Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą
Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam, że Jesteśmy posłani, aby głosić prawdę o przybliżeniu Królestwa Bożego. Miejscem najtrudniejszej wali o wierność Bogu i dawania świadectwa jest nasze codzienne życie.

2. 13 lipca, a więc w najbliższą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00, potem nabożeństwo, różaniec fatimski i procesja maryjna wokół świątyni. Zapraszamy wszystkim czcicieli Matki Bożej.

3. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd 20 lipca (sobota) o godz. 3.00 rano i powrót w godzinach wieczornych. Koszt 80 złotych. Zapisy w zakrystii.

4.   Już dzisiaj zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona od 9 do 13 sierpnia. Tyle różnych intencji możemy zanieść w pielgrzymce do tronu Matki Bożej, własne i naszych bliskich, którzy sami iść już nie mogą. Warto podziękować za dobre chwile i wydarzenia minionego roku. Może jeszcze coś ważnego przed nami. To wszystko możemy złożyć u stóp Jasnogórskiej Pani. Zapraszamy wszystkich do grupy Fioletowej.

5.  Zachęcamy, by w czasie wakacji osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi przychodziły kilkanaście minut przed mszą św. Może się bowiem niekiedy tak zdarzyć, że będzie tylko jeden kapłan i wtedy zawsze będzie spowiadał przed mszą świętą.

6.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym wyjaśnienie , jak rozumieć i traktować modlitwę ks. Dolindo „Jezu, Ty się tym zajmij.” Polecam też rozmowę z ks. Tomaszem Horakiem o tym jak przezywać bolesne problemy dzisiejszego Kościoła, (kiedyś głosił u nas rekolekcje). warto sięgną też po tygodnik Niedziela.

7.  Francois De La Rochefoucauld mówił: „Tracimy tyle czasu na rzeczy pilne, że nie starcza nam go na rzeczy ważne”. Obyśmy w tym wakacyjnym tygodniu znaleźli czas na wszystko.  

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę