Start Wspólnoty
Wspólnoty
Godzinki O Niepokalanym Poczęciu NMP

godzinki_o_niepokalanym[1]Wszyscy lubimy śpiewać Godzinki do Matki Bożej, ale nie zawsze rozumiemy zwroty z Pisma Świętego zawarte w poszczególnych hymnach, dlatego to opracowanie pomoże nam lepiej zrozumieć treści zawarte w hymnach.

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Godzinki zostały ułożone z końcem XV wieku. Podzielono je podobnie jak dzielą się pacierze kapłańskie zwane „Godzinami kanonicznymi”. Stąd powstała zdrobniona nazwa „Godzinki”. Stolica Apostolska zatwierdziła je już w 1615 roku. Dokładny przekład polski wydrukowano już w 1616 roku. Nieznany autor był rozczytany w Piśmie św., dlatego z Niego czerpał myśli, zwroty i obrazy. Aby ułatwić rozumienie tej modlitwy, postaramy się krótko wyjaśnić niektóre biblijne tytuły nadawane Matce Bożej.

 

Więcej…
 
Nieustająca modlitwa.

ModlitwaDziś odbyło się kolejne spotkanie Róż Żywego Różańca naszej parafii. Najpierw na spotkaniu Panie Zelatorki odebrały koperty z intencjami modlitwy na cały rok dla swoich Róż. Potem odbyło się spotkanie, którego tematem była pomoc Ducha Świętego w modlitwie. Staramy się także ułożyć następne spotkania i naszą pracę. Szczególnie zwracając uwagę na działalność modlitewną, która jest podstawą naszej wspólnoty, oraz na pomoc modlitewną dla naszej parafii i parafian. Stąd do intencji Apostolstwa Modlitwy dodaliśmy swoje.

 

Więcej…
 
Na św. Cecylii.

Na świętej Cecylii o parafialnej scholce.

Schola mala
Święta Cecylia, patronka muzyki liturgicznej zaprasza nas do przyjrzenia się naszej parafialnej scholi, do podsumowania jej działalności. Warto jednak zacząć od tego, co jest naszym najważniejszym charyzmatem, co jest u podstaw naszej działalności.

 

 

Więcej…
 
Kto śpiewa, modli się podwójnie.

 

 

W sobotę 6.04.2013 scholi nie ma.

 

 

 


 

 

Z Panem Bogiem można rozmawiać bez słów. Modlimy się słuchając  i mówiąc. Możemy pisać i czytać i też będziemy bliżej Pana Boga. Ale można z Panem Bogiem rozmawiać przez muzykę: śpiewając i grając -i taką modlitwę wybrała nasza schola.

Śpiewaniem i graniem,

Graniem i śpiewaniem

Sławimy Cię Panie

 

W naszej parafii coraz prężniej rozwija się dziecięco-młodzieżowa schola. Opiekę duszpasterską sprawuje nad nią ks. Tomasz, a muzycznie "wyżywają się" Paulina Cebo i Marcin.Od tego roku gitarzystów wspiera młodziutka skrzypaczka Martyna. I robi to wspaniale. Nic więc dziwnego, że coraz więcej dzieciaków garnie się do śpiewania w bolesławskiej świątyni. A przecież kto śpiewa, modli się dwa razy. Zapraszamy także inne dzieci, które chciałyby włączyć się w to wspólne uwielbianie Pana śpiewem. Spotkania dla scholi w każdąsobotę o godz. 10.00 w salce maryjnej na plebanii.

Więcej…
 
Żywy Różaniec

 

Więcej…
 
Oaza (Ruch Światło-Życie)

Tekst

 
Ministranci

 

 

tablo male 

 

 

  NA RATUNEK !

wisla 022Krakowskiej Wiśle ostatnio w lidze nie wiodło sie najlepiej. Wyraźnie potrzebowała pomocy. Z taką pomocą pośpieszyli ministranci z naszej bolesławskiej parafii wzmocnieni kolegami, także ministrantami, z parafii w Sławkowie i w Wolbromiu. Dzięki właścicielowi Telefoniki panu Bogusławowi Cupiałowi oraz Zarządowi "Wisły Kraków", grupa 50 ministrantów wraz z opiekunami mogła oglądać i kibicować na żywo, piłkarzom "Białej Gwiazdy" w meczu przyjaźni ze "Śląskiem Wrocław". Większość z ministrantów po raz pierwszy była na takim meczu, a także na nowym stadionie. Nic więc dziwnego, że wrażenia były olbrzymie. Wszystkim bardzo się podobało, a najbardziej, jak widać na zdjęciach,  paniom opiekunkom ze Sławkowa. Naszą obecność na trybunach dostrzegł Wiślacki Smok i mamy nadzieję, że także piłkarze, których gorąco dopingowaliśmy. W końcu ostatecznie dla nas zwyciężyli 1-0. A my, choć może zabrzmi to trochę nieskromnie, wierzymy, że mieliśmy swój mały udział w tym zwycięstwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Konkurs

LOGO LONKURSU

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia (do pobrania)

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę