Jasełka

Okres Bożego Narodzenia, to nie tylko szopki i piękne polskie kolędy śpiewane w kościołach. To także czas Jasełek. Ta forma opowiadania Ewangelii o narodzeniu Jezusa jest również bardzo powszechna i lubiana. Wystawiąją je dzieci i dorośli. Angażują się wszyscy, dzieci, rodzice, babcie i dziadkowie. Każdy pomaga w przygotowaniu strojów (skromnych i bardziej bogatych). Każde przedstawienie ma swoją widownię. I również w tym tkwi ich urok i piękno.

 

Wierne tej tradycji, dzieci ze szkoły podstawowej w Laskach, z wielkim zaangażowaniem i pasją przedstawiły nam swoje Jasełka w uroczystość Objawienia Pańskiego. Pod opieką i kierownictwem p. katechetki Jolanty Frydrych wystąpiły dla mieszkańców Lasek i Kolonii przed mszą świetą w laskowskiej kaplicy.

Każdego roku wyjeżdżamy też na przedstawienie jasełkowe do teatru w Cieszynie. Tam od lat, amatorski zespół złożony z rodzin parafii cieszyńskich przygotowuje duchową ucztę złożoną z bogactwa strojów, muzyki i tańców. Jak co roku, największą radość wywołują dzieci przebrane za małe owieczki. W tym roku wśród uczestników wyjazdu była spora grupa dzieci. Razem z nami były też dzieci ze świetlicy środowiskowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po zakończonym spektaklu udało się nam zrobić zdjęcia z jasełkowymi aktorami. Mam nadzieję, że wszyscy byli uradowani.

 

 

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 

 LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę