Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże zachęca nas, by nasze codzienne niepokoje nie przesłoniły nam życia duchowego, osobistej relacji z Bogiem.

2.   Dzisiaj z racji przypadającego w tym tygodniu święta św. Krzysztofa –patrona kierowców i podróżujących modlimy się ich intencji oraz poświęcimy pojazdy mechaniczne. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportowych dla polskich misjonarzy, pracujących w najodleglejszych zakątkach świata.

3.  W przyszłą niedzielę, 28 lipca na wszystkich mszach św. będziemy gościć w naszej parafii państwa Monikę i Szymona Cieżaków. Jest to młode małżeństwo, które w ramach wolontariatu misyjnego, w najbliższym czasie wyjedzie na misję do Manaus, Brazylijskiego miasta leżącego w sercu puszczy Amazońskiej. Opowiedzą nam o swojej dotychczasowej pracy na misjach, a także będziemy mieli okazję wesprzeć ich finansowo w ich dziele misyjnym.

4.  Można się już zapisywać na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Chcemy złożyć u stóp Jasnogórskiej Pani wszystko to, czym żyliśmy przez miniony rok i najbliższą przyszłość. Każdy z nas ma własne intencje. Zachęcamy by osobiście zanieść je do Maryi. Przy tej okazji ponawiamy prośbę do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć pielgrzymkę finansowo. Choć trudno mówić o jakimś luksusie w czasie pielgrzymki, to jednak konieczne są pewne koszty z wiązane z jej organizacją. W tym roku chcemy wymienić nagłośnienie. Jednocześnie chcielibyśmy, by uczestnicy ponosili jak najmniejsze koszty. W zamian obiecujemy pamięć w modlitwie. Ponawiamy też zachętę, by składać swoje ważne intencje na kartach. Zostaną one wplecione do wspólnej pielgrzymkowej modlitwy.

5.  Prosimy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św.

6.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności: +Grażyna Szczurek. Niech dobry Bóg wprowadzi skróci jej cierpienia czyśćcowe i wprowadzi do niebieskiej chwały.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tym, jak walczyć z rozproszeniami w modlitwie. Któż ich nie ma? Jak z nimi walczyć? Warto poszukać pomocy. Jak co tydzień polecamy tez tygodnik katolicki NIedziela.

8. John Ruskin mówił: „Jedna myśl, mała uprzejmość są czasem więcej warte niż olbrzymie kwoty pieniędzy”. Pamiętajmy o tym w najbliższym tygodniu. Wart w ten sposób wzbogacać innych i siebie samych.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę