Sportowe emocje

IMG 20160528 124941Nasza ministrancka reprezentacja piłkarska, w sobotę 28 maja, tuż po godzinie 8:15 wybrała się do Klucz, gdzie czekały na nią wielkie sportowe emocje. Jak co roku bowiem, odbywały się tam Diecezjalne Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej. Brzmi poważnie i tak też było za sprawą profesjonalnej oprawy oraz przygotowania turnieju. Udział w nim wzięło kilkanaście ministranckich drużyn z całej naszej diecezji, podzielonych na cztery kategorie: ministranci młodsi, ministranci starsi, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi (my walczyliśmy w najmłodszej grupie wiekowej). Punktualnie o godzinie 9:00, na orliku i przylegającym do niego boisku, przywitał nas wójt gminy Klucze, pan Norbert Bień, wraz z organizatorem rozgrywek, księdzem Mariuszem Dydakiem - diecezjalnym duszpasterzem Służby Liturgicznej Diecezji Sosnowieckiej. Po ciepłym i miłym przywitaniu, rozpoczęliśmy nasze mistrzostwa modlitwą, po której każda z drużyn z nadzieją na zwycięstwo, rozpoczęła grę. Ta była bardzo zażarta i zaciekła. Z racji, iż były to finały – wcześniej odbywały się bowiem eliminacje, najpierw na stopniu dekanalnym, a następnie rejonowym – w naszej grupie wiekowej wystąpiły oprócz naszej, dwie drużyny: z Olkusza i z Giebła.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z reprezentacją ministrantów z Olkusza, którzy niestety nas pokonali 4:1. Główną przyczyną porażki było niedocenienie rywali, a właściwie ich liczby - czterech na sześciu możliwych grających. Przed kolejnym meczem, tym razem z ministrantami z Giebła, musieliśmy się dobrze przygotować. Nasi przeciwnicy, którzy bez problemów wygrali z olkuskimi ministrantami, nieco nas zaniepokoili. Szybka ocena sytuacji, ustalenie strategii, zmiany pozycji na boisku, zaowocowały nie tylko olbrzymimi emocjami, ale co najważniejsze, zwycięstwem nad drużyną z Giebła. Trzeba wspomnieć o naszym najmłodszym stażem ministrancie, Patryku Kaliwodzie, który po mistrzowsku zatrzymywał piłki posyłane do naszej bramki przez przeciwników. Szansę na złoto ciągle były realne, gdyż każda z drużyn miała na koncie jedną wygraną i jedną porażkę. Sędziowie zadecydowali więc o przeliczeniu bramek na punkty. Niestety w tym matematycznym już starciu przegraliśmy i musieliśmy się zadowolić trzecim miejscem. Po skończonych sportowych rywalizacjach, przyszedł czas na posiłek i rozdanie nagród oraz dyplomów. Mamy nadzieje, że za rok uda nam się osiągnąć najwyższe miejsce na podium, nie tylko w piłce nożnej, ale i również w innych dziedzinach sportowych. Tymczasem pozostaje nam cieszyć się zasłużonym medalem i gorąco dopingować naszą reprezentację narodową, w zbliżających się Mistrzostwach EURO 2016 we Francji.

Na zakończenie pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Iwonie Leśniak za – kolejny już raz – pomoc w dowiezieniu zawodników na miejsce rozgrywek J

Skład naszej drużyny: Marcel Leśniak – kapitan, Tymon Dziechciarz, Janusz Wojna, Mateusz Wojna, Mikołaj Filipowicz, Łukasz Burzyński, Patryk Kaliwoda - bramkarz

 

IV Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 

 LOGO LONKURSU

Koncert2019 (53) 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę