto staje się naszym świętem odpustowym. W tym roku naszym odpustowym modlitwom przewodził Ks. dr Kazimierz Mielczarek z diecezji częstochowskiej. Przez wiele lat byl seminaryjnym wychowawcą w Krakowie oraz wykładowcą teologii życia wewnętrznego. Z obfitości serca płynęły natchnione słowa o walce Michała z szatanem, która jak mówi Apokalipsa, przeniosła się na ziemię i skierowana jest przeciwko człowiekowi, by go od Boga odciągnąć. Dzisiaj tę walkę szatana ze złem możemy dostrzec zarówno w sobie samym jak i wokół nas, gdzie tworzone są nawet pewne sktruktury zła. Często to zło dokonywane jest zgodnie z procedurami, za którymi ukrywa się szatan posługujący się człowiekiem.

Więcej…
 
Odpustowy prezent

 Nie długo odpoczywało nasze parafialne "Kółko remontowe" Tym razem przedmiotem ich troski i pracy zarazem stała się figura Matki Bożej Niepokalanej z 1904 roku. Została ona ustawiona w miejscu, gdzie niegdyś stał stary kościół. Na jej postumencie widnieje napis: "O Maryjo Niepokalanie Poczęta -Módl się za nami -1904". Przez długi czas figura narażona była na działanie deszczu. Nie pomogło kilkakrotne malowanie. Od niedawna, za sprawą p. Józefa Kołkowskiego i jego pracowników, doczekała się nowego zadaszenia. To z kolei zachęcało do podjęcia prac konserwatorskich. Najpierw figura została wyczyszczona, uzupełniono braki, potem zakonserwowana i na nowo pomalowana. W pracach tych, oprócz stałych uczestników Kółka Remontowego pomagał p. Tomasz Sawicki, który z pędzlami w ręku dbał o piękny wygląd Maryi Niepokalanej.

Więcej…
 
Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego

TWC 024

 

Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego, przeżywany pod znakiem wychowania do wartości, zainagurowaliśmy w naszej parafii spotkaniem z najmłodszymi - uczniami klas I.  Przybyli oni do świątyni na mszę św. niedzielną o godz. 16.00 wraz z rodzicami. Tornistry, które przynieśli ze sobą wypełnione były ksiązkami i przeróżnymi przyborami szkolnymi. Po mszy św. Ks. Proboszcz poświęcił dzieciom wszystkie pomoce i tornistry oraz wręczył każdemu dziecku blok rysunkowy, kolorowy papier samoprzylepny, kredki i drobne słodycze. Teraz czekamy na rysunki, które obecali namalować pierwszoklasiści.

Więcej…
 
Czas niespodzianek

nowe 046nowe 024Pewną niespodzianką miało być to, co nadało ostateczny wygląd naszej świątyni. Po wielu tygodniach wytężonej pracy "Kółka Remontowego" wyczyszczone i pomalowane ławki zostały pokryte nowymi poduszkami, a krzesła doczekały się nowych jednakowych siedzisk. Mamy nadzieję, że te zmiany dodają uroku naszej świątyni i przyczynią się jeszcze bardziej do stworzenia w niej klimatu modlitwy.

Nowością  jest także zamontowana poręcz na schodach wiodących do świątyni. Jest to odpowiedź na wiele próśb naszych starszych parafian, którym trudno było wejść do kościoła, zwłaszcza w okresie zimowym. Niech służy jak najlepiej. Pragnę przy tej okazji podziękować panu Jóżefowi Kołkowskiemu i jego pracownikom za wykonanie poręczy i jej zamontowanie.

Więcej…
 
Cristiada

          cristGG DSC 5235

Ile warta jest wolność? „Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką. Obsadzie „Cristiady” przewodzi nominowany do Oscara Andy Garcia, odgrywający rolę generała Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku, który początkowo uważa, że niczym nie ryzykuje, przyglądając się wspólnie z żoną temu, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej. Jednakże generał, który wzbrania się z początku przed zaangażowaniem w sprawę, wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia. Zaczyna doceniać ofiarę, jaką muszą ponieść jego rodacy za prześladowanie religijne, i zmienia bandę rozwydrzonych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć. Generał ma niewielkie szanse w walce z wszechwładnym i bezwzględnym rządem, ale ludzie, których spotyka na swej drodze, młodzi idealiści, zadziorni renegaci, a przede wszystkim jeden, niezwykły nastolatek imieniem Jose, uświadamiają mu, że odwaga i wiara mogą narodzić się nawet wtedy, gdy już nie można liczyć na sprawiedliwość.

 Zwiastun filmu: http://youtu.be/Olw9V_hqz6I

 

 
Przydrożne kapliczki

wojtek 026 „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, 

   Choć macie sami doskonalsze wznieść. 

 Na nich się jeszcze święty ogień żarzy, 

I miłość ludzi stoi tam na straży, 

I wy winniście im cześć!”

                                                                Adam Asnyk

          Prawie każdą wieś polską zdobią przydrożne kapliczki i krzyże. Mają niekiedy wyszukane formy i kształty. Są charakterystycznym elementem przeważnie wiejskiego krajobrazu. Budowali je ludzie z przeróżnych przyczyn w ten sposób materializując stan swojego ducha. Powstawały często w ramach dziękczynienia za uratowanie życia, za wybawienie z kłopotów. Czasem w akcie skruchy bądź zadośćuczynienia. Innym razem wyrażały prośby, błagania o wstawiennictwo świętych przed Bogiem w ważnych ziemskich sprawach. Były także miejscem uświęcenia i oddawania czci Bogu, Najświętszej Maryi Pannie bądź świętym patronom. Przechodzień zdejmował czapkę, czynił znak krzyża a niekiedy także przystawał przed nimi w zamyśleniu. Ludzie często wieczorami gromadzili się przy nich na modlitwie śpiewając litanie bądź nabożne pieśni.

Więcej…
 
Wieczny opdoczynek racz mu dać Panie

250PX-~1

W dniu 3 września 2013 roku, po ciężkiej chorobie w wieku 77 lat zmarł Śp. Stanisław Kaszak, ojciec Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, Ordynariusza Diecezji Sosnowieckiej.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 6 września 2013 roku o godzinie 13.00 w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Choszcznie. Łącząc się w bólu z ks. Biskupem i jego rodziną pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o zmarłym Stanisławie.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 30

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę