Start Aktualności Wydarzenia Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

2811 listopada 2018 roku stanie się datą szczególną. W całym kraju trwały uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszędzie świętowano, w miastach i na wioskach. I choć nie zasze razem, to i tak było to świeto wszystkich Polaków. W te obchody wpisuje się także nasza parafia. Mieliśmy to szczęście, że w tak ważnym dniu Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił w naszym kościele Ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Po mszy św. natomiast mogliśmy uczestniczyć w koncercie laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Po długich przesłuchaniach ( do konkursu zgłosiło się 115 uczestników) jury składzie: Przewodniczący : Leszek Piskorz  (krakowski aktor, reżyser i wykładowca akademicki związany przez całe swoje życie zawodowe ze Starym Teatrem), Gabriela Stańdo (wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Jazzu), Natalia Kuroś – (wokalistka, pedagog, trener wokalny, nauczyciel emisji głosu w obszarze prywatnej działalności edukacyjnej) zakwalifikowała do udziału w koncercie laureatów i nagrodziła następujących uczestników:

Kategoria -Przedszkola: I miejsce: Karol Kalembka (Publiczne Przedszkole S. Prezentek w Bukownie) II miejsce: Maja Kozioł (Pracownia "Pozytywka przy CK w Bolesławiu), III miejsce: Emilia Szymańska (Osiedlowy Klub "Bakcyl" w Sosnowcu),

Kategoria- Dzieci z klas I-III: I miejsce: Natalia Gomółka (Szkoła Podstawowa w Bolesławiu), II miejsce: Karolina Siudyka (Studio Efendi Clue w Bukownie), III miejsce: Lena Tambor (Studio Efendi Clue w Sławkowie)

Kategoria -Dzieci klas IV -VI: I miejsce: Emilia Kańczuga (Olkusz), II miejsce: Julia Mika (Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Sosnowcu), III miejsce: Patrycja Sinicka (Szkoła Podstawowa nr. 6 w Sosnowcu),

Kategoria: Młodzież klas VII-VIII SP i III Gimnazjum: I miejsce: Iwona Krzystanek (Bolesław), II miejsce: Hanna Gołąb (Studio Efendi Clue w Bukownie), III miejsce: Tomczyk Patrycja (Pracownia "Pozytywka przy CK w Bolesławiu),

Kategoria: Szkoły ponadgimnzjalne i dorosli: I miejsce: Alicja Gajda (Osiedlowy Klub "Bakcyl" w Sosnowcu, II miejsce: Wiktoria Kieca (Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Strzegowie), III miejsce: (Katarzyna Adamczyk -Drożyńska ((Studio Efendi Clue w Sławkowie)

Jury z okazji rocznicy 100 lecia odzyskania Niepodległości przyzanało też nagrodą specjalną Grand Prix Konkursu, którą zdobył Antoni Zimnal (Sosnowiec)

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej