Start Aktualności Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1. Słowo Boże pomaga nam wyznać wiarę w zwycięstwo Jezusa, o którym świadczy pusty grób. Ten pusty grób mówi nam także o cenie naszego zbawienia. Cieszmy się z bliskiej obecności Zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa.

2.  Przez osiem kolejnych dni Kościół obchodzi Oktawę Wielkanocy. Jest to jakby przedłużenie świętowania największej tajemnicy wiary –Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Z tej też okazji w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

3.  Dzisiaj poniedziałek -drugi dzień świąt wielkanocnych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie i pomoc studiującym w nich.

4.  Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowuje nas Nowenna, którą odmawiamy każdego dnia po mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia połączona z odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jest to czas, gdy niebo szczególnie otwiera się dla grzeszników, a Miłosierdzie Boże ratuje dusze grzeszników. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia.

5.  Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by obchody Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy miały tak podniosły nastrój. Najpierw wszystkim sprzątającym świątynię i przygotowującym tegoroczny Grób Pański. Dziękuję biorącym udział w triduum paschalnym, jak również w procesji rezurekcyjnej, orkiestrze, strażakom, pocztom sztandarowym, asyście liturgicznej, paniom od feretronów. Podziękowania należą się ministrantom, którzy przez cały czas tak pięknie przygotowywali liturgię oraz czuwali przy ciemnicy i grobie.

6.  W najbliższą sobotę, w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia zapraszamy na comiesięczny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczyna się on mszą św. o godz. 18.00, a następnie przed Najświętszym Sakramentem wielbić będziemy ten najwspanialszy przymiot Boga –Jego Miłosierdzie. Zapraszamy wszystkich i prosimy o przekazanie tego ż zaproszenia innym.

7.  W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie po imieniu: +Stanisławę Barbarę Wilk i Andrzeja Kościeja. Niech da im udział w swoim zwycięstwie nad śmiercią.

8. Pozostało jeszcze kilka egzemplarzy Gościa Niedzielnego. Znajdziemy w nim artykuł, który ukazuje mało znane oblicze Jerozolimy- miasta, w którym umarł Chrystus.

9.  Ks. Jan Twardowski pisał: "Dzwon rezurekcyjny, różnokolorowe pisanki i bazie - to maleńka radość, watła siostra niewysłowionej radości, jaką się odnajduje po drugiej stronie Wielkiej Nocy. " Niech nadchodzace święta obudzą w nas na  nowo pragnienie tej radości.

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej