Start Aktualności Wydarzenia Nocna Droga Krzyżowa
Nocna Droga Krzyżowa

 

II Sławkowska Nocna Droga Krzyżowaimages078Y3H8N

„Ja jestem drogą i prawdą i życiem”

Wyruszamy 23 marca po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 17.30 z kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie.  Zakończenie ok. godz. 24.00 w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach, ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego, a następnie powrót do Sławkowa.

 WIĘCEJ INFORMACJI DOT. ORGANIZACJI

SŁAWKOWSKIEJ NOCNEJ DROGI KRZYŻOWEJ (SNDK)

         Trasa II Sławkowskiej Nocnej Drogi Krzyżowej: Sławków – Bukowno - Podlesie - Płoki. Odległość 20 km. Trasa prowadzi w połowie drogami leśnymi, a druga połowa to drogi asfaltowe. Idziemy grupą zorganizowaną więc obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik ubrany jest w odblaskową kamizelkę.

         W czasie przemarszu wszystkich uczestników obowiązuje reguła milczenia, bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady, aby nie utrudniać innym uczestnikom modlitwy i medytacji. Wyjątkiem są rozważania stacji drogi krzyżowej i modlitwa przy tych stacjach oraz krótkie postoje tzw. techniczne.

         Należy pamiętać, że trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej wcześniej przygotować fizycznie i psychicznie. Zaopatrzyć się w termos z gorącym napojem oraz żywność wysokoenergetyczną.

         SNDK przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, natomiast nieletni mogą wziąć w niej udziałtylko i wyłącznie pozostając pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub innej wyznaczonej osoby pełnoletniej. Każdy uczestnik SNDK będzie ubezpieczony oraz będzie miał zapewniony powrót autokarem do Sławkowa. Koszt uczestnictwa w SNDK to 15zł. Płatne przy zapisie.

Wszelkie informacje tel. 502 479 607

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę