Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1. Słowo Boże pomaga nam wyznać wiarę w zwycięstwo Jezusa, o którym świadczy pusty grób. Ten pusty grób mówi nam także o cenie naszego zbawienia. Cieszmy się z bliskiej obecności Zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa.

2.  Przez osiem kolejnych dni Kościół obchodzi Oktawę Wielkanocy. Jest to jakby przedłużenie świętowania największej tajemnicy wiary –Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Z tej też okazji w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

3.  Dzisiaj poniedziałek -drugi dzień świąt wielkanocnych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie i pomoc studiującym w nich.

4.  Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowuje nas Nowenna, którą odmawiamy każdego dnia po mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia połączona z odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jest to czas, gdy niebo szczególnie otwiera się dla grzeszników, a Miłosierdzie Boże ratuje dusze grzeszników. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia.

5.  Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by obchody Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy miały tak podniosły nastrój. Najpierw wszystkim sprzątającym świątynię i przygotowującym tegoroczny Grób Pański. Dziękuję biorącym udział w triduum paschalnym, jak również w procesji rezurekcyjnej, orkiestrze, strażakom, pocztom sztandarowym, asyście liturgicznej, paniom od feretronów. Podziękowania należą się ministrantom, którzy przez cały czas tak pięknie przygotowywali liturgię oraz czuwali przy ciemnicy i grobie.

6.  W najbliższą sobotę, w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia zapraszamy na comiesięczny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczyna się on mszą św. o godz. 18.00, a następnie przed Najświętszym Sakramentem wielbić będziemy ten najwspanialszy przymiot Boga –Jego Miłosierdzie. Zapraszamy wszystkich i prosimy o przekazanie tego ż zaproszenia innym.

7.  W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie po imieniu: +Stanisławę Barbarę Wilk i Andrzeja Kościeja. Niech da im udział w swoim zwycięstwie nad śmiercią.

8. Pozostało jeszcze kilka egzemplarzy Gościa Niedzielnego. Znajdziemy w nim artykuł, który ukazuje mało znane oblicze Jerozolimy- miasta, w którym umarł Chrystus.

9.  Ks. Jan Twardowski pisał: "Dzwon rezurekcyjny, różnokolorowe pisanki i bazie - to maleńka radość, watła siostra niewysłowionej radości, jaką się odnajduje po drugiej stronie Wielkiej Nocy. " Niech nadchodzace święta obudzą w nas na  nowo pragnienie tej radości.

 

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę