Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Czas rekolekcji
PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
 
Na drodze Cię Jezu spotykam.

01Na drodze Cię Jezu spotykam

i krzyża Twojego dotykam.

Więć pójdę za Tobą cichutko,

by ulżyć choć trochę Twym smutkom.

Tymi słowami modliły się dzieci naszej parafii podczas ostatniej Drogi Krzyżowej. Oprócz śpiewanych słów piosenki przygotowały też piękne rozważania poszczególnych stacji. Szkoda tylko, że wciąż jest nas za mało. Ale ci, którzy dzisiaj przybyli, by dotknąć krzyża Chrystusowego, by Mu choć trochę ulżyć, na pewno żałować nie będą. Mogli z dumą wracać do domów jako współcześni Szymonowie z Cyreny lub współczesne Weroniki z odbiciem oblicza Jezusa w sercu. Przecież każde dotknięcie krzyża (także to, które dokonuje się w tym nabożeństwie) czyni nas mocniejszymi. A czy Ty byłeś z nami? Może zwyczajnie zapomniałeś, brakło ci czasu, albo wybrałeś komputer? Możesz jeszcze do nas dołączyć. Za tydzień o godz.18.30 też będzie Droga Krzyżowa!

Drogi bracie i siostro! Może masz więcej lat. Może nie jesteś już dzieckiem. Ale i Tobie potrzebne jest takie dotknięcie krzyża Chrystusa, byś w tych wszystkich swoich obowiązkach, trudnościach, zewsząd czyhających pokusach był mocniejszy. Czy znajdziesz czas, by choć raz uczestniczyć w wielkopostnej parafialnej Drodze Krzyżowej ? Zapraszamy w każdy piątek po mszy wieczornej.

Więcej…
 
Wejdź na drogę

   wpost 141 

 

 Naszym wejściem na drogę, która prowadzi do krzyża jest udział w nabożeństwach wielkopostnych:

 Droga Krzyżowa dla dzieci -  w każdy czwartek po mszy św. wieczornej.

 Droga Krzyżowa dla dorosłych – w każdy piątek po mszy wieczornej, czyli ok. godz. 17.30. Pierwsza droga krzyżowa w najbliższy piątek.

  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po mszy wieczornej. Zamiast kazania w czasie mszy św. wieczornej, będzie kazanie pasyjne w trakcie nabożeństwa.

 
Świat nie jest taki zły, gdy Bogu się mówi: tak.

0423 stycznia 2011 roku odbył się w naszej świątyni doroczny (już siódmy) Koncert Kolęd. W tym roku zaproszenie przyjęli:

Halina Kunicka i towarzyszący jej na pianinie Czesław Majewski.

Koncert składał się z dwóch części. Pierwsza z nich to najpiękniejsze polskie kolędy przeplatane poezją ks. Jana Twardowskiego. W drugiej części pani Halina przypomniała (ku wielkiej radości licznie zgromadzonej widowni) swoje największe przeboje. Wierzymy, że po każdym takim kolędowym spotkaniu, odradza się w nas nowy, piękny człowiek. I dlatego mogliśmy śpiewać, że świat nie jest taki zły, a dzięki nam, może nawet stać się lepszy.

Więcej…
 
Zaproszenie na Koncert Kolęd

Plakat

 
Życzenia noworoczne

        I znów zmienimy kalendarze na ścianach naszych domów, biur i zakładów pracy. Zrywać będziemy nowe kartki w oczekiwaniu na wieczność, która wydaje się nam czymś bardzo, bardzo odległym. Tymczasem św. Teresa z Lisieux przypomina: „Każda chwila to wieczność. Czas jest tylko złudzeniem, snem. Bóg widzi nas już w chwale i cieszy się z naszej wiecznej szczęśliwości”. Teraz jest chwila naszego zbawienia. Nie jutro, za tysiące lat. Teraz.

        Wszystkim naszym parafianom i gościom składamy najgorętsze życzenia. Byśmy każdy miesiąc, dzień i godzinę Nowego 2011 Roku umieli przeżywać w perspektywie wieczności. A święta Boża Rodzicielka – Maryja niech nas prowadzi po drogach tego świata, ucząc jak nasze „teraz” zamieniać na „wieczność”. Szczęść Boże !

 

 

 
W żłobie leży.

Zdjęcia autorstwa Pana Grzegorza Jasicy. Dziękujemy!

Więcej…
 
Życzenia świąteczne

IMG_9188a

Nie inne, nie lepsze, tylko prawdziwe ludzkie, człowiecze ciało wzięło Niemowlę w Betlejem z Przeczystej Panienki, Matki Boga- Człowieka. Człowieczeństwo Jego przemawia do nas zwykłym językiem ze żłobu zwierzęcego. Jest to głos ludzki, nasz głos płaczu i łez, wspólny los Syna Człowieczego z synami człowieczymi.

Zechciał Bóg stać się człowiekiem, byśmy- my ludzie, mogli uczestniczyć w Jego Bóstwie. Wszedł w komunię z nami, byśmy i my trwali w Komunii z Nim. Wszystkim naszym parafianom, jak również, odwiedzającym naszą parafię gościom, życzymy, by radość Narodzenia Pańskiego umacniała nas w jedności z Bogiem, pomagała nam przekraczać każdego dnia granice niemożności, rodziła tęsknotę za tym co duchowe  i za tym co w górze. Niech Boża Dziecina wyprasza każdemu potrzebne łaski, darzy pokojem i błogosławieństwem.

 

 
Zaproszenie na rekolekcje
Plan rekolekcji adwentowych 2010
 
Wymieńmy się
Autor: ks. Stefan Wyporski   
09.12.2010.
Wymieńmy się - akcja Caritas31 grudnia dobiega końca okres wymiany pieniędzy sprzed denominacji. Po tym dniu banknoty i monety sprzed 1995 r. ostatecznie stracą swoją wartość i będą jedynie pamiątką. Zanim jednak tak się stanie, można je wymienić na nowe złote włączając się w akcję NBP i Caritas Polska i w ten sposób pomóc najuboższym uczniom w Polsce. Uzyskana bowiem w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na opiekę nad dziećmi w ramach prowadzonego przez Caritas programu „Skrzydła”. 

Caritas Diecezjalna zwraca się więc z prośbą do Księży Proboszczów o zapowiedź i przeprowadzenie takiej zbiórki w parafiach w najbliższe niedziele, tak by zebrane środki mogły dotrzeć do siedziby Caritas do 15 grudnia, a stąd dalej do siedziby NBP. Zwracamy się z prośbą, by tam gdzie to jest możliwe w akcje włączyły się Zespoły Charytatywne i Szkolne Koła Caritas. Pozostałe parafie mogą przygotować puszkę do której parafianie będą mogli złożyć pieniądze sprzed denominacji.

ks. Stefan Wyporski
dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej


 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 20

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę