Start Aktualności Wydarzenia Wisła i Zagłębie
Wisła i Zagłębie

IMG 20180509 200728Na 9 maja 2018 roku na godz. 20.30 wyznaczone zostało spotkanie ekstraklasy pomiędzy Wisłą z Krakowa i Zagłębiem Lubin. Właśnie na ten mecz wybrała się 20-osobowa grupa ministrantów z naszej parafii poszerzona o kolegów i koleżanki oraz rodziców w roli opiekunów. Wielu z nich było po raz pierwszy na tak dużym stadionie i po raz pierwszy ogłądało mecz na żywo (na stadionie). Nic więc dziwnego, że z niecierpliwością oczekiwali na wyjazd, a gdy już autokar podjechał biegiem wsiadali do środka. Przed meczem była okazja by zrobić pamiątkowe zdjęcia, tak przed stadionem jak i na stadionie. Po wejściu na stadion koniecznie trzeba pomalować twarze barwami krakowskiej Wisły i już spokojnie można zasiąść na trybunach, by oczekiwać wielkiego widowiska.

Niepełnosprawni odczytali składy drużyn, dzieci wyprowadziły piłkarzy na boisko (szkoda, że nie nasze). Jeszcze chwila ciszy poświęcona zmarłemu trenerowi, ostatnie poprawki, mobilizacje i się zaczęło. Walka była bardzo wyrównana. Wielu z nas miało spory kłopot w kibicowaniu, bo po stronie wiślackich przeciwników, w drużynie Zagłębia Lubin doskonale grał piłkarz nam bliski, nasz parafianin -Alan Czerwiński. Dwukrotnie spotykał się z nami i udzielał nam piłkarskich porad, prowadził trening przed meczami ministranckimi. W dużej mierze właśnie dlatego jechaliśmy na ten mecz. Czy więc wypadało kibicować przeciwko niemu? To rozdarcie towarzyszyło nam cały mecz. Ostatecznie wynik rozstrzygnął się na boisku. Wisła pokonała Zagłębie 3:0. Dla nas w drużynie Zagłębia najlepszy był oczywiście Alan. Może kiedyś zagra w barwach Wisły? Póki co życzymy mu występów w koszulce z białym orłem na piersi. I to jak najszybciej. Wtedy też pojedziemy na jego mecz ! Tym razem cieszyliśmy się ze zwycięstwa Wisły Kraków. Radośni wracaliśmy do domów, bo mimo późnej pory jutro trzeba było wstawać do szkoły. Ale warto było!

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę