Start Aktualności Wydarzenia
Wydarzenia
Renowacja drzwi

drzwi 003Tradycyjnie już od lat, uroczystość odpustowa naszej parafii mobilizuje do podjęcia nowych prac gospodarczych i prządkowych przy parafii. W tym roku panowie: Zdzisław Szyndowski, Ryszard Chojowski, Andrzej Piaskowski, Jan Liszka, Augustyn Krzyśko, Władysław Białas, Józef Gorajczyk, Szczepan Czarkowski, Stanisława Nawara i Stanisław Stempniowski, czyli  "Parafialne Kółko Remontowe" postanowili przywrócić bocznym drzwiom kościoła ich pierwotny wygląd. Zniszczone zębem czasu,ale i warunkami atmosferycznymi wymagają dokładnego oczyszczenia i konserwacji. Przez kilka tygodni panowie dokładnie oczyszczają każde ze skrzydeł drzwi. Jest to praca bardzo trudna i  mozolna z uwagi na  wielokrotne pokrycie drzwi różnymi farbami i lakierami. Mamy nadzieję, że dzięki ich pracy, odnowione drzwi będą jeszcze bardziej zachęcać do przekroczenia progu świątyni na modlitwę.

 

Więcej…
 
Pielgrzymi trud

pielgrzymka 045W tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło z naszego dekanatu 104 pątników. Reprezentowali oni całą naszą wspólnotę parafialną i dekanalną. Modlili się bowiem za nas wszystkich. Dlatego też winni jesteśmy im szczególną wdzięczność. Serdeczne podziękowanie kierujemy najpierw w stronę ks. Tomasza, który przewodniczył grupie przez ostatnie cztery lata. To, że grupa fioletowa ma swoją doskonałą wewetrzną organizację, to jego zasługa, jak również ks. Dawia Kuczka. Za podjęty trud organizacji i duchowe przewodnictwo mówimy wielkie Bóg zapłać!. Dziękujemy wszystkim służbom:  porządkowej na czele z Piotrem Szlęzakiem, muzycznej i kwatermistrzowskiej. Słowa podziękowania należą się państwu Bogusławie i Krzysztofowi Skubisom oraz Jadwidze Bogackiej za przygotowania do pielgrzymki i prace na kuchni pielgrzymkowej. Nasze pielgrzymowanie mogło przebiegać spokojnie dzięki wsparciu wielu osób, którzy pomagali w formie produktów żywnościowych jak i ofiarami materialnym; Dziękujemy państwu Iwonie i Zbigniewowi Cieślikom, sklepom ‘Lewiatan’ z Bolesławia i Sławkowa, Marioli i Adamowi Łaskawcom za produkty spożywcze, Grażynie i Mirosławowi Sikorom, Bogusławie i Krzysztofowi Bieniom za warzywa, Stefani Czubajewskiej, Barbarze Wójcik, Justynie Skubis, Marii Grabowskiej, Teresie i Marianowi Odiasom za ciasta dla całej pielgrzymki, O.S.P. w Laskach za kuchnie polową, Kołu Gospodyń z Ujkowa Nowego za wypożyczenie termosów, Markowi Kiełtyce i piekarni EMK z Olkusza za codzienny dowóz chleba, Jackowi Czekajowi, Arturowi i Wojciechowi Kotulskim i firmie In – Gremio, Mariuszowi Skorusowi i firmie Mar-Bud, państwu Agnieszce i Mirosławowi Ćwięczkom z Podlipia, Piotrowi Szlęzakowi, Teresie i Andrzejowi Piaskowskim, Leszkowi Stenclowi, spółkom Bol–Oil, Bol–Term, Bolesław Recykling za wsparcie finansowe dla całej pielgrzymki. Na końcu dziękujemy samym pielgrzymom za ich świadectwo wiary i obietnice, że za rok znów wyruszą na pielgrzymi szlak.

Spotkanie popielgrzymkowe dla grupy fioletowej w niedzielę 19 sierpnia 2012. Rozpoczyna się ono mszą św. o godz. 16.00, a swoją kontynuację mieć będzie przy ognisku. Zapraszamy

 
Renowacja rozety

rozet 036Rozeta (okrągłe okno nad wejściem do naszej świątyni), swoim wyglądem być może nie wzbudzała szczególnego zachwytu, ale też  nikt nie przypuszczał, że jej stan techniczny jest aż tak zły. Ujawniły go dopiero prace renowacyjne przy frontonie kościoła. Możliwość dokładnego obejrzenia z wysokości rusztowań, pozwoliła stwierdzić, że wymaga ona natychmiastowego remontu. Zachodziło bowiem  niebezbieczeństwo wypadnięcia poszczególnych elementów ramy jak i szyb.

Więcej…
 
Zagrody nasze widzieć przychodzi...

Fotorelacja Piotra Szlęzaka z Uroczystości Bożego Ciała

Więcej…
 
Jezu ufamy Tobie !

Milosierny 024

Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Bł. Jana Pawła II

Fotorelacja pana Grzegorza Jasicy

Więcej…
 
Jezu, Ty jesteś tu naprawdę!

Jezu, Ty jesteś tu naprawdę! Tak śpiewały dzieci kals II przystępując po raz pierszy do Komunii św. Tymi słowami wyznawały swoją wiarę w obecność Chrystusa pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina

Więcej…
 
Święcenia Diakonatu

diakonatW początkach działalności Kościoła, Apostołowie wybrali sobie siedmiu mężczyzn aby im pomagali, aby służyli. Tak też dzieje się po dziś dzień. Obrzęd ustanowienia nowych diakonów (z greckiego sług), dokonuje się poprzez uroczyste włożenie rąk na kandydatów.

W tym roku święcenia diakonatu odbędą się 12 maja 2012 r. o godz. 10.00, w kościele pod wezwaniem Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Bolesławiu. Wybór naszej parafii na miejsce święceń, jest wielkim wyróżnieniem, dlatego zechciejmy licznie uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu.

W naszej świątyni święcenia przyjmie czterech alumnów, są nimi: Marcin Lech z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Wolbromiu, Dawid Marek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Róży (diecezja Tarnowska), Tobiasz Mazur z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kwaśniowie oraz Robert Tomasik z parafii Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Bolesławiu.

                                        Kl. Dawid Marek   Kl. Marcin Lech 

                                       Kl. Robert Tomasik   Kl. Tobiasz Mazur

Zapraszamy, zatem do towarzyszenia ty czterem, młodym ludziom w jednej z ważniejszych chwil ich życia. Towarzyszmy im swoja obecnością i gorącymi modlitwami.

 

 
Grób Pański 2012

Tegoroczny Grób Pański

001

Więcej…
 
Niedziela Palmowa -Bierzmowanie

028

Więcej…
 
Misterium Męki Panskiej

15

Misterium Męki Pańskiej to wydarzenie, które nie tylko pozwala nam przeżyć głębiej tajemnicę śmierci Pana Jezusa. Ono także przygotowuje nas na przeżycie prawdy o Zmartwychwstaniu Chrystusa. 26 marca, na deskach teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale i uczestniczyć w tym niezwykłym misterium. Niemal 150-osobowy zespół teatralny, który tworzą całe rodziny, niezwykła scenografia, przepiękne oryginalne stroje przywiezione z Ziemi Świętej, cudowna muzyka, wspaniała gra aktorów, pozwoliły nam przenieść się w miejsca biblijne i towarzyszyć Jezusowi na Jego drodze. Kto nie był, niech żałuje, a kto był, niech sobie przypomni.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 24

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę