Start Aktualności Wydarzenia Dobrzy Nauczyciele...
Dobrzy Nauczyciele...

„Dobrzy nauczyciele  potrafią przekonać  swoich uczniów, że nauka nie jest narzuconym ciężarem, ani ograniczeniem swobody, lecz fascynującą przygodą i kluczem do wolności większej, niż dotąd doświadczyli.” Już od pięciu lat, pedagodzy i wychowawcy pracujący w placówkach oświatowych naszej parafii, którzy tak rozumieją swoją misję i powołanie i którzy pragną być takimi „dobrymi nauczycielami” spotykają się w przededniu Święta Edukacji na mszy świętej w parafialnej świątyni.

I choć nie jest to dla nich jakiś obowiązek, czy przymus, to jednak stała grupa przychodzi do największego Nauczyciela –Chrystusa, by przynieść mu dotychczasowe owoce swej pracy i u Niego poszukać sił i motywacji do dalszej, trudnej i wymagającej pracy wychowawczej. Nie inaczej było także tego roku. 13 października  o godz. 17.00 sprawowana była Eucharystia w intencji wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Swój udział w niej, bardzo pięknie podkreśliły panie dyrektorki.  Pani Agata Borkiewicz, jak na polonistkę wypada, bardzo pięknie  przekazała, wydobyła treść i sens Słowa Bożego. Ks. Mariusz Biśta –katecheta w Zespole Przedszkolno-Szkolo-Gimnazjalnym w Podlipiu, w homilii mówił o nauczycielu jako pomocniku człowieka w odkrywaniu Bożej myśli zawartej w dziele stworzenia. Wszystkie bieżące sprawy, niepokoje, ale i radości, którymi żyją wychowawcy, przedstawiła w modlitwie powszechnej Kościoła pani dyrektor Bogusława Swoboda . W czasie nabożeństwa różańcowego, także dzieci i młodzież modliły się za swoich nauczycieli. Natomiast po zakończeniu modlitw w kościele była jeszcze okazja do spotkania przy kawie i herbacie w sali maryjnej na plebanii. Wszystkim wychowawcom, pedagogom, jak również pracownikom oświaty z okazji ich święta życzymy, by wzór Chrystusa -Nauczyciela był dla nich inspiracją i mocą w codziennym trudzie posługiwania i wychowywania młodego pokolenia.

 

 

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 

 LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę