Start Aktualności Wydarzenia Nasi bohaterowie
Nasi bohaterowie

IMG 20171216 144612Niektórzy zaczynają żartować, że nasi ministranci oprócz pełnienia służby przy Chrystusowym Ołtarzu, zaczynają przypominać mały klub sportowy. W tym żartobliwym określeniu, jest ziarno prawdy, bowiem w minioną sobotę, 16 grudnia, nasza mała, piłkarska reprezentacja w składzie: Jakub Stempniewski, Janusz i Mateusz Wojna, Antoni Bobak, Łukasz Warwas, Mikołaj Filipowicz udała się do sławkowskiego liceum im. Jana Pawła II, aby wziąć udział w kolejnym już turnieju piłki nożnej na hali, rozgrywającego się na stopniu diecezjalnym. Odbywał się on w trzech kategoriach wiekowych: Ministranci, Lektorzy młodsi, Lektorzy starsi. W każdej z wymienionych kategorii występowało po osiem drużyn. Fakt, iż obecność na piłkarskich meczach rozgrywanych na różnych szczeblach, nie jest dla naszych ministrantów niczym nowym (mecze towarzyskie odbywające się na naszym parafialnym boisku również są świetnym treningiem), sprawił, że dominowaliśmy na szkolnej hali.

Pierwszą poważną, a zarazem dostarczającą wiele emocji sytuacją, były rzuty karne podyktowane remisowym wynikiem. W trzecim strzale nasz reprezentant przestrzelił bramkę, sędzia więc zakończył mecz na naszą niekorzyść. Gdy mieliśmy już wracać do domu „na tarczy” okazało się, iż arbiter popełnił błąd i rzuty karne należy powtórzyć. To dodało nam skrzydeł i tym razem udało nam się posyłać piłkę raz za razem w bramkę przeciwnika. Dopiero w samych finałach zdołała nas powstrzymać reprezentacja ministrantów z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie. Te swoiste „dekanalne derby” były dla naszych ministrantów kubłem zimnej wody, bowiem dotychczasową pewność siebie, skutecznie ostudziła futbolówka, która była pięciokrotnie wyjmowana z naszej bramki. Pomimo przegranej, nasza drużyna zajęła wysokie, drugie miejsca, co pozwoliło nam wrócić z pucharem i srebrnymi medalami na szyi.

 

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę