Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam, że o naszym życiu Ewangelią świadczy nie słowna deklaracja, ale to, w jaki sposób odnosimy się do innych i pomagamy potrzebującym.

2.  Za tydzień 21 lipca z racji święta św. Krzysztofa –patrona kierowców i podróżujących będziemy się modlić w ich intencji oraz poświęcimy pojazdy mechaniczne. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportowych dla polskich misjonarzy, pracujących w najodleglejszych zakątkach świata.

3.  Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd 20 lipca (sobota) o godz. 3.00 rano i powrót w godzinach wieczornych. Koszt 80 złotych. Zapisy w zakrystii.

4. W dniach od 9 do 13 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Warto podziękować za dobro obecne w naszym życiu i prosić o pomoc w tym wszystkim co jeszcze ważnego przed nami. To wszystko możemy złożyć u stóp Jasnogórskiej Pani. Zdecydowanych prosimy o zapisy do grupy fioletowej. Przy tej okazji zwracamy się też do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć pielgrzymkę finansowo. Chcemy w tym roku wymienić nagłośnienie i umożliwić udział wszystkim po jak najmniejszych kosztach. Ze strony pielgrzymów obiecujemy przez całą drogę pamięć w modlitwie.

5.  Prosimy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św.

6.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności: +Stanisław Pietracha, Jan Waszkiewicz i Włodzimierz Patocki. Niech dobru Bóg wprowadzi ich do życia wiecznego, które obiecał im na chrzcie świętym.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o tym, czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Bożej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa. Warto też sięgnąć po rozmowę z Ewą Błaszczyk, która załozyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce. Jak co tydzień polecamy również tygodnik Niedziela.

8.  Św. Alojzy Orione mówił: „Dwóch rzeczy nam potrzeba: dużo modlitwy i dużo miłości”. Jednego i drugiego niech nam nie zabraknie w nadchodzącym tygodniu.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę