Start Aktualności Wydarzenia Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

2811 listopada 2018 roku stanie się datą szczególną. W całym kraju trwały uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszędzie świętowano, w miastach i na wioskach. I choć nie zasze razem, to i tak było to świeto wszystkich Polaków. W te obchody wpisuje się także nasza parafia. Mieliśmy to szczęście, że w tak ważnym dniu Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił w naszym kościele Ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Po mszy św. natomiast mogliśmy uczestniczyć w koncercie laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Po długich przesłuchaniach ( do konkursu zgłosiło się 115 uczestników) jury składzie: Przewodniczący : Leszek Piskorz  (krakowski aktor, reżyser i wykładowca akademicki związany przez całe swoje życie zawodowe ze Starym Teatrem), Gabriela Stańdo (wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Jazzu), Natalia Kuroś – (wokalistka, pedagog, trener wokalny, nauczyciel emisji głosu w obszarze prywatnej działalności edukacyjnej) zakwalifikowała do udziału w koncercie laureatów i nagrodziła następujących uczestników:

Kategoria -Przedszkola: I miejsce: Karol Kalembka (Publiczne Przedszkole S. Prezentek w Bukownie) II miejsce: Maja Kozioł (Pracownia "Pozytywka przy CK w Bolesławiu), III miejsce: Emilia Szymańska (Osiedlowy Klub "Bakcyl" w Sosnowcu),

Kategoria- Dzieci z klas I-III: I miejsce: Natalia Gomółka (Szkoła Podstawowa w Bolesławiu), II miejsce: Karolina Siudyka (Studio Efendi Clue w Bukownie), III miejsce: Lena Tambor (Studio Efendi Clue w Sławkowie)

Kategoria -Dzieci klas IV -VI: I miejsce: Emilia Kańczuga (Olkusz), II miejsce: Julia Mika (Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Sosnowcu), III miejsce: Patrycja Sinicka (Szkoła Podstawowa nr. 6 w Sosnowcu),

Kategoria: Młodzież klas VII-VIII SP i III Gimnazjum: I miejsce: Iwona Krzystanek (Bolesław), II miejsce: Hanna Gołąb (Studio Efendi Clue w Bukownie), III miejsce: Tomczyk Patrycja (Pracownia "Pozytywka przy CK w Bolesławiu),

Kategoria: Szkoły ponadgimnzjalne i dorosli: I miejsce: Alicja Gajda (Osiedlowy Klub "Bakcyl" w Sosnowcu, II miejsce: Wiktoria Kieca (Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Strzegowie), III miejsce: (Katarzyna Adamczyk -Drożyńska ((Studio Efendi Clue w Sławkowie)

Jury z okazji rocznicy 100 lecia odzyskania Niepodległości przyzanało też nagrodą specjalną Grand Prix Konkursu, którą zdobył Antoni Zimnal (Sosnowiec)

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę