Jeszcze jeden świadek historii.

171Jakiś czas temu informowaliśmy o niezwykłym znalezisku. Na ternie starej kaplicy w Tłukience został znaleziony stary, mocno zniszczony kielich mszalny. Zakopany w ziemi przeleżał z pewnością od czasu opuszczenia tejże kaplicy. Ktoś zauważył wystający z ziemi przedmiot i zainteresował się nim bliżej. Okazało się, że jest to właśnie kielich z wygrawerowanym napisem: „W ciężkich chwilach dla parafii Bolesław, ofiarował ten kielich ks. Władysław Lorek 25.08.1958 rok.” Dzieci I –komunijne w roku 2018 postanowiły sfinansować renowację tegoż kielicha. Już w trakcie prac renowacyjnych okazało się, że kielich jest starszy niż wygrawerowna data. Może liczyć sobie już około 120 lat. Choć mocno zniszczony nie nadaje się obecnie do sprawowania Eucharystii, to jednak odnowiony jest jeszcze jednym niemym świadkiem historii naszej parafii. Dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom składamy podziękowanie za ich ofiarę.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej